Op. Dr. Tamer Şakrak "Yaz Mevsimi Hazırlıkları İçin, Karın Kası Estetiğinin Tam Zamanı!"

Karın Kası Estetiği (Six Pack)

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Tamer Şakrak tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Op. Dr. Tamer Şakrak "Yaz Mevsimi Hazırlıkları İçin, Karın Kası Estetiğinin Tam Zamanı!"

Karın kası yapmak isteyenler spor salonlarından çıkmıyor ve düzenli bir egzersiz programına devam ederek sıkı bir diyet yapıyorlar. Tüm bu sürece rağmen hala istedikleri gibi sonuç alamayanlar ise estetik cerrahiden yardım alarak karın kası estetiği yaptırıyorlar. Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tamer Şakrak karın kaslarını güçlendirmek için fazla yağı ortadan kaldıran ve abdominal bölgeyi yeniden şekillendiren karın kası estetiği operasyonu hakkında bilgiler verdi:

https://lh4.googleusercontent.com/SDtPHraCLXmO99pJmSOEQEIM0y0hwrp391xflC4P4zls0lPt11uViK2POeaBLNMylQwVoVVRkwmfV_phLJiUuNaDli6DZXuyjNIeowcdI6ZaqUZcEHUrfP9qRtaOsM2S_zFklBi8

Op. Dr. Tamer Şakrak 

“Karın kası sadece erkeklerin değil, son zamanlarda kadınların da daha fit ve sağlıklı gözükmek için sahip olmayı arzuladıkları bir vücut şekli. Daha belirgin bir karın isteyen nispeten iyi bir şekle sahip erkekler ve kadınlar, 6 pack ameliyatı olarak da bilinen, karın kası estetiği için ideal adaylardır. 

Kısaca çok yağlı ve altında düzgün bir kas yapısı olmayan bireylere uygulamak postür açısından uygun olmayacak ve hatta komik gözükecektir. Buradaki amacımız mevcut kaslı yapıyı daha da belirgin hale getirmek, karındaki bu dalgalı görüntüyü vurgulamak ve bir heykel gibi güçlü karın görünümü oluşturmaktır. Bunun için de liposuction kullanırız.

karın kası sonrası

Six pack ameliyatı özel bir liposuction tekniği ile yapılır. Hİ Def Liposuction kullanılabilir, bu cihaz kaslara tıpkı bir heykeltıraş gibi şekil vermemize yardımcı olur. Six pack, karın kası estetiğinden önce hastanın mevcut karın kaslarına detaylı işaretlemeler yaparız. Karın kası ameliyat sırasında karnın doğal kas sınırları içine küçük kesiler açılır. Bu da yara izini en aza indirmeye yardımcı olur. Bu kesiler sayesinde bazı bölgelerden yağ alınır, bazılarında yağ inceltilir, şekil verilir, karın rektus kasları ve linea alba yani karın ortasından aşağı uzanan çizgi vurgulanacak şekilde yeniden düzenlenir.

https://lh5.googleusercontent.com/GpGf3Y1KUaVhhYkS3we6duBYBrY22q5UG1sqXknF-4mY1ijXqtu5GeFPP7htcntGABCM6q85SLf6XPKCQmEwC64NRSQBiXhWnyP_1w43K1jHSCaQKEkXvv_t9zYfJD7MvssuNzES

Karın kası estetiğini sıklıkla genel anestezi altında yaparız. Ortalama 1 saat kadar süren bir operasyondur.  Ameliyattan sonra karın bölgesinde bir miktar şişlik ve morluk olması muhtemeldir. 3-6 hafta boyunca bu bölgeye özel kullandığımız korsenin giyilmesini öneriyorum. Çoğu hastam, 1 hafta içinde normal sosyal yaşantısına ve iş hayatına geçiş yapabilir. Ayrıca 3 hafta sonra da egzersize başlayabilir. Six pack ameliyatının tam etkisi yani nihai sonucu 6 ay içinde kesinleşir.

Karın estetiği operasyonu için ideal adaylar %20 yağ oranına, bölgede kas dokusuna sahip ancak daha belirgin olmasını isteyen bireylerdir diyebiliriz. Six pack estetiğinde izler ortalama 1 cm civarında ve zamanla silikleşen, kas aralarına çok iyi gizlenmiş olarak dururlar. Aslında yaz mevsimi hazırlıkları için, karın kası estetiğinin şu an tam zamanı!”


Yayınlanma tarihi: 12/11/2020

-

Son Güncellenme: 05/03/2021

Karın Kası Estetiği (Six Pack) ile ilgili yazılar