Melisa Şenolsun'un Güzellik Sırları

Cilt Bakımı

NTV’de yer alan haberde Melisa Şenolsun güzellik sırlarını açıkladı. Kiralık Aşk dizisiyle yıldızı parlayan, geçtiğimiz eylül ayında birçok ünlünün yer aldığı New York Moda Haftası'na katılarak dikkatleri üzerine çeken şu sıralar ise vizyonda olan Babam filminin heyecanını yaşayan Melisa Şenolsun bakım tüyolarını ve bilinmeyenlerini Elele'ye anlattı.

Kendimi Beğeniyorum

Kendinizi güzel buluyor musunuz?

"Kendime baktığımda mutsuz olmuyorum. Kendimi olduğum gibi seviyorum. Güzellikle çirkinlik zaten kime göre ve neye göre? Ben bu tarz kavramların genelleştirilmesine karşıyım. Bence herkes güzel, yakışıklı ve özel. O yüzden evet beğeniyorum. İnsanın kendisini sevmesi önemli. Sevdikten sonra zaten beğenirsin."

Bakım İçin Neler Yapıyor?

Güzellik sırlarınız var mıdır?

"Güzelliğimin sırrı sanırım her zaman makyajımı ve cildimi temizlemem, tonik ve aloe vera sürmem üzerine de cildimi nemlendirecek bakımlar yapıyor olmam."

Natürel Makyaj

Peki makyaj hayatınızda nasıl bir yerde duruyor?
"Ben makyajın natürel olanını seviyorum. Makyaj yaptığım zaman sadece maskara, lipstick, allık, bir de highlighter sürüyorum. Aşırı makyajdan hoşlanmıyorum."

Samimiyeti Buradan Yakalıyorum

Hayatınızda duygularınızı örtmek, bastırmak için de rol yapmaya, bir nevi makyaja ihtiyaç duyar mısınız? Yoksa olduğunuz gibi misiniz?

"Hayatta tamamen olduğum gibiyim. En özen gösterdiğim en değer verdiğim şey de karşımdaki insanın da olduğu gibi davranması. Samimiyeti buradan yakalıyorum. İnsanların gerçekten kendileri gibi olduğu hallerini çok seviyorum. Dolayısıyla rol yapmak için makyaja ihtiyaç duymuyorum. Makyaj yerine o kişi olmayı tercih ediyorum."

Modaya Bakış

Peki ya moda?

"Modayı yakından takip etmem. Ben biraz street ve salaş tarzı seviyorum. Kendime has bir tarzım olduğunu düşünüyorum. Her şeyi karıştırmayı, o karmaşayı da seviyorum. Ama zaten modayı illaki bir yerinden yakalıyorsunuz. Sezon ürünlerinden aldığınız zaman kaçırma şansınız olmuyor."


Yayınlanma tarihi: 10/11/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Cilt Bakımı ile ilgili yazılar