Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Klinik ortamında, uzman doktor tarafından, kişiye özel planlanmış seans sayı ve seans aralıkları ile düzenlenen lazer epilasyon tedavisi; kıl kökü üretme görevi üstlenen papila isimli hücrenin lazer ışınları ile tahrip ve en nihayetinde yok edilmesi esasına dayanır.


LAZER EPİLASYON YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (1 Deneyim) 

LAZER EPİLASYON DOKTORLARI ( 216 Doktor) 

LAZER EPİLASYON VİDEOLARI ( 5 Video ) 

LAZER EPİLASYON DOKTOR SORU&CEVAPLARI ( 12 Soru&Cevap ) 


Lazer epilasyon fiyatları konusunda ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Bu yazımızda lazer epilasyon uygulama sürecini ve aşamalarının nasıl olduğuna dair yanıtları bulacaksınız.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyon yapılacak bölge alkol ile temizlenir ve uygulama sırasında acı duyulmaması için anestezik içerikli bir krem ile bölgesel uyuşma sağlanır.

Lazer epilasyon uygulama aşamaları şu şekildedir:

1. Kişinin göz bölgesi, lazer ışınlarından korunmak amacı ile kapatılır.
2. Farklı ışın dalga boylarına sahip lazer epilasyon aletlerinden biri ile bölge taranır.
3. Her lazer atışı ciltte belli bir alanı tarar.
4. Lazer enerjisi gönderilerek gerçekleştirilen bu tarama ile kıl köklerine ulaşılarak tüy üretimini gerçekleştiren yapı parçalanarak zarar görür. Bu sayede büyüme fazında olan kıl kökleri ya tamamen ya da kısa süreli olarak yeni kıl üretme fonksiyonunu kaybeder.

Klinik ortamında olduğu kadar lazer epilasyon evde de uygulanan bir tedavidir. Evde lazer epilasyon nasıl yapılır merak edenler için ilgili yazımız faydalı olacaktır.  

Lazer epilasyon fiyatı al

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

lazer epilasyon bıyık için

Lazer epilasyon, göz çevresi hariç vücudun her bölgesine uygulanabilir. Lazer epilasyon süreçlerinin başarılı şekilde sonuçlanmasında en büyük rol, kullanılan lazer epilasyon aleti marka/modelinindir.

Gelişen teknoloji ile lazer epilasyon aletleri çeşitlilik kazanırken, lazer epilasyon yaptıranlar arasında da popüler markaların oluşmasına neden olmuştur. En çok tercih edilen lazer epilasyon aletleri yazımızdan bu konudaki detayları öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon 18 yaş üzeri, kadın veya erkek herkese uygulanabilir bir tedavidir. 

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Yapılacak bölgede açık yarası olanlara, ileri düzey varisi olanlara ve aktif akne sorunu olanlara lazer epilasyon uygulaması önerilmez. Doktor onayı almak faydalı olacaktır.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı Neye Göre Belirlenir?

Lazer epilasyon seans sayısı

Lazer epilasyon tedavisine karar verilmesiyle birlikte, uygulamanın yapılacağı bölge ve/veya bölgeler belirlenir. Her bir bölge için, ilgili alandaki tüylerin durumu etüt edilerek kaç seanslık bir tedavi planlanacağına karar verilir.

Ortalama bir lazer epilasyon tedavi planı 4 ile 6 seans, lazer uygulama süresi ve dozu ise kişinin kıl yapısı ve cilt renk tonuna göre kararlaştırılır. Açık tenli, koyu renk kıllara sahip olan kişilerde tedavinin etkinliği açık renkli tüylere sahip kişilere oranla daha yüksektir.

Lazer epilasyon tedavisinde bir seansın süresi uygulamanın yapılacağı bölgeye göre farklı zaman aralıkları içerir. Çene, bıyık gibi küçük alanlar 2-3 dakikada tamamlanırken sırt, komple bacak gibi daha geniş alanlı bölgelerin seans süresi 1,5 saate kadar uzar. Kişiye özel tüm bu farklar lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkilidir.

Lazer epilasyon fiyatı al

Lazer Epilasyondan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon sonrası

Lazer epilasyon uygulanan bölge hassas olabileceği için nemlendirici kremler kullanarak bölgenin nemli turulması önemlidir. Ayrıca uygulamadan hemen sonra sıcak suyla temas etmemesi uygun olur. Şişlik kızarıklık hissederseniz soğuk kompres uygulanabilir. Eğer ihtiyaç duyarsanız doktorunuzun tavsiyesi ile ağrı kesici de kullanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları Ne Kadardır?

Lazer epilasyon fiyatları ilden ile farklılıklar içerir. Ayrıca klinik ya da hastanenin bulunduğu semt, doktor, seans sayısı ve kişinin kaç seansta tedaviye cevap verdiğine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Lazer epilasyon Bursa fiyatları ile lazer epilasyon Ankara fiyatları arasında %3 -%5 fiyat farkı söz konusuyken lazer epilasyon İstanbul’da bu fark %10 ile %30 arasında bir oranla artış gösterir.

Lazer epilasyon İstanbul uygulama fiyatı tüm iller içinde en yüksek oranlara sahip bölge olarak karşımıza çıkar. Lazer epilasyon İstanbul 2021 yılı fiyatları ortalama 500 TL ile 5000 TL arasında, yukarıda belirtilen kriterlere göre değişiklik gösterir. İstanbul’un bazı semt ve kliniklerinde bu fiyat aralığı çok daha yüksek olabilir.

Lazer epilasyon İzmir, İstanbul’a en yakın illerden biri olarak karşımıza çıkar. İzmir lazer epilasyon tedavilerinde 2021 yılı fiyat aralığı 280 TL ile 4000 TL arasında uygulanır. Lazer epilasyon Ankara’da ortalama 2021 fiyatları 400 TL ile 3500 TL fiyat aralığında uygulanırken Bursa’da da üst oran 3500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 

Çene, bıyık gibi küçük alanlar 2-3 dakikada tamamlanırken sırt, komple bacak gibi daha geniş alanlı bölgelerin seans süresi 1,5 saate kadar uzar. Kişiye özel tüm bu farklar lazer epilasyon fiyatları üzerinde etkili olur. Genellikle lazer epilasyon fiyatları paket şeklinde hazırlanır. Her bir paket belirli seans sayı ve süresini kapsar.

Lazer epilasyon fiyatları konusunda ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.


Yayınlanma tarihi: 11/04/2018

-

Son Güncellenme: 20/08/2021

Başa Dön