Op. Dr. Güray Yeşiladalı: “Liposuction sonrası yorumlar beni çok mutlu ediyor”

Liposuction (Yağ Aldırma)

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Güray Yeşiladalı tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Liposuction bölgesel yağlanma için çözüm olarak geliştirilmiş bir sistemdir. Liposuction uygulamasının amacı, diyet ya da egzersizle giderilemeyen alanlardaki yağlanmadan kurtulmaktır. Eğer diyet ve spor yapmanıza rağmen hala bölgesel yağlanma sorunundan şikayetçiyseniz liposuction uygulamasını düşünebilirsiniz. Elbette burada en fazla liposuction sonrası yorumlar önem kazanıyor zira liposuciton yaptırmayı düşünen pek çok insan öncesi sonrası fotoğraflar başta olmak üzere, liposuction yaptıranların yorumlarını dijital kanallardan takip ederek okuyorlar. Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güray Yeşiladalı, Yeniben’e liposuction sonrası dalgalanma, ödem ve operasyon sonrası yorumlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Güray Yeşiladalı

 "Liposuction geçtiğimiz yıllarda ölen Fransız estetik cerrah Prof.Dr. Yves-Gerard Illouz’un geliştirmiş olduğu ve çağa damgasını vuran operasyonlardan birisidir. Konusunda uzman ve teknolojiyi yakından takip eden bir cerrah tarafından yapıldığı takdirde son derece verimli sonuçların alınması kaçınılmazdır. Fakat bugün haber bültenlerinde sıkça karşılaştığımız liposuction sonrası dalgalanma başta olmak üzere diğer yaşanan travmalar ne yazık ki işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan uygulamalardan, yanlış hasta seçimlerinden veya uygulama sonrası dönemde doktorunun tavsiyelerine uymamış hasta profilinden kaynaklanır ve dolayısıyla liposuction uygulamasına gölge düşüren girişimlerdir. Bunun yanında liposuction işleminin de bir tıbbi uygulama olduğu ve her tıbbi uygulamada olduğu gibi komplikasyon gelişmesine açık olduğu unutulmamalıdır.

Liposuction metodunda hastanın şikayetçi olduğu bölgesel alana ince kanüllerle girilerek, yağın ortamda eritilip, sıvı forma sokulduktan sonra dışarı atılması sağlanır. Bu sırada hasta genel anestezi veya sedasyon aneztezi altında uyutulur ve işlem alan büyüklüğüne göre ortalama 1 saat sürer. Noktasal girişlerle yapılan liposuction ameliyatı sonrasında hastanın 1 gün yatış veya duruma göre aynı gün taburcu olması sağlanabilir. Girişler bir iki dikişle kapatılır ve sargılanır.

Liposuction sonrası hasta mutlaka cerrahın uyarılarını dikkate almalı ve tavsiye edilen masaj, korse gibi önerileri yerine getirmelidir. Hastaların bazılarında liposuction sonrası ödem, kızarma, morluk ve tahriş gözlemlenebilir fakat bu şikayetler birkaç gün içinde kaybolur.

Aslına bakarsanız, liposuction ile çekilen yağlar son derece faydalı kök hücreden zengin birikimlerdir. Hasta istediği takdirde, çekilen bu yağlar, bedeninde ihtiyacı olan diğer alanlara takviye edilebilir. Liposuctionla çekilen yağlar bugün meme büyütme, popo kaldırma, dudak dolgusu gibi işlemlerde rahatlıkla ve güvenle kullanılıyor. Liposuction sonrası yorumlar beni çok mutlu ediyor zira ne kadar spor yapsa da kurtulamadığı bölgesel yağdan muzdarip olan pek çok hastam, son derece keyifli ve güzel mesajlar atıyor, Sonuçlardan mutluluğunu dile getiriyor.”


Yayınlanma tarihi: 23/11/2020

-

Son Güncellenme: 27/10/2021

Başa Dön