Kilo Vererek Bambaşka Bir Görünüme Sahip Olan Ünlüler


Kilo Vererek Bambaşka Bir Görünüme Sahip Olan Ünlüler

6 ay gibi kısa bir sürede 17 kilogram veren İrem Derici hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakımda gözetime alınan 30 yaşındaki şarkıcının zayıflamak için sağlıksız beslendiği ve bu yüzden sağlık problemi yaşadığı iddia edildi. İrem Dericinin rahatsızlığı daha önce kilo veren ünlü isimleri ve rolü için değişen oyuncuları akıllara getirdi. Kilo vererek bambaşka bir görünüme sahip olan ünlü isimler:

Kilo Veren Ünlüler
İrem Derici

30 yaşındaki şarkıcı 6 ay gibi kısa bir sürede 17 kilo verdi. Ancak Derici'nin zayıflama sürecini sağlıksız geçirdiği ve bu yüzden rahatsızlandığı öne sürüldü.

Kilo Veren Ünlüler
Pelin Öztekin

Usta tiyatrocu Rasim Öztekin’in kızı oyuncu Pelin Öztekin, 153 kiloya kadar çıkınca Nisan 2015'te Mide Küçültme ameliyatı olmuştu. BKM mutfaktaKİ skeçlerde kilosuyla örtüşen rolleriyle adını geniş kitlelere duyuran Öztekin, mide ameliyatı sonrası ilk 6 ayda 158 kilodan 100 kiloya düşmüştü. Öztekin son olarak 21 ayda 90 kilo verip 63'e düştü. 29 yaşındaki oyuncu, formunu korumak için ise düzenli olarak spor yapıyor.
 

Kilo Veren Ünlüler
Nazan Öncel

Nazan Öncel, altı ayda 13 kilo verdi, iki beden küçüldü. Sahneye siyah mini şort tulumuyla çıkan Öncel’in yeni hali görenleri şaşırttı.

Öncel, vegan diyetiyle zayıfladığını açıkladı. Vegan diyeti ya da veganizm, hayvan kökenli gıdaları ve hayvansal ürünlerin yenilmesini reddeden bir beslenme türü olarak biliniyor.
 

Kilo Veren Ünlüler
İskender Paydaş

Ünlü müzisyen İskender Paydaş da kilolarından kurtuldu.

Kilo Veren Ünlüler

Son dönemde aldığı kilolardan rahatsızlık duyan Paydaş, Ulus'taki özel bir hastanede Tüp Mide ameliyatı oldu. 3 ayda yaklaşık 30 kilo veren Paydaş'ın 125 kilodan 95 kiloya düştüğü konuşuluyor.

Kilo Veren Ünlüler
Uğur Yücel

Son yıllarda aldığı fazla kilolarla dikkat çeken usta oyuncu Uğur Yücel, yeni dizisindeki rolü gereği fazla kilolarından kurtuldu.

Yücel'in, 11 ay boyunca sıkı bir diyet uygulayarak 30 kilo verdiği öğrenildi.

Kilo Veren Ünlüler

Usta oyuncu, zayıflamak için ekmeği hayatından çıkardı, protein ve sebze ağırlıklı beslendi, sabah-akşam aksatmadan yürüyüş yaptı ve alkolü minimuma indirdi.

Kilo Veren Ünlüler
Uraz Kaygılaroğlu

Pis Yedili dizisinde Canburger karakteriyle adını geniş kitlelere duyuran Uraz Kaygılaroğlu 3 Adam programında nasıl 64 kilo verdiğini anlattı.

Son olarak Dönerse Senindir filminde rol alan ve 2008 yılından bu yana 64 kilo veren 29 yaşındaki oyuncu o süreç hakkında şöyle konuştu: "Tıbbi bir operasyon falan geçirmedim. Diyetle kilo verdim. Bir gün kuzenim Meriç ile giyinirken ki kendisi çok zayıftır. Çorabımı çekmek için eğildim. O sırada kuzenim 'Eğil de bir göbeğine bak' dedi. Normalde ayı vb. hayvan benzetmelerine çok maruz kalsam da o laf benim çok ağrıma gitti. Sonra yememeye başladım ve 15-20 kilo verdim."

Kilo Veren Ünlüler

Kaygılaroğlu şöyle devam etti: "Sonra baktım yine kiloluyum. Yine yemeye başladım. Ama annem artık sağlığımdan dolayı çok endişeleniyordu ve bana 'Sen uyurken yatağından garip sesler geliyor. Zayıfla artık, öleceksin' diyordu. Onun ısrarları üzerine bir diyetisyene gittim. Eve geldiğimde annem listeyi gördü ve 'Bu listeyi sana diyetisyen vermiş olamaz burda çok yemek var' diyerek bana inanmadı. Böylece benim diyet sürecim başladı ve 2 sene sürdü. 140 kilodan 76 kiloya indim."

Kilo Veren Ünlüler
Emre Aydın

Geçen yıl yönetmen koltuğuna oturduğu Cinni: Uyanış filminin galasında basının karşısına çıkan Emre Aydın, kilolu haliyle dikkat çekmişti. 

Kilo vermek için, haftanın altı günü spor salonunda çalışan Aydın, eşi Eda Köksal'ın da kendisine destek olduğunu dile getirdi.

Düzenli beslenme ve sporla 3.5 ayda 14 kilo verdiğini açıklayan Aydın, mide küçültme ameliyatını düşünmediğini söyledi. 85 kilodan 71 kiloya düştüğünü dile getiren Aydın, bu yıl bir dram filmi çekeceğini açıkladı.

Kilo Veren Ünlüler
Işın Karaca

Son zamanlarda sesi kadar verdiği kilolarla da konuşulan Işın Karaca, Muğla'nın Bodrum ilçesinde tatil yapan Karaca, Torba Nikki Beach'te objektiflere takıldı.

İkinci eşi Sedat Doğan'dan olan kızı Sasha Mia ile denizde oyunlar oynayan 43 yaşındaki şarkıcı, vermiş olduğu kilolarıyla dikkat çekti. İki yıl önce Mide Küçültme ameliyatı geçirmiş ve bu operasyonun ardından 45 kilo verdiğini açıklamıştı.

Kilo Veren Ünlüler
Okan Karacan

Mide Küçültme ameliyatı olduktan sonra 70 kilo veren oyuncu Okan Karacan, oyunculuğu bırakıp ticarete atıldı. Etiler'de eşi Zeynep ve küçük oğlu Alican'la görüntülenen Okan Karacan, "Vücudumun yarısı gitti neredeyse, 140 kilodan 70'e düştüm. Çok şükür sağlığım yerinde bir sıkıntım yok" dedi. Prodüksiyon şirketi ve köfteci dükkanı açarak ticarete atıldığını söyleyen Karacan, zayıfladıktan sonra ilginç roller geldiğini ancak şimdilik oyunculuğu düşünmediğini açıkladı.

Kilo Veren Ünlüler
Zerrin Özer

Zerrin Özer, Yeni yapımcısı Kemal Aslan’la büyük bir proje hazırlığında olduklarını söyleyen Zerrin Özer, 15 kilo verdiğini de belirtti.

Kilo Veren Ünlüler

“Hedefim bir 15 kilo daha vermek” diyen Zerrin Özer, yakında yeni imajıyla sevenlerinin karşısına çıkacağını açıkladı.

Kilo Veren Ünlüler
Sibel Can

2000’den bu yana yaptığı değişik diyetler ile gündeme gelen ve 3 kez zayıflama kampına giden Sibel Can sonunda hedefine ulaştı. Son olarak O Ses Türkiye yarışmasında jüri koltuğunda oturan 46 yaşındaki şarkıcı; 2.5 ayda 10 kilo verip 55 kilo oldu.

Kilo Veren Ünlüler

‘36 bedene kavuştum’ diyen Sibel Can, Fransa-Cannes’da çektirdiği fotoğrafla takipçilerini şaşırttı. Ünlü şarkıcı “Fotoşop var mı?” diye soranlara “Yok gerçek” dedi. Sık sık kilo alıp veren Sibel Can, yaptığı diyetlerle fenomen haline gelmişti.


Yayınlanma tarihi: 22/09/2017

-

Son Güncellenme: 25/11/2021

Başa Dön