Lazer Epilasyon Aleti Modelleri ve Fiyatları

Lazer Epilasyon

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.


Lazer Epilasyon Aleti Modelleri ve Fiyatları

Kliniklerde doktor gözetiminde lazer epilasyon yaptırmak isteyen ya da evde lazer epilasyon tavsiyeleri hakkında bilgi almak ve en iyi lazer epilasyon aleti hangisi öğrenmek isteyenler için bu yazımızı hazırladık. En çok tercih edilen lazer epilasyon cihazını ve fiyat aralıklarını yazımızda bulabilirsiniz.  


LAZER EPİLASYON YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (1 Deneyim) 

LAZER EPİLASYON DOKTORLARI ( 216 Doktor) 

LAZER EPİLASYON VİDEOLARI ( 5 Video ) 

LAZER EPİLASYON DOKTOR SORU&CEVAPLARI ( 12 Soru&Cevap ) 


 Lazer epilasyon fiyatları konusunda ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Lazer Epilasyon Aleti Modelleri Nelerdir?

Klinikte lazer epilasyon uygulaması

Lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili çözümlerinden biridir. Bu amaçla üretilmiş, farklı markaların zengin modelleri bulunmaktadır. Lazer epilasyon aletlerinden en çok bilinenleri Alexandrite Lazer, Ndiyak Lazer, Diode Lazerdir, Soprano Lazerdir.

Günümüz teknolojisi, lazer epilasyon uygulamalarını klinik ortamından çıkarıp tedavinin evde lazer epilasyon yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Evde uygulayanların yorumları içinde Philips marka Lazer Epilasyon cihazları en çok tercih edilenlerin başında geliyor.

IPL Lazer Epilasyon diye bilinen teknoloji ise sanılanın aksine lazer epilasyon değil yoğun darbeli bir ışık kaynağıdır. Her iki teknik de kıl foikülündeki melanini hedef alır. Her ikisinde de kalıcı sonuçlara ulaşılabilr. 

IPL (Intense Pulse Light) lazer teknolojisi ile hazırlanmış ev tipi lazer epilasyon aleti vücudun hemen her noktasındaki istenmeyen tüyler üzerinde etkili oluşu ile tercih sebebi… IPL lazer teknolojisi ile tasarlanmış lazer epilasyon aletleri 400 -1200 nano metre dalga boyu ışık atımı yapabilen cihazlardır.

Ev tipi lazer epilasyon aletleri IPL lazer epilasyon teknolojisi ile hazırlanır.

Lazer Epilasyon Aleti Fiyatları Ne Kadar?

Lazer epilasyon aletlerinin fiyatları birbirinden farklıdır. Lazer epilasyon aletlerinin fiyatları da uygulamanın fiyatını belirleyen unsurlardır. Lazer epilasyon aletlerinin dalga boyları da birbirinden farklıdır. Lazer epilasyon aletlerinin belirlenebilmesi için kılların mutlaka ilk seansta uzun olması gerekmektedir.

Lazer epilasyon aletleri fiyatları ise yurtdışı kaynaklı aletler olduğu için doğrudan döviz kuru ile belirlenmektedir. Örneğin Cynosure Alexandrite marka lazer epilasyon cihazları 60.000 dolar ile 100.000 dolar arasındadır.  

Diode Lazer Epilasyon cihazları Soprano Buz Lazer Epilasyon cihazlarına göre daha uygundur. Soprano Buz Lazer Epilasyon aletleri ise 55.000 ile 70.000 euro fiyat aralığında satılıyor. Model ve fonksiyonlarına göre elbette farklılık göstermektedirler. 

Dr. Şule Güçlü Şakrak whatsapp butonu

Ayrıca evde kullanıma yönelik lazer epilasyon aletleri de bulunmaktadı. Evde kullanılan lazer epilasyon aletlerinin fiyatları ise markalarına ve özellklerine göre değişmektedir. Ortalama 1500TL ile 4000 TL arasında değişmektedir. 

Dr. Ünzile Seyman Civelek whatsapp butonu

En Çok Tercih Edilen Lazer Epilasyon Aletleri Nelerdir?

  • Philips Lumea Prestige IPL (BRI953/00)
  • Philips Lumea Advanced IPL (SC1997)
  • Philips Lumea Advanced (SC1999/00)
  • Remington IPL6750 i-Light Prestige
  • Braun BD3001 Silk Expert 3 IPL
  • ROWENTA EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon Aleti
  • Xiaomi Inface ZH-01D Ipl Epilasyon Aleti
  • Fakir IPL 200.000+ Satinskin Pro IPL Lazer Epilasyon Aleti
  • Babyliss G947E Homelight Golden Edition
  • Arzum AR5043 Pure Touch Pro IPL Tüy Alma Sistemi

Evde lazer epilasyon yapanların yorumları ışığında en çok tercih edilen 10 lazer epilasyon aletini sizler için araştırdık.

1- Philips Lumea Prestige IPL (BRI953/00)

evde lazer epilasyon Philips Lumea Prestige IPL

Philips Lumea Prestige lazer epilasyon aleti vücudun hemen her bölgesinde güvenli kullanım sunmaktadır. Bacaklar, kollar, karın, yüz (üst dudak, çene), bikini bölgesi ve koltuk altlarına özel uygulama sunan tasarımı ile Philips Lumea Prestige, her bölge için farklı konfor düzeylerinde çözümler içerir. Kablolu ve kablosuz kullanım seçenekleri vardır. Philips Lumea Prestige Lazer Epilasyon makinesi, üst dudak, çene ve favorilerde rahat ve hassas kullanım için özel olarak tasarlanan ekstra entegre ışık filtresine sahiptir.

Geniş vücut yüzeyleri için farklı, bikini bölgesi koltuk altı gibi bölgeler için ayrı yüzey başlıklarıyla evde lazer epilasyon deneyimini konforlu hale getiren detaylarla bezelidir. Memnuniyet oranı %85’lere varmaktadır.

Dr. Zeynep Cingü Meriç whatsapp butınu

2- Philips Lumea Advanced IPL  (SC1997)

evde lazer epilasyon Philips Lumea Advanced IPL  (SC1997)

Philips Lumea Advanced, vücut ve yüz bölgesinde kullanıma uygundur. Philips Lumea Advanced IPL  uzun kablosu ile kesintisiz lazer uygulaması yapmanıza olanak tanır.

Cilt tonu sensörü, ayarlanabilir 5 ışık enerji seviyesi gibi güvenli kullanım donanımına sahip Philips Lumea Advanced IPL Lazer Epilasyon Philips Lumea ailesinin en çok tercih edilenlerinden…

SC1997 model Philips Lumea fiyatı 2020 itibariyle 3500 TL ile 3800 TL aralığındadır.

3- Philips Lumea Advanced  (SC1999/00)

evde lazer epilasyon Philips Lumea Advanced 

Philips Lumea ailesinin fiyat avantajlı ev tipi epilasyon aletlerinden Philips Lumea Advanced, vücut, yüz ve koltuk altı kullanımına uygun, kablolu ve kablosuz kullanım seçeneğine sahip.

En çok tercih edilen ve yüzde 75 memnuniyet oranı olan Philips Lumea Advanced  2020 itibariyle 3500 TL ile 4000 TL fiyat aralığında satışa sunuluyor.  

Philips Lumea ailesinin diğer teknolojik ürünleri gibi Philips Lumea Advanced de kullanıcı dostu konfor ve güvenlik donanımı ile tasarlanmış.

4- Remington IPL6750 i-Light Prestige 

evde lazer epilasyon Remington IPL6750 i-Light Prestige 

Remington IPL6750 i-Light Prestige  yorumları içinde fiyat avantajı ve güçlü donanımı ile öne çıkan modellerden. Hassas bölge ve yüz kullanımı için ayrı başlıklara sahiptir ve sadece kablolu kullanılabilmektedir.

FDA onaylı olan Remington IPL6750 i-Light Prestige, 150.000 atış sayısı ile 3 seans sonrası etkili kalıcı sonuçlar vaat ediyor.

Bu marka 2020 itibariyle 2500 TL ile 3200 TL fiyat aralığında satışa sunuluyor.  

5- Braun BD3001 Silk Expert 3 IPL 

Kıl kökleri için etkili olan Braun epilasyon Silk Expert sıklıkla tercih edilen bir diğer markadır. Normal, nazik ve ultra nazik 3 farklı kullanım moduyla tasarlanmış Braun epilasyon, tüm donanım temelini konfor ve kullanıcı kolaylığı üzerine kurgulamış.
Bu konuda sizinle bir kullanıcı deneyimi de paylaşıyoruz:

Braun epilasyon cilt tonunu okuyarak her cilt tonuna özel lazer atış ayarlaması yapabilen özel teknolojisi ile evde lazer epilasyon uygulamasında güvenli kullanım sağlar.

6- ROWENTA EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon Aleti

evde lazer epilasyon ROWENTA

Rowenta epilasyon aletleri 1.000 TL altı fiyat seçenekleriyle evde lazer epilasyon uygulaması yapmak isteyenler için büyük avantaj sağlar.

ROWENTA EP9600 IPL Instant Soft Epilasyon Aleti; güvenli cilt rengi sensörü; 150.000 atış ve yenilenebilir başlık ile sınırsız kullanım, cilt ve tüy rengine bağlı 5 yoğunluk ayarı, UV filtreli özellikleri ile öne çıkan bir model.

7- Xiaomi Inface ZH-01D Ipl Epilasyon Aleti

evde lazer epilasyon aleti Xiaomi Inface

Fiyat ve performans açısından değerlendirildiğinde uygun olan bir model de Xiaomi Inface ZH-01D Ipl Epilasyon Aleti olarak karşımıza çıkar. Fiyatı ise 650-800 TL civarında seyretmektedir. 

Bu üründe tek alan ve büyük alan kullanımı olmak üzere iki çeşit kullanım mümkündür. Boyutunun küçük oluşu talıma açısından çok elverişlidir böylece seyahatleriniz için de uygundur. 5 güç ayar konumu mevcuttur.

8- Fakir IPL 200.000+ Satinskin Pro IPL Lazer Epilasyon Aleti

Bu ürünün en önemli özelliği cilt temas sesörüne sahip olmasıdır. Cilt tonunu ve rengini tespit eder. 6 farklı ışık enerjisine sahip olan bu Fakir IPL 200.000+ Satinskin Pro IPL Lazer Epilasyon Aletinin fiyatı 1200 TL civarındadır. 

9- Babyliss G947E Homelight Golden Edition

Evde lazer epilasyon babyliss

Babyliss G947E Homelight Golden Edition kablolu bir ürün olup 5 kademeden oluşmaktadır. Tü vücut için uygundur ve fiyatı ise 1900 - 2000 TL arasında seyretmektedir. 

10. Arzum AR5043 Pure Touch Pro IPL Tüy Alma Sistemi

evde lazer epilasyon Arzum

Arzum AR5043 Pure Touch Pro IPL Tüy Alma Sistemi diğer ürünlere göre daha yüksek fiyatlı olup 5 farklı enerji ayarına sahiptir ve cilt temas özelliği bulunmaktadır. Bu ürünün Hepsiburada satış fiyatı 3000 TL civarıdır. Hem şarjlı hem de kablolu kullanıma sahiptir. 


Yayınlanma tarihi: 17/04/2018

-

Son Güncellenme: 10/06/2021

Lazer Epilasyon ile ilgili yazılar