Kişisel Karantina Günleriyle Başa Çıkmanıza Yardım Edecek Tepeden Tırnağa 9 Güzellik Bakımı


Ece Yalçın tarafından yazılmıştır.

Kişisel Karantina Günleriyle Başa Çıkmanıza Yardım Edecek Tepeden Tırnağa 9 Güzellik Bakımı

Bu ürkütücü ve tuhaf dönemle nasıl başa çıkılacağını anlatan bir taktik kitabı yok. Evde kaldığınız süre boyunca kendinizi iyi hissettiren ne ise onu yapın; kedinize kazak örün, ya da haber kanallarından duyduğunuz her yeni kötü haber sonrasında kafanızı bir yastığa gömerek çığlık atın.

Harry Styles

Ünlü şarkıcı Harry Styles, kendi karantinasını İtalyanca öğrenip yüz maskeleri uygulayarak geçirdiğini söyledi ve bu fikir hoşumuza gitti. 

Bu ortak kabustan çıkarken her zamankinden iyi görünmekle ilgili büyük hayalleriniz varsa ve de özellikle dermatoloğunuzun, diş hekiminizin, manikürcünüzün ve kuaförünüzün bir süre randevu kabul etmeyeceğini düşünürseniz, elbette bir yüz maskesinden biraz daha fazlasını yapmanız gerekecek.

Neyse ki, bu 9 adımda tepeden tırnağa yenilenme planıyla doldurabileceğiniz kadar geniş bir programınız var. Bunu intikam vücudu olarak düşünün, ancak bu kez berbat eski sevgiliniz Covid19.

1. Daha Beyaz Dişler

Crest 3D Whitestrip: 1 Saatte Diş Beyazlatan Bantlar

Crest 3D Whitestrip: 1 Saatte Diş Beyazlatan Bantlar

Yataktan, yani evden çalışıyor olmak, motivasyonu korumak için her zamankinden daha fazla kahve içmeyi gerektirebilir. Özel diş bantları ve ev tipi mavi ışık içeren beyazlatıcı sistem sayesinde, dişlerinizde oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz. Bantları 60 dakika boyunca dişlerinize yapıştırın ve ardından lekeleri azaltıp beyazlığın içeri geçmesini sağlamak için diş yüzeyine 10 dakikalık mavi ışık uygulamasını yapın. Kısa süre içinde diş macunu reklamlarındaki gibi harika dişlere sahip olacaksınız.

2. Daha Aydınlık Bir Cilt

Vichy Liftactiv Peptit C Kırışıklık Karşıtı AmpullerVichy Liftactiv Peptit C Kırışıklık Karşıtı Ampuller

Küçük cam ampullerdeki yoğun konsantre formül, %10 oranında C Vitamini (parlaklık için); hyaluronik asit (nemlendirme için) ve bitkisel peptit (sıkılaştırma için) içerir. Cildinizdeki iyileşme ve ışıltıyı görmek için bir ay boyunca her gün bir ampulü sabah ve akşam (paket tekrar kullanılabilir kapak içerir) uygulayın.  

3. Doğal Parlaklık 

RéVive Bronzé Supérieur– Güneşsiz Bronzlaştırıcı

İzolasyondan çıkarken  taze bir görünüm kazanmak isterseniz birkaç haftalık yaz tatilinin sağlayabileceği doğal ışıltıyı kazandırması için bu ürünü her gün yüz ve vücut nemlendiricinize az miktarda ekleyin. 

4. Daha Uzun Kirpikler 

Rapid Lash Kirpik ve Kaş Uzatıcı Besleyici Serum
Rapid Lash Kirpik ve Kaş Uzatıcı Besleyici Serum

Maskara sürmeye ara verdiğiniz bu dönemde, iyi bir kirpik bakımının tam zamanı. Dökülmeye karşı kalkan oluşturan polipeptit, biyotin, vitamin ve aminoasit kokteyli ile kirpik ve kaşlarınızı forma sokup güçlendirin. Ürünün sonuçlarının 8 haftadan sonra görüldüğü söyleniyor-ki umuyoruz o zamana kadar tekrar sokağa çıkabiliyor oluruz.   

5. Daha Gür Saçlar

Leonor Greyl Complex Energisant-Saç Dökülmesi Tedavisi

Leonor Greyl Complex Energisant

Hedefe yönelik geliştirilmiş bu bakım ürününü seyrelme sorunu yaşayan saç derinizi uyarmak için haftada üç kez, şampuanlanmış ve havluyla nemi alınmış saçınıza uygulayın. Maya proteini ve riboflavin saç derinizi kuvvetlendirirken, mimoza özü ise biyotin sentezini destekler. Ürünü kullanırken belli bir süre ısı veren şekillendiricilerden uzak durduğunuz takdirde, saçlarınız bu durumdan her zamankinden daha sağlıklı görünerek çıkabilir.  

6. Daha Güçlü Tırnaklar

Isdin Si-Nails Tırnak Sertleştirici

Bu zorunlu ara süresince ojelerden ve protez uygulamalarından kurtulan tırnaklar bayram ederken, her ne kadar siz tırnaklarınızın doğal halinden nefret etseniz de, gelecekteki manikürünüz bu sebeple daha dayanıklı olacak. Silikon ve keratin üretimini destekleyen kendinden fırçalı bu ürünle çabuk kırılan tırnaklarınızı onarabilir ve güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Kim bilir, sonrasında belki o kadar güzel tırnaklara sahip olursunuz ki onları ojeyle kapatmak istemezsiniz. 

7. Daha Yumuşak Eller 

Aveeno Cica Onarıcı El Maskesi

Aveeno Cica Onarıcı El Maskesi

Covid 19 nedeniyle düzgün bir şekilde yıkamayı öğrendiğimizden beri ellerimiz hiç olmadıkları kadar temizler ancak sık yıkanmaktan zaman zaman kanayacak kadar kuru ve çatlaklar. Bir çift losyonlu eldiven aynı anda iki etki sağlıyor: derinlemesine nemlendirme ve en az 10 dakika boyunca mikropları el yüzeyinden uzak tutma. Bunlardan bolca alın ki, tekrar el sıkışma zamanı geldiğinde elleriniz ipek gibi olsun. 

8. Nasırsız Ayaklar

Baby Foot

Ayak peelingi yapmanın en kötü yanı, doğru zamanlamayı tam bilememektir. Çoğu kişi, kış başladıktan sonra 3-10 gün arası bir periodu uygularken peelingin ne zaman sona erdirileceğine ilişkin de bir rehber yoktur. Ama Baby Foot ile zaman çizelgesi artık önemsiz, ayaklarınızı peeling yapma özelliğine sahip çoraplara sokun ve bırakın ölü deriler dökülsün…  

9. Daha Pürüzsüz Koltuk Altları

Megabe Happy Pits Koltuk Altı Maskesi

Corpus Doğal Deodorant

Megabe Happy Pits Koltuk Altı Maskesi

Doğal deodoranta geçiş biraz kötü kokulu bir süreç olabilir ancak gözenekler artık alüminyum içerikli ürünlerle tıkanmayacağı için bu dönüşüm, koltuk altlarının sağlığını ve görünümünü iyileştiriyor. Artık evcil hayvanınız ya da eşiniz tek iş arkadaşınız olduğuna göre, kokudan endişe etmeden dönüşümü başlatabilirsiniz. Koltuk altlarınızın derinlemesine temizliği için haftada bir ya da iki kez bu peeling ve arındırma özelliğine sahip kil maskesini uygulayın ve ardından mevcut deodorantınızın yerine Corpus’un muhteşem kokulu koltuk altı sticklerinden birini kullanın.

Bu blog RealSelf'ten Ece Yalçın tarafından çevrilmiştir. 


Yayınlanma tarihi: 26/03/2020

-

Son Güncellenme: 02/06/2021

Başa Dön