Op. Dr. Nihal Borataç: “Göz Kapağı Düşüklüğü Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Konu”

Göz Kapağı Estetiği

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Nihal Borataç tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Op. Dr. Nihal Borataç: “Göz Kapağı Düşüklüğü Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Konu”

Genellikle "göz kapağı estetiği" olarak adlandırılan Blefaroplasti, en sık göz çevresindeki sarkmayı, göz kapağı düşüklüğü sorununu düzeltmek ve daha genç bir görünüm elde etmek için uygulanan cerrahi bir işlem. Op. Dr. Nihat Borataç Yeniben’e Göz kapağı düşüklüğü hakkında 7 önemli konuyu açıkladı:

Op. Dr. Nihal Borataç whatsapp butonu

“Göz kapağı estetiği, blefaroplasti, oldukça popüler ve çok sık uygulanan cerrahi bir işlemdir. Göz kapağı estetiği fiyat ortalamasının oldukça makul olması, hızlı iyileşme süresi ve genel anlamda etkinliği nedeniyle göz kapağında sarkma sorunu yaşayanların oldukça fazla başvurduğu bir uygulama. Hemen hemen her sene artan bir yükselişle dünya genelinde üçüncü en popüler kozmetik prosedür olarak karşımıza çıkıyor. Sebebi is üst göz kapağının zamanla deformasyon yaşaması hem estetik açıdan, hem de sağlık açısından bireyleri olumsuz yönde etkilemesidir.

Blefaroplasti için araştırma yapanlar özellikle dijital mecralarda göz kapağı estetiği yaptıranların yorumlarını okuyorlar ve bilgi sahibi olmaya çalışıyorlar. Aslında en doğrusu bu operasyonu yapan birkaç doktordan randevu alıp, muayene olmak ve merak ettikleri soruları direkt doktora sormaktır. Cerrah ilk konsültasyon sırasında bazı önemli noktaları ele alır ve muayenesini gerçekleştirir. Ben şimdi size özetle göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gereken 7 farklı konuyu paylaşmak istiyorum.

Göz Kapağı Estetiği Sadece Sarkma İçin Değildir

Göz kapağı estetiği öncesi sonrası

Göz kapaklarının sarkması en büyük sebep olsa da, göz kapağı estetiği aynı zamanda üst göz kapaklarındaki şişkinliği yani tipik olarak aşırı yağ birikintilerinden kaynaklanan bu durumu, göz kapağı çevresindeki kıvrımları, gözlerin altındaki torbaları da düzeltebilir. Operasyonun ayrıca sağlık açısından da faydaları vardır. Düşen göz kapağı ve sarkan derisi sebebiyle okuma zorluğu yaşayan pek çok hastam oldu, pratik bir uygulama ile sorunları düzelttik.

Göz Kapağı Estetiği Herkese Uygun Olabilir

En iyi adaylar sağlıklı yüz dokusu ve sağlıklı yüz kaslarına sahip yetişkin erkekler veya kadınlardır. Göz kapağı estetiği göz üzeri, göz altındaki cilt ve yağ dokusu fazlalığından, sarkmasından rahatsız olan, aynaya baktığında kendini mutsuz hisseden, üzgün, yorgun, yaşlı ve mutsuz ifadeden kurtulmak isteyen, her yaş grubundan kadın veya erkekler için uygun bir operasyondur. Bir hastanın göz kapağı estetiğinden tam olarak fayda sağlayacağından emin olmak için ilk konsültasyon çok önemlidir.

Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci Oldukça Kısadır

Diğer estetik cerrahi prosedürleriyle karşılaştırıldığında, göz kapağı estetiğinin iyileşme süresi kısadır. Hastalar ortalama 1 hafta içinde normal aktivitelerine devam edebilir. Ameliyat sonrası başlıca yan etkiler arasında şişlik, morarma, tahriş ve kuru göz sorunu olabilir ve bunların tümü ilaç ve merhem ile tedavi edilebilir.

Göz Kapağı Estetiğinin Sonuçlar Uzun Ömürlüdür

Göz kapağı estetiği sonrasi

Sonuçlar hastadan hastaya değişmekle birlikte, genel olarak konuşursak, ömür boyu devam eden bir sonuç almak mümkündür.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Düşüktür

Estetik cerrahi prosedürleri evet ucuz değildir, ancak göz kapağı estetiği en uygun fiyatlı yöntemlerden biridir.

Son Derece Etkilidir

Minimum riskine ek olarak, prosedür aynı zamanda oldukça etkilidir. Genç bir görünüme kavuşmada o kadar etkilidir ki, artık yüz germe operasyonundan korkan birçok insan tam bir yüz germe yerine sadece göz kapağı estetiği yaptırmayı bile tercih ediyor.

Hızlıdır

Blefaroplasti, genellikle bir saat gibi kısa bir sürede, tamamlanabilen hızlı bir işlemdir. Bu nedenle ve prosedürün minimum riskleri, genellikle hastaların çabucak iyileşmeye başlaması, genel anlamda her açıdan göz kapağı estetiğinin avantajlarıdır diyebiliriz.”


Yayınlanma tarihi: 03/11/2020

-

Son Güncellenme: 04/06/2021

Göz Kapağı Estetiği ile ilgili yazılar