İstanbul Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun Estetiği

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


İstanbul Burun Estetiği Fiyatları 2020

İstanbul burun estetiği fiyatlarıyla Türkiye geneline göre en yüksek ücret skalasına sahip şehirdir. 

Tükiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip şehri olan, eğitimden iş dünyasına kadar ülke nabzını tutan yapısı ile İstanbul, estetik ameliyatlar ve sağlık alanında hastane sayısı, doktor popülasyonu ve kozmopolit profili ile geniş yelpazede seçeneği barındırmaktadır.

İstanbul burun estetiği fiyatları hangi koşullara bağlı sigorta tarafından karşılanır?

Fiyatlandırmada belirleyici özellikteki bir diğer konu da ameliyatın özel mi yoksa devlet hastanesinde mi planlanacağıdır.

Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Oğuz

Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Oğuz

Hem özel hem de devlet hastanelerinde estetik uygulamalar ne özel sigortalar ne de SGK tarafından karşılanmaz.

  • Eğer burun ameliyatı estetik değil sağlık sorunları nedeniyle planlanıyorsa SGK ve özel sağlık sigortası kapsamı altında ameliyat yapılabilir.

  • Burun içi müdahalenin eşlik ettiği estetik operasyonlarda sadece burun içi düzeltmeler özel sağlık sigortası ve SGK kapsamında yapılabilir.

  • Kişinin özel sağlık poliçesi burun ameliyatlarını kapsayacak şekilde hazırlanmış olsa bile sınırlamalar SGK sınırlamaları ile aynıdır. Sinüzit, burun etleri gibi burun içine yapılan ameliyatı kapsayan özel sigortalar deviasyon söz konusu olduğunda poliçenin kapsamına göre bazı durumlarda ameliyatı sigorta kapsamında gerçekleştirirken bazen de sigorta kapsamı dışında bırakır.

  • İstanbul’da burun estetiği ameliyatı, estetik ameliyat amaçlı kişinin kendi isteği doğrultusunda gerçekleştiriliyor ise her iki kurum için de tamamen kapsam dışındadır

Op. Dr. Cem Altındağ

Op. Dr. Cem Altındağ

 

İstanbul’da burun estetiği doktorları

burun estetiği doktor seçimi

İstanbul’da burun estetiği doktorlarının sayısı ortalama 350’yi bulmakta olup bu hekimlerin bir kısmı kendi kliniklerinde bir kısmı özel bir kısmı da devlet hastanelerinde görev yapmaktadır. 

Dr. Öğr. Üyesi Tamer Haliloğlu

Dr. Öğr. Üyesi Tamer Haliloğlu

İstanbul’da doktor seçiminde tavsiyelere kulak vermek önemlidir. 

Her burun estetiği kendi içinde kişiye özel planlanır bu nedenle en iyi doktor tanımı da kişiden kişiye farklılık gösterir ancak tavsiyeler ya da benzer süreçlerden geçmiş deneyim sahibi kişilerin yorumları ameliyatınıza karar vermeden önce önem taşımaktadır. 

Ayıca doktor seçimi ameliyatın başarısı için ayrı, ameliyatın fiyatlandırması açısından ayrı önem taşır.

Tercih ettiğiniz doktorun hangi hastanelerle anlaşmalı olduğu, ameliyat öncesi ve sonrası  klinik hizmetleri, doktorun popülerlik düzeyi (gerçekleştirdiği ameliyatlarla ün kazanmış, ünlü kişilerin doktoru diye anılan ya da doktorluk ünvanına göre -doc, prof gibi- hekimlerin de farklı ücret skalaları bulunmaktadır) gibi etkenler fiyatlara etki etmektedir.
 
Op. Dr. Murat Gürel
 
 
 
İstanbul’da burun estetiği fiyatları 2020

İstanbul’da 2020 itibariyle burun estetiği fiyatları 7.000 TL’den başlar 25.000 TL’ye kadar çıkar. Hatta otelcilik konforunun en üst seviyede tutulduğu bazı kurumlarda bu fiyatlar 35.000 TL’ye kadar fatura edilebiliyor.

Devlet hastanelerinde ise estetik uygulamalar kapsam dışında bırakılarak, burun içine yapılacak işlemler bütünü SGK güvencesi altında yapılabilmesine olanak tanır.

Bu durumda hastane yatış bedeli, ameliyathane, doktor ücretleri (KBB doktoru SGK tarafından ödenirken estetik cerrah giderleri bu kapsamın dışında tutulur) gibi giderler SGK tarafından karşılanacağı için İstanbul’da bu fiyat ortalama 6.000 TL civarındadır.

İstanbul’da burun estetiği fiyatları ilçeden ilçeye de farklılık gösterir. Hatta Anadolu Yakası ile İstanbul Avrupa Yakası fiyatları arasında bile fark vardır.

İstanbul’da Beylikdüzü burun estetiği fiyatları ile Maltepe fiyatları arasında ortalama %10’luk bir fiyat farkı söz konusudur.

İstanbul’da burun estetiği fiyatlarında kimi zaman devlet hastanelerine yakın ücretlerde burun estetiği yapılabilen özel klinik ve hastaneler de vardır. Örneğin İstanbul Pendik’te bir özel klinikte 2020 itibariyle 6.000 TL- 8.000 TL aralığında burun estetiği ameliyatı yaptırabilmek mümkündür. Semtin sosyo-ekonomik kültürü İstanbul burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyici özelliğe sahiptir.

Bu nededenle alım gücünün yükseldiği semtlerde sunulan otelcilik hizmetiyle lüks hastaneler, pek çoğu ün kazanmış doktorların kliniklerinin konumlandığı semtler diğerlerine oranla %30-%40 daha yüksek ücretlerle burun estetiği ameliyatını gerçekleştirirler.

Nişantaşı burun estetiği fiyatları

İstanbul’da burun estetiği fiyatlarının en yüksek olduğu semtler: Nişantaşı, Teşvikiye, Etiler, Levent, Ataşehir, Bağdat Caddesi hattı (Suadiye, Caddebostan, Feneryolu) gelmektedir.

Nişantaşı’nda özel bir hastanede gerçekleştirilen burun estetiği fiyatı, hastanenin sunduğu yüksek konforlu otelcilik hizmetine bağlı olarak 2020 itibariyle 35.000 TL’ye varan ücretlerle faturalandırılabilmektedir.

Kadıköy burun estetiği fiyatları

İstanbul burun estetiği yapan hastaneler daha önce de belirttiğimiz gibi bulundukları semtin yapısına göre fiyatlandırma uygularlar.

Bu duruma bağlı olarak hastanede ameliyat sonrası kalış süresinin İstanbul burun estetiği fiyatlarına etkisi büyüktür diyebiliriz.

Kadıköy’de özellikle Bağdat Caddesi hattında yer alan klinikler en ufak burun estetiği işlemini 8.000-10.000 TL’den fiyatlandırmaktadırlar. Bu fiyat ameliyatın içeriğine seçilen hastaneye göre 25.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 
 


Yayınlanma tarihi: 10/08/2017

-

Son Güncellenme: 18/02/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar