Saç Ekimi Sonrası Bu 7 Hatayı Yapmayın

Saç Ekimi

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Saç Ekim Merkezi Emphair Hair Transplant tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Saç Ekimi Sonrası Bu 7 Hatayı Yapmayın

Saç ekimi son 5 yıldır popülerliğini koruyan bir tedavi. Aslında bu o kadarda şaşırtıcı bir durum değil çünkü nispeten yüksek hasta memnuniyet oranına sahip ve hastalara doğal görünümlü, uzun süreli sonuçlar sunuyor.

Saç ekimi iyileşme deneyimi kişiden kişiye değişse de bazı faaliyetleri ve alışkanlıkları belirli bir süre bırakmak gerekiyor.

Saç ekimi sonrası mümkün olan en iyi sonuçların almasına yardımcı olmak için kaçınılması gereken 7 hatayı Emphair Saç Ekimi Merkezi anlatıyor:

Emphair whatsapp

1. Saçınızı Kestirmeyin veya Boyatmayın

saç kestirmesiSaçınızı kestirmek için üç hafta beklemek, folikülleri bozmamak için en iyisidir. İyileşme için her iki bölgeyi de temiz tutmak çok önemli.

Saçı kestirirken ya da boyatırken bu durumdan korumak biraz zor olabilir. Kullanılan kimyasallar greftin sağkalımını olumsuz yönde etkileyebilir.

2. Şekillendirici Ürünler Kullanmayın

saç şekillendiriciAlıcı alanı temiz tutmayı engelleyebileceğinden, saç uzamasını destekleyen topikal ürünler veya ilaçlar kadar şekillendirme ürünlerinden de uzak durun.

Kesin zamanlama hastadan hastaya değişse de genel olarak yaklaşık 2 hafta boyunca şekillendirici ürünlerden kaçınmalısınız.

3. Yoğun Antrenman Yapmayın

antremanFUE saç ekiminden sonra en az 7 ila 10 gün egzersizden kaçınılmalıdır.

Zira greftler hala hassas olduğundan ve herhangi bir aktivite ile yerinden çıkabileceğinden, ameliyattan hemen sonraki dönemde nazik olmak en iyisidir.

4. Güneşte Oturmayın

cafede oturan erkekSaç kökleri yeni yerleştirildiğinde onları nemli tutmak istiyoruz. Güneşe çok uzun süre maruz kalırlarsa saç köklerinin kurumasına neden olabilir.

Ayrıca ekilen bölgede güneşe maruz kalma, iyileşme sırasında saçlar büyüyene kadar hiperpigmentasyona neden olabilir.

5. Dar Şapkalar Takmayın

şapkalı adamDar şapkalar, saç ekimini kamufle etmek için takılan peruklar, yine saç ekimi sonuçlarına zarar verebilir.

6. İlk Yıkamayı Ekip Yapsın

saç ekimi sonrası yıkamaİlk yıkamayı siz yapmayın. Saç folikülü yerleştirildiğinde 'delikler' nispeten gevşekse, saçınızı çok erken yıkamak dökülmelerine neden olabilir.

Saçınızı çok erken yıkamak, alanda su birikmesine ve ödeme neden olabilir. Bu, iyileşme sürecini etkileyebilir ve potansiyel olarak uzatabilir. İlk yıkamayı bizim yapmamız daha iyidir.

7. Çok Dikkatli Olmayın

saç ekimiSürekli ekilen saçlarınızı düşünerek hareket ve endişe etmek oldukça stresli olabilir.

Bazen hastalar greftlere dokunmaktan çok korkarlar ve bu nedenle ameliyat sonrası talimatları ihmal ederler, bu da kabuklanmanın artmasına neden olur.

Normal ve beklenen bir şekilde kabuklar oluştuğunda, kabukların yumuşaması ve daha hızlı düşmesi için hastalar bölgeyi nazikçe temizlemelidir.

Greftler, işlemden sonraki ilk üç günden sonra nispeten güvenlidir ve yerinden çıkması zordur.

Bu dönemde sakinleşmek en iyisidir ve sonra saç büyümesinin gerçekleşmesini beklerken hayatın tadını çıkarın.


Yayınlanma tarihi: 05/04/2022

-

Son Güncellenme: 25/06/2022

Başa Dön