Saç Ekimi Tedavisi Nedir?

Saç Ekimi

Doç. Dr. Ekrem Civaş tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Saç Ekimi Tedavisi Nedir?

Saç ekimi tedavisi, genetik olarak daha güçlü olan sağlıklı saç köklerinin bulunduğu donör bölgesinden mikro cerrahi yöntemlerle alınan saç kökleri kelliğin olduğu alıcı alana yerleştirilmesi tedavisidir.

Saç ekimi tedavisinde hastanın donör alanında ki saç yoğunluğu belirli oranda azaltılabildiği için  dikkat edilmesi gereken durumların başında sağlıklı saç köklerinin bulunduğu donör alandan alınacak greft sayısının doğru belirlenmesi gerekir.
Doç. Dr. Ekrem Civaş
Alınacak saç köklerinin sayısı hastanın tedaviden beklentisi dinledikten ve ekim yapılacak alanın planlamasından  sonra doktorun önerileri doğrultusunda belirlenir.

Dağıtımın amacı güzel ve estetik bir saç elde etmek ve aynı zamanda donör alanların fark edilmeden küçültülmesini sağlamak olmalıdır. 

Saç Ekimi Ağrılı Bir Tedavi Midir?

Dr. Ekrem Civaş saç ekimiSaç ekimi tedavisi sırasında hastanın hissettiği tek ağrı lokal anestezi yapılırken duyulan ağrıdır. Daha sonra hasta ağrı hissetmez. 

Saç derisininde lokal anestezi işlemi iki kısımda yapılır: Greftlerin alındığı donör bölgede ve alınan greftlerin ekileceği alıcı bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Ekilen Saçların Ömrü Ne Kadardır?

saç ekimi tedavisiSaç ekimi tedavisinde saç kökleri genetik olarak dirençli bölgeden alındığı için ekilen bölgede saç kaybı gözlemlenmez.


Yayınlanma tarihi: 23/09/2022

-

Son Güncellenme: 23/09/2022

Başa Dön