Karşınızda Estetik Tedavileri Seven ve Yaptıran Devlet Başkanları


Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Karşınızda Estetik Tedavileri Seven ve Yaptıran Devlet Başkanları

Evet yanlış duymadınız devlet başkanları, politikacılar da estetiği seviyor ve yaptırıyorlar. Onlar hep göz önünde ve kitleleri peşlerinden sürüklüyorlar.

Hemen her gün dünya liderlerini televizyon kanallarında, online platformlarda ve sosyal medyada görüyor ve yüzlerindeki değişime şahit oluyoruz.

İşte karşınızda estetiği seven ve yaptıran devlet başkanları:
 

Vladimir Putin

Vladimir PutinSon zamanlarda, ismi Ukrayna ve Rusya savaşıyla sık sık anılan ve ekranlarda boy gösteren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tam bir estetik sevdalısı.

Yıllar içinde yüzündeki değişime şahit oluyoruz. Vladimir Putin 2000 ve 2008 yılları arasında Rusya'nın ilk başkanıydı, ancak 2011 yılında tekrar siyasi canlanma yaşamıştı.

O yıllarda olağanüstü dinlenmiş görünümüyle manşetlere taşındı. Daha önceki döneminde bitkin Putin'in resimleri, bugün kırışıksız resimleriyle karşılaştırılıyor ve en çok tahmin edilen prosedürler ise kaş kaldırma, botoks, aşırı dolgu uygulaması ve alt göz kapağı estetiği.

Joe Biden

Joe BidenAmerikan Devlet Başkanı Joe Biden’de yine estetiği seven siyasetçilerden bir tanesi.

79 yaşındaki Joe Biden'ın, kırışıklıklarını dolduran, saç çizgisini değiştiren ve dişlerini daha beyaz yapan kozmetik prosedürlerle kariyeri boyunca büyük bir dönüşüm geçirdiğini her zaman gözlemliyoruz.

Biden'ı yıllardır inceleyen plastik cerrahlar, görünüşü üzerinde kapsamlı çalışmalar yaptığını söylüyor. Biden saç çizgisini değiştirdi, yüz germe yaptırdı ve gülüş estetiği var.

ABD Başkanı Joe Biden Yüzünü Gerdirdi

Muammer Kaddafi

Muammer KaddafiLibya Arap Cumhuriyeti'nin merhum diktatörü Kaddafi'nin bıçak altındayken bir darbe veya suikasttan çok korktuğunu ve anestezi olmadan ameliyatsız estetik uygulamaları tercih ettiği söyleniyor. 

Nazolabial kıvrımlarına dolgu ve üst yüz bölgesine botoks yaptırdığını fotoğraflardan gözlemleyebiliyoruz.

Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconiİtalya Eski Başbakanı Berlusconi, yaş almayla savaşan ve estetikleriyle sıklıkla gündeme gelen siyasetçilerden bir tanesiydi.

Kendisinin 2009 senesinde çene ve burun estetiği yaptırdığı biliniyor. The Guardian gazetesi en az beş kez estetik operasyon sonrası iyileşme süreci için kamu hayatını terk ettiğini yazdı.

Berlusconi 2004 yılının sonlarında saç ekimi yaptırdıktan sonra: “Bu hayatınızı, ailenizi paylaştıklarınıza, saygı göstermenin bir yolu” dedi.

Sebastian Piñera

Sebastian PineraŞili'de 2010-2014 yılları arasında devlet başkanlığı yapan Piñera yaptırdığı estetikler sebebiyle çoğu zaman ülkesinde “Berlusconi” takma adı verildi.

Sadece göz kapağı ameliyatı olduğunu ve ameliyatı periferik görüşüne fayda sağlaması için yaptırdığını söyledi.

Cristina Fernandez de Kirchner

Cristina Fernandez de Kirchner2007-2015 yılları arasında Arjantin Devlet Başkanı olarak görev yapan Kirchner, o dönem genç görünümüyle ilgili sonsuz plastik cerrahi spekülasyonlarının konusu oldu.

De Kirchner, ise herhangi bir işlem yaptırdığını her zaman reddetti. Plastik cerrahlar ise önceki fotoğraflarına bakıldığında burun estetiği olduğunu da söylediler.

Ayrıca dolgu ve botoks uygulamalarını sevdiği de her zaman konuşuldu.

Dilma Rousseff

Dilma RousseffBulgar asıllı Brezilyalı ekonomist, siyasetçi ve Brezilya'nın ilk kadın Devlet Başkanı olan Dilma Vana Rousseff, 1970'teki sabıka fotoğrafından sonra, biraz yardımla dünyanın en büyük beşinci ülkesinin sakin ve cilveli liderine dönüştü.

Tam yüz germe, Botoks, daha modern bir saç modeli ve kapsamlı kozmetik diş hekimliği ile Rousseff'in Carolina Herrera'nın zarif görünümünden ilham aldığı her zaman söyleniyor.


Yayınlanma tarihi: 25/03/2022

-

Son Güncellenme: 20/06/2022

Başa Dön