Örümcek Ağı Estetiği Nedir Merak Edenlere...

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Nedir Merak Edenlere...

Örümcek ağı estetiği son dönemlerin en fazla tercih edilen ameliyatsız cilt germe uygulamalarının başında geliyor. İşlem, medikal iplerin cilt altına yerleştirilerek, zaman içinde kaybolan kolajen, fibroplast ve elastan üretiminin tekrar aktive olmasını sağlayan bir sisteme sahip.

Dr. Bülent Cihantimur

Estetik Plastik Cerahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur isim verdiği bu tekniği anlatıyor: 

"Örümcek ağı estetiği 2011 senesinden beri kliniklerimde uyguladığım ve sertifikasyon programlarıyla meslektaşlarıma kurs vererek daha fazla insana ulaşmasını sağladığım bir tekniğimdir.

Avrupa Patent Enstitüsü tarafından şahsıma patenti alınmış olan Örümcek Ağı Estetiğinin bu denli talep ediliyor ve seviliyor olmasının sebebi ise, öncelikle ameliyatsız bir uygulama olması, anestezik krem eşliğinde yapılan işlemle ağrının duyulmaması, tekrarlanabilir, tedavi edici ve en önemlisi ifade kaybı yaşatmıyor olmasıdır.

En başta bireysel ihtiyaçları ele alarak ve en doğal görüntünün elde edilmesi amacıyla tasarladığım örümcek ağı estetiği, artık gençliğin şifresini bireysel çözümlerle deşifre ediyor.

Cerrahi Deneyim, Sanatsal Bakış Açısı Ve En Önemlisi El Becerisi

örümcek ağı

Şimdi tekniğin ayrıntılarına ve nasıl uygulandığına bakalım. Son teknoloji medikal ipler yapısal özellikleri açısından örümcek ağının liflerine benzer özellikler taşır. Elastiktir, cilt alt dokusuna tıpkı örümcek ağında olduğu gibi, milimetrik olarak işlenebilir. Tekniğime bu sebeple Örümcek Ağı Estetiği ismini verdim.

Cildimiz ise, aldığı her darbeye antikorlar göndererek, iyileşme süreci başlatır, kolajen üretimini fazlalaştırarak, hasar alan alanda lif yapısı oluşturur.

İnce uçlu iğneler vasıtasıyla cilt alt dokusuna zerre oya gibi örülen ve örümcek ağına benzer şekilde oluşturulan yapı, Örümcek Ağı tekniğinin temelini oluşturuyor.

Bu ağ yapısını örmek örümceğe biyolojik olarak bahşedilmiş bir özellikken, insanoğlunda ise, anatomi bilgisi, el becerisi ve tekniğin ustası olma durumuyla açıklanabilir.

Ameliyatsız, Ağrısız, İzsiz Doğallık

Örümcek ağı estetiği

Ameliyatsız, neştersiz bir teknik olarak tasarladığım örümcek ağı estetiğinde medikal ipler, iplerin cilt altına ağ gibi örülmesini sağlayan ince uçlu iğneler ve el becerisi kullanılıyor. Aslında tekniğin prensibi son derece basit. İpleri cilt altına iğneler vasıtasıyla ağ gibi örüyoruz.

Cilt yüzeyinde herhangi bir kesi olmadığı için iz kalmıyor. Lifting etkisi yaratan ipler, cildin toparlanmasını sağlarken, iplere reaksiyon veren cilt, aksiyona geçiyor. Bu sayede biyolojik fibroplast yani doğal lif üretimi başlıyor ve yavaşlayan kolajen üretimi hızlanıyor.

Cilt alt dokusunda bir silsile gibi devam eden süreç içerisinde, cildin kendini toparladığını, eski elastik ve gergin yapısına tekrar ulaştığını, canlandığını gözlemliyoruz. Çalışan bu mekanizma sayesinde günden güne ciltte belirgin bir değişiklik fark ediliyor. Yerleştirilen ipler 6 ay içinde kendiliğinden kayboluyor ve cilt hiçbir zaman eski haline dönmeden tazelenme sürecine devam ediyor.

30 yaşında bu tekniği cildinize uyguladığımızı varsayarsak, siz 35 yaşına geldiğinizde hala 30 yaşınızdaki cildinizle, 40 yaşınıza geldiğinizde 35 yaşınızdaki cildinizle aynalarda buluşuyorsunuz. Kısaca cildiniz her zaman yaşınızın gerisinde takipte kalıyor.

Sadece Yüz Bölgesine Değil

Hastalarım örümcek ağı estetiğini, en çok yüz bölgesinde tercih etseler de, üst ve alt bacak, karın, boyun, meme gibi farkı vücut bölgelerinde de son derece etkin bir uygulama olarak kullanıyoruz. Örümcek Ağı Estetiğini diğer pek çok estetik operasyonla birleştirebilir, tekniği yardımcı ve tamamlayıcı bir eleman gibi kullanabiliriz. Genital gençleştirme, burun ameliyatları, meme ameliyatları, karın germe ameliyatları gibi pek çok operasyonda tıpkı bir asistan gibi çalışır.

Şifreler Çözülünce Güzellik Ortaya Çıkacaktır

Herkesin kendine özgü bir yüz ifadesi vardır ve gençleştirme uygulamalarında bu ifadenin korunması ve doğal optimum sonuçları elde etmek için kişiye özel tedavi planlaması yapılmalıdır.

Noktasal ve hastanın profiline göre yapılandırılan uygulamalarla ve doğru noktaları bularak ilerleyen tedavilerle gençleştirme çalışmalarının yapılması gerekir.

Her kişide bu noktalar farklı şekilde şifrelenmiştir. Bu şifreler çözülünce güzellik ortaya çıkacaktır. Önemli olan her bireyde farklılık arz eden doğru noktaları bulmaktır.

Aslında Örümcek Ağı Estetiğinin mucizesi de biraz da buradan geliyor. Doğru estetik cerrah, doğru planlanmış tedavi ve doğru uygulanan Örümcek Ağı Estetiği..."


Yayınlanma tarihi: 11/08/2017

-

Son Güncellenme: 29/06/2021

Örümcek Ağı Estetiği ile ilgili yazılar