Mide Küçültme Ameliyatı Videoları

Mide Küçültme (Tüp Mide)
Mide Küçültme (Tüp Mide) tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.

Mide Küçültme Ameliyatı Videoları

“Sleeve gastrectomy” ya da bilinen diğer adıyla “Mide Küçültme Ameliyatı” midenin yaklaşık  %75’lik bir bölümün alınarak kişinin kilo vermesini sağlamak; bu aşamada varsa şeker gibi kronik rahatsızlıkların da sonlandırılmasının hedeflendiği ameliyattır.

Mide küçültme ameliyatı vücut kitle indeksi 40 ve üzeri kişilerle; vücut kitle indeksi 35-40 arası olup kilo temelli yandaş hastalıkları olan (Hipertansiyon, diyabet, uyku apnesi, kalp yetmezliği vb.) kişilere uygulanır.

Eğer siz de “Sleeve gastrectomy” adayı iseniz, o zaman doğru yerdesiniz.

Bu makalemizde mide küçültme ameliyatının detayları ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için; internet üzerinden mide küçültme ameliyatı videoları nasıl seçilir? En doğru mide küçültme ameliyatı videoları nasıl bulunur? sorularının yanıtını paylaşacağız…

Mide Küçültme Ameliyatı İzlemek İçin Doğru Video Nasıl Seçilir?

tüp mide ameliyatı videolarıGeçirilecek bir ameliyatın detayları hakkında araştırma yapmak, öncesi ve sonrası süreçlerle ilgili bilgi toplamak hatta ameliyat esnasında ne olup bittiği ile ilgili videolar izlemek ameliyat ile ilgili kaygıların ortadan kaldırılması için en etkili çözümlerden biridir.

Elbette doktorunuz sizi süreçler konusunda aydınlatacak, ameliyatın detaylarını bilmeniz gerektiği oranda paylaşacaktır. Ancak insan doğası gereği meraklı bir canlıdır ve araştırma yapmayı sever.

İnternet bu aşamada çağımızı aydınlatan ama aynı zamanda da bilginin her türlüsüne ulaşmamızı sağlayan engin bir deniz gibidir. Zaman zaman doğru bilgiyi ararken rastlanan yanlış ya da hedef kitlesi olmadığınız bilgiler, videolar kaygıları azaltmak yerine artırabilir.

Mide küçültme ameliyatı ile ilgili de internette bir çok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Ancak bu bilgilerin bir çoğunun hedeflediği kişi siz olmayabilirsiniz.

Mide küçültme ameliyatının detaylarını bir doktor ya da bir doktor adayı kadar ince ayrıntılarla izlemek, alanında çok da fazla bilgiye sahip olmadığınız bu süreç hakkında kaygılanmanıza sonrasında da korku ile tetiklenmiş duygudurum bozuklukları yaşamanıza neden olabilir.

Mide küçültme ameliyatı izlerken, video ve içeriklere ulaşırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır.

Canlı Mide Küçültme Ameliyatı Videolarından Uzak Durun!

canlı mide küçültme ameliyatıİzlenecek mide küçültme ameliyatı videosu seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli kural, eğer bir tıp öğrencisi değilseniz birebir tüm aşamaların gösterildiği mide küçültme ameliyatı videolarını asla izlememelisiniz.

Bu tip mide küçültme ameliyatı videolarının hedef kitlesi aynı alanda çalışan doktorlar, doktor adayları ve meslek içindeki kişilerdir.

Simulasyon ya da Animasyon Tekniği İle Hazırlanmış Videoları İzleyin!

animasyon tekniğiCanlandırma teknikleri kişilerin alışık olduğu görüntülere daha yakındır. Meslek içinden gelmeyen kişiler için mide, kalp ya da bağırsak gibi organlar tek boyutludur. Bu haliyle de kalmalıdır.

Simulasyon ya da animasyon tekniği ile hazırlanmış mide küçültme ameliyatı videoları izlemek gerekli bilgiyi kitabı formasyonda edinmenize ve sizin için gereksiz olan detaylarla kaygı düzeyi artışı yaşamamanıza yardımcı olur.

Mide Küçültme Ameliyatı Hakkında Doğru Bilgi Alabileceğiniz Video Linkleri…

Mide Küçültme Ameliyatı Süreçler İle İlgili Video Önerisi…


Youtube kanalından izleyeceğiniz bu mide küçültme ameliyatı videosu; süreçler ve yapılacak işlemin detayları hakkında bilmeniz gereken kadarını, kaygı arttırıcı ameliyat detaylarını barındırmadan size sunmaktadır. 

Mide Küçültme Ameliyatı Teknikleri İle İlgili Video Önerisi…


Youtube kanalından izleyeceğiniz bu Mide Küçültme ameliyatı videosu, size her teknikte mide küçültme ameliyatının nasıl yapıldığı ve sonrasında nasıl bir sindirim sistemine sahip olacağınız konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir İle İlgili Video Önerisi…Youtube kanalından izleyeceğiniz kapalı mide küçültme ameliyatı videosu hem içeriği hem de anlatımını destekler simulasyon görüntüleri ile ameliyat anına dair merak edeceğiniz sorulara yanıt niteliğindedir.Youtube kanalından izleyeceğiniz bu mide küçültme ameliyatı videosu “25 soruda tüp mide” ameliyatı nedir sorusuna cevap vermektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Beslenme İle İlgili Video Önerisi…Youtube kanalından izleyeceğiniz bu mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme videosu size ilk 1 ay uygulamanız gereken diyet ile ilgili değerli bilgiler vermektedir.

Mide küçültme ameliyatı sonrası değiştirilmesi gereken beslenme alışkanlıkları ve ameliyatı takip eden ilk ay sürecinde benimsenmesi gereken berrak diyet detayları, sıvıdan katı beslenmeye geçiş diyet programı gibi pek çok detaya sahip mide küçültme ameliyatı sonrası süreçlerinin anlatıldığı “videolar” rehber referans görevi üstlenmektedir. .

Bu makalemizde önerdiğimiz videolar konuya ilişkin izlemeniz gereken mide küçültme ameliyatı süreçleri açısından birer referans niteliğindedir.


Yayınlanma tarihi: 27/07/2018

-

Son Güncellenme: 01/12/2021

Başa Dön