Meme büyütme fiyatları ne kadar?

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.


Meme büyütme ameliyatı Türkiye genel ortalama fiyatları birçok etkene bağlı olarak 10.000 TL ile 40.000 TL arasında farklılık göstermektedir. 

Meme büyütme ameliyatı estetik nedenle yapıldığı için SGK ya özel sağlık sigortası kapsamında değildir. Devlet hastanesinde meme büyütme ameliyatı fiyatı özel hastanelere göre daha uygundur. 

Meme büyütme ameliyatının fiyatını neler belirler?

Çoğu doktor size, ameliyat, hastane, anestezi ve implantları kapsayan bir fiyat verecektir. Yine de muayene sonrasında ameliyat ile ilgili kararınızı kesinleştirirken doktorunuza fiyatın neleri içerdiğini sormaktan çekinmeyin.

Meme büyütme ameliyatının fiyatını etkileyen birkaç önemli etken vardır:

  1. Doktorun deneyimi  / doktor seçimi :

Meme büyütme ameliyatında doktor seçiminiz ameliyat fiyatını etkiler. 

Tercih ettiğiniz doktorun ameliyatı hangi hastanede gerçekleştireceği, deneyimi, meme büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası klinik hizmetleri, doktorun popülerlik düzeyi (gerçekleştirdiği ameliyatlarla ün kazanmış, ünlü kişilerin doktoru diye anılan ya da doktorluk ünvanına göre -doc, prof gibi- hekimlerin de farklı ücret skalaları bulunmaktadır)  gibi etkenler meme büyütme ameliyatı fiyatlarına etki etmektedir.

Meme büyütme ameliyatı için doktor seçiminiz bu anlamda da önem taşımaktadır. 

Meme büyütme ameliyatı yapan doktorlar için tıklayınız.

  1. Ameliyatın kapsamı :

Meme büyütme ameliyatında daha küçük yara izi bırakan özel teknikler ile yapılan ameliyat fiyatını da etkilemektedir. Meme protezi tercihiniz ve takılma yöntemi de yine fiyatı belirleyen unsurlardandır. Meme büyütme için seçeceğiniz silikonun fiyatları dolara endekslidir bu durum da göğüs silikon fiyatı üzerine etki eder.

Göğüste sarkma varsa meme toplama ve dikleştirme de gerekeceği için fiyatı da artacaktır. 

  1. Anestezi türü : 

Meme büyütme 2020 fiyatlarını etkileyen diğer bir unsur da ameliyatın hangi anestezi ile gerçekleşeceğidir. Genellik meme büyütme ameliyatında genel anestezi kullanılır. Bu durum bir gece hastanede kalmayı da gerektirdiğiden hasta yatış süresi de ameliyat fiyatına eklenmelidir. 

  1. Ameliyatın nerede yapıldığı :

İstanbul meme büyütme ameliyatı fiyatlarıyla Türkiye geneline göre en yüksek ücret skalasına sahip şehirdir.

Hastanelerin meme büyütme fiyatlarına bakıldığında bulundukları il ve semt de fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. 


Yayınlanma tarihi: 27/10/2020

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

İlgili yazılar