Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022

Meme Küçültme
Meme Küçültme tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2022

Meme küçültme ameliyatının fiyatlandırılmasını belirleyen önemli iki temel başlık vardır. Bunlar; seçtiğiniz doktorun ameliyat ücreti ve ameliyatın gerçekleştirileceği hastanenin ameliyathane, oda, anestezi gibi alanlardaki ücretlendirmesi.

Operasyon ilden ile de bütçesel farklılık gösterir. Kullanılan malzeme, operasyonun büyüklüğü ve doktorunuzun ve sigortanın etkisiyle Yeniben kullanıcı verilerine göre ortalama 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişen ücretlendirme ile yapılır.
 

Meme Küçültme Ameliyatı ve SGK Koşulları 

meme küçültme sgkYeniben Soru-Cevap sayfasında da meme küçültme ameliyatının SGK kapsamında yapılıp yapılmadığına dair sorular yer almaktadır. Örneğin; Sgk özel klinikte yapılan meme küçültme ameliyatlarını karşılıyor mu?” sorusuna, Op. Dr. Özge Ergün “Özel muayenehaneler genellikle SGK ile anlaşmalı değillerdir. Sadece anlaşmalı hastanelerin kendi bünyesindeki doktorların yaptığı operasyonların bir kısmını SGK karşılamaktadır.” şeklinde yanıtlıyor. 

Meme küçültme ameliyatı devlet hastanelerinde durumunuz belli kriterlere uyduğu takdirde (meme başına çıkarılan doku 1kg. dan daha fazla ise) SGK kapsamında yapılabiliyor. Bu konuyla ilgili yazımızı sizinle paylaşıyoruz:  “Meme küçültme ameliyatını SGK karşılıyor

Meme küçültme ameliyatını SGK kapsamında olabilmek için devlet hastanesi, eğitim araştırma ya da üniversite hastanelerinde öncelikle muayene olmak gerekmektedir. 

Örneğin, Yeniben’de deneyimini paylaşan bir kullanıcımız Ankara’da üniversite hastanesinde ameliyatını olduğunu söylüyor ve SGK kapsamı için bir heyet raporu aldığını ekliyor. Heyet raporu verilirken ise hem meme asimetrisi hem skolyozunun olduğunu ayrıca bu durumun psikolojisine etkisinin de değerlendirildiğini belirtiyor. 

Peki Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatlarını Neler Belirler?

meme küçütme fiyatlarıMeme küçültme ameliyatı 2022 fiyatları; ameliyatın yapıldığı il, ilçe hatta semte göre değişkenlik gösterirken, ameliyatın kapsamı da bu fiyatları etkileyen unsurlardandır. Örneğin göğüslerin sarkma miktarı, hastanın yaşı ve kilosu da ameliyatın kapsamı ve fiyatına etki eder. 

Anestezi türü de meme küçültme ameliyatı fiyatında belirleyici etkisi vardır. Ortalama 1,5-4 saat aralığında; çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilen göğüs küçültme ameliyatı sonrasında hastanede kalacağınız süre de maliyete etki eder.


Yayınlanma tarihi: 27/10/2020

-

Son Güncellenme: 06/01/2022

Başa Dön