“Mükemmel yüz”ün matematiksel oranları açıklandıNTV'de yer alan haberde araştırmacılar, bir kadının yüzünün çekici olarak algılanmasını sağlayan matematiksel formülü ortaya çıkardı.

Buna göre, kalp şeklinde yüze sahip Reese Witherspoon ve Scarlet Johnson, matematiksel olarak mükemmel yüz oranlarına sahip.

ABD’nin Philadelphia eyaletinde bulunan Temple Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı “mükemmel yüz”ün matematiksel formülünü hesaplamak için 55 kadın modelin yüzünü analiz etti.

Araştırmacılar, ayrıca kaşları ve elmacık kemikleri aynı genişlikte olan kadınların, diğerlerine göre daha çekici olarak algılandığını bildirdi.

Araştırmacı Gary Linkov, WIZDOM adı verdikleri formülün estetik cerrahi operasyonlarda kullanılmak üzere yarattıklarını bildirirek, kalp şeklinde yüze sahip Reese Witherspoon’un matematiksel olarak bir mükemmel yüze sahip olduğunu açıkladı.

Linkov, estetik operasyon yaptırmak isteyen kadınlardan bir çocuğunun Hollywood yıldızı Scarlett Johnson'un yüz şekline sahip olmak istediği söyledi.


Zoey Deschanel

KALP ŞEKLİNDE YÜZE SAHİP DİĞER ÜNLÜLER


Audrey Tautou


Eva Longaria


Halle Berry


Jeniffer Love Hewitt


Yayınlanma tarihi: 13/07/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

İlgili yazılar