Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Mide Küçültme (Tüp Mide)

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Mide küçültme ameliyatı, bilinen diğer adıyla obezite cerrahisi; normal mide hacminin (800-1000 ml) ⅔’sinin laparoskopik cerrahi yöntemle küçültülmesi (250-300 ml sınırına çekilmesi) ameliyatına verilen addır.

mide küçültme ameliyatı

Ameliyat sonrası mide adeta uzunlamasına bir tüp formu alır, bu yapısal özelliğinden dolayı mide küçültme ameliyatı “tüp mide” ismi ile de anılır.

tüp mide fiyatı

Mide küçültme ameliyatı ortalama 15.000-50.000 TL fiyat aralığında, mutlaka hastane ortamında gerçekleştirilir.

Mide küçültme ameliyatı fiyatları; hastanede kalış süresi, doktor, hastanenin bulunduğu il, hastanenin otelcilik hizmeti gibi unsurlara bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Op. Dr. Ceyhun Aydoğan

Op. Dr. Ceyhun Aydoğan

 Whatsapp butonu

2015 yılından bu yana mide küçültme ameliyatı, belirli kriterler doğrultusunda KISMEN SGK tarafından karşılanabilir istinai sağlık hizmetleri sınıfına alınmıştır.

Vücut kitle indeksi 40 kg/m2 ve üzeri olan kişiler için ameliyatın zorunluluğu endokrinoloji uzman hekiminin de yer aldığı kurul raporu ile belgelenmesi halinde ameliyat giderleri ve tedavi masrafları SGK tarafından kısmen karşılanmaktadır.

Kamu hastanelerinde gerçekleştirilen obezite ameliyatlarında ise fark ücreti alınmaktadır.

Belirlenen kriter dışındaki kişilerin ameliyat ücret yapılandırması özel olarak tanımlandığı için SGK kapsamında değerlendirilmemektedir.

Mide küçültme ameliyatının en az sağlık kısmı kadar finansal boyutu da kişiler için önem ifade eder.

Op. Dr. Eren Taşkın

Op. Dr Eren Taşkın

İşte bu nedenle seçilecek hastane ve doktor da ayrı önem taşır. Peki, her hastanede mide küçültme ameliyatı yapılır mı?

Mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler hangileridir?

İstanbul’da Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

İstanbul’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerin, diğer illere oranla sayıları bir hayli fazladır. Biz bu makalemizde, herhangi bir önem sıralaması olmaksızın İstanbul’da mide küçültme ameliyatı yapan 7 hastanenin ismini paylaşacağız.

Kağıthane semtinde konumlanan Derindere Hastanesi, hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen kişilerin tercih ettiği İstanbul’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden biridir. Ameliyatın, 2020 fiyatlarına göre ortalama 25.000 TL ile 30.000 TL aralığında gerçekleştirildiği hastanenin SGK ile anlaşması var ve kurumda tamamlayıcı sağlık sigortaları da geçerli.

Çamlıca, Çakmak ve Güneşli semtlerinde konumlanan Erdem Hastanesi, İstanbul’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden bir diğeri…

Ameliyatın, 2020'de ortalama 25.000 TL ile 30.000 fiyat aralığında bütçelendirildiği hastanenin, SGK ile anlaşması var.

Avcılar semtinde konumlanan Avcılar Hospital, İstanbul’da mide küçültme ameliyatı yaptırmak isteyenler için bir diğer adres. Ameliyatın, 2020'de ortalama 55.000 TL ile 60.000 fiyat aralığında bütçelendirildiği hastanenin, SGK ile anlaşması bulunuyor.

Medical Park Hastaneler gurubundan Medical Park Gaziosmanpaşa'da İstanbul’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden. SGK anlaşmalı hastanede tamamlayıcı sağlık sigortaları da anlaşmalı kurumlar arasında yer alıyor.

Şişli’de konumlanan İstanbul Cerrahi Hastanesi, İstanbulda mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler denilince akla gelen isimlerden.

Ulus Liv Hospital

Ulus’ta yer alan Liv Hospital da İstanbul’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden.

Fiyatlandırmanın kişiye özel yapıldığı Liv Hospital’ın belli branşlarda SGK anlaşması bulunuyor.

Bahçelievler Memorial Hizmet Hastanesi, İstanbul’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden bir diğeri…

Sadece kardiyoloji bölümünde SGK anlaşması bulunan hastanede özel sağlık sigortalarının pek çoğu geçerli.

İzmir’de Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Ayrancılar mevkiinde konumlanan Özel Medifema Hastanesi, İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden. Hastanenin belli branşlarda geçerli SGK anlaşması da var.

Medifama Hastanesi'nde mide küçültme ameliyatı

Özel Batı Anadolu Hastanesi Central, Bayraklı mevkiinde hizmet veren İzmir'de mide küçültme ameliyatı yapan bir diğer hastanedir.

Medical Park hastaneler zincirinin İzmir halkası, Medical Park İzmir Hastanesi, İzmir'de mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden.

SGK anlaşması ve tamamlayıcı özel sağlık sigortası anlaşmaları da olan hastanede mide küçültme ameliyatı 2020'de ortalama 30.000 ile 50.000 TL fiyat aralığında yapılıyor.

Özel Ege Yaşam Hastanesi de İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden.

Kişinin kilo öyküsüne göre fiyatlandırma yapan hastanenin SGK anlaşması var.

İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden bir diğeri, Karşıyaka’da konumlanan İzmir Başkent Üniversitesi Hastanesi.

Zincir hastaneler sıfatına sahip kurum, İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok ilde de hizmet veriyor.

Özel Ege Şehir Hastanesi, Özel Karataş Hastanesi, Özel Su Hastanesi, Özel İzmir Hastaneleri de İzmir’de mide küçültme ameliyatı yapan özel hastanelerden.

Bursa'da Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Bursa'da mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler 2020'de ortalama olarak 20.000 TL ile 30.000 TL fiyat aralığında ücretlere sahiptir.

Nilüfer mevkiinde konumlanan Özel Esentepe Hastanesi, Bursa’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden.

mide küçültme ameliyatı

Özel sigortaların yanı sıra SGK anlaşması da bulunan hastanede mide küçültme ameliyatı 2020'de ortalama 20.000 TL ile 30.000 TL arasında gerçekleştiriliyor.

Medical Park zincir hastanelerinden Osmangazi’de konumlanan VM Medical Park Bursa Hastanesi, Bursa'da mide küçültme ameliyatı yapan adreslerinden.

medicalpark mide küçültme ameliyatı

Özel sağlık sigortaları, SGK ve tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmaları olan VM Medical Park Bursa Hastanesi'nde mide küçültme ameliyatı belirli şartlara bağlı olarak sigorta kurumları tarafından karşılanabiliyor.

Osmangazi’de konumlanan bir diğer mide küçültme ameliyatı adres Özel Ceylan International Hospital da Bursa'da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden.

Medicana Bursa Hastanesi, Nilüfer mevkiinde yer alıyor. Bursa'da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden Medicana Bursa Hastanesi'nin belli bazı bölümlerinde SGK anlaşması var.

Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi, adını bağlı olduğu semtten yani Osmangazi’den almış.

Bursa'da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi'nin SGK ile anlaşması bulunuyor.

Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler Adana

Mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler Adana’da bir hayli sınırlı sayıda.

Ancak mide küçültme ameliyatı yapan her doktor Adana’daki çeşitli hastanelerle anlaşmalı olarak ameliyatı gerçekleştirebiliyor. Bünyesinde mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler ise her ikisi de Seyhan da konumlanan; Özel EPC Hastanesi ve Özel Medline Adana Hastanesi.

Adana’da mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler 2020'de ortalama 20.000 - 30.000 TL fiyat aralığında ücretlerle ameliyatı gerçekleştiriyor. Elbette fiyatlar kişiden kişiye, ameliyatın kapsamına göre değişiklik gösteriyor.

Antalya'da Mide Küçültme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Antalya’da mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler, hem yurtiçi hem de yurt dışından gelen kişilere hizmet veriyor. Sağlık turizminin aktif olarak hayata geçirildiği Antalya’da mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler 2020'de ortalama 25.000 TL - 35.000 TL fiyat aralığında ücretlere sahip.

  • Konyaaltı'nda konumlanan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Antalya’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden bir diğeri

  • Konyaaltı'nda bir diğer adres Özel Olimpos Hastanesi de Antalya’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden

    Antalya Özel Olimpos Hastanesi

  • Antalya’da mide küçültme ameliyatı yapan hastanelerden Medstar Topçular Hastanesi de hem yurtiçi hem de yurtdışından gelen kişilere hizmet veriyor.


Yayınlanma tarihi: 03/09/2018

-

Son Güncellenme: 18/02/2021

Mide Küçültme (Tüp Mide) ile ilgili yazılar