Mini Yüz Germe ile Yüz Germe Ameliyatı Arasında Ne Fark Vardır?

Yüz Germe

Derya Kılınç tarafından yazılmış, Op. Dr. Murat Gürel tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Mini Yüz Germe ile Yüz Germe Ameliyatı Arasında Ne Fark Vardır?

Zamanın ilerlemesinin yaş almak olarak algılanacağı günler geçmişte kaldı. Teknolojik gelişmeler son yıllarda estetik konusunda yenilikler gerçekleştirdi ve güzelliğinizin altını çizen uygulamalar trend oldu. Bu uygulamalar arasında ise yüz germe işlemleri oldukça önemli bir yere sahip. Yaş alırken güzelliğini kaybetmemek ve kaliteli yaşlanmak isteyen kadın ve erkekler genel olarak yüz germe uygulamalarını tercih ediyor. Estetik dünyası da bu tercihe gelişmiş teknolojiler ve yenilikçi uygulamalarla yanıt vererek beklentileri karşılıyor.

Op. Dr. Murat Gürel

Op. Dr. Murat Gürel

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Uzmanı Op. Dr. Murat Gürel yüz germe işlemi için “İnsan yüzünün olduğundan daha dinamik görünmesi adına tercih edilen uygulamalardan biri yüz gerdirme ameliyatıdır. Ancak şunu belirtmek isterim ki, çoğu uzman ne kadar iz kalma ihtimali düşük olan bölgelerden işlem yapsa da bu tarz işlemlerden sonra ufak izlerin kalma ihtimali yüksek. Bu nedenle işlemi yaptırmak isteyenlerin bunu göze almaları önemli. Bu işlemde en az iz genel olarak saç içi bölgesinde kalacağından bu bölgeyi tercih ediyoruz. Bu bölgede kalan ufak izler zamanla ten rengini alır. Bu nedenle bir süre sonra hiç fark edilmez. Bu işlemin kulak arkasından uygulanması halinde de saçlarınızla bu izleri kolaylıkla kapatabilirsiniz. İşleme kulak üzerindeki saçlı deriden başlıyoruz. Ardından kulak önünü takip ederek aşağı iniyor, kulak arkasından bulunan saçlı deri bölgesine kadar devam eden cerrahi kesikler yardımıyla yüz derisini kaldırıyor ve fazlalığı alıyoruz. Bu işlem sayesinde de deri fazlalık sorunu giderilmiş oluyor. Ameliyatı genel anestezi altında yapıyoruz. Gereken durumlarda yüz gerdirme işlemi sırasında göz kapağı estetiği ve boyun germe gibi işlemleri de uygulayabiliyoruz. Bu sebeple ameliyat genel olarak 4-7 saat sürebiliyor.” diyor.

Peki, mini yüz germe ile yüz germe ameliyatı arasında ne fark vardır? Mini yüz germe ameliyatı hakkında merak edilenler ve mini yüz germe fiyatları yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Mini yüz germe nedir?

Mini yüz germe ameliyatı normal uygulanan yüz germe ameliyatına göre daha küçük bir iz bırakır ve daha kısa sürer. Aslında işlem ve uygulama aynıdır ancak iz ve süre konusunda farklılık bulunur. Mini yüz germe ameliyatı daha erken yaşlarda yapıldığı için yüz derisi daha elastiktir ve bu sayede germesi çok daha kolaydır. İşlem anında atılan kesiklerde daha ufaktır ve yüz özel dikiş yöntemiyle toplanır. Bu uygulamada yüz adalelerinde kesilme olmadığı için kanama da olmaz ve işlem sonrasında yüz şişmez. Mini yüz germe ameliyatı esnasında kesi ufak olduğundan ameliyat süresi kısadır ve fiyat aralığı daha uygundur.

Bu işlemin ardından saçlarınızı yıkamaya başlayabilir ve bunu takip eden birkaç gün içinde de kulaklarınızın önündeki kesileri saçınız yardımıyla kapatıp dışarıya çıkabilirsiniz. Bu bakımdan değerlendirildiğinde uygulama sonrası yaşayacağınız stres oldukça az. Hatta işlemden 1 hafta sonra araç sürmeye bile başlayabilir, 10 gün sonra da iş hayatına geri dönebilirsiniz.

Mini Yüz Germe Ameliyatının Etkileri Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın etkisi hastanın alışkanlıklarıyla, yaşayacağı kilo değişiklikleriyle ve güneşe maruz kalma derecesiyle doğrudan ilgilidir. Bu nedenle uygulama sonrasında dikkatli olmanızda ve işleme zarar verecek alışkanlıklarınızı değiştirmenizde fayda var. Mini yüz germe yaptıranlar tarafından yapılan değerlendirmeleri araştırdığımızda sonuçların oldukça kalıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Mini Yüz Germe Ameliyatının Süresi Nedir?

Mini yüz germe uygulamalarında iyileşme süresi normal uygulamaya göre daha hızlıdır. Genel olarak bu süre 1 hafta olarak sürse de iyileşme süresi hastanın yaşına, cilt yapısına, cildindeki kırışıklık ve sarkma derecesine göre farklılık gösterir. Mini yüz germe öncesi sonrası yorum ve değerlendirmeler incelendiğinde sürecin oldukça kısa olduğunu söyleyebiliriz.

Mini Yüz Germe Uygulaması Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Bir süre makyaj yapmaktan kaçınmanızda fayda var.

  • Güneşten kesinlikle uzak durmalı ve çıkmanızın zorunlu olduğu durumlarda da yüksek faktörlü kremler kullanmalısınız.

  • Ameliyat öncesi kanamayı artırma ihtimali olan aspirin ve e vitamini gibi ilaçlar kullanmamalı ve bitki çayı içmemelisiniz.

  • Sigara yara izlerinin iyileşmesini geciktirir. Bu nedenle ameliyattan en az 3 hafta önce sigara içmeye ara vermelisiniz.

  • Saçlarınızı uygulama sonrasında 1 ay boyunca boyatmanız yasak. Bu nedenle boyatma işlemlerini 1 hafta önceden yaptırabilirsiniz.

  • Uygulama sonrasında pansumanları gizleme ihtiyacı duyacağınızdan saçlarınızı uzatmanızda fayda var.

Mini Yüz Germe Fiyatları Nedir?

Mini yüz germe fiyatları hastanın cilt yapısına, uygulama yapılan bölgeye ve uzman doktora göre farklılık gösterir ancak fiyat aralıkları her bütçeye hitap eder. Siz de bu yöntem ile güzelliğinize gölge düşüren kusurlardan kurtulmak istiyorsanız mini yüz germe ameliyatı yorumları ve değerlendirmelerine göz atabilir ve alanında uzman kişilerden fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Kaynaklar:


Yayınlanma tarihi: 18/02/2021

-

Son Güncellenme: 08/03/2021

Yüz Germe ile ilgili yazılar