İple Yüz Germe Fiyatları 2022 Ne Kadardır ve Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız Yüz Germe
Ameliyatsız Yüz Germe tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

İple Yüz Germe Fiyatları 2022 Ne Kadardır ve Nasıl Uygulanır?

İple yüz germe işlemi (D Lift), ameliyatsız bir çözüm yöntemi olması sebebiyle son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Bu konu ihtiyacı olan kişiler tarafından araştırılıyor. 

Superhaber.com’da yer alan haberde iple yüz germe nasıl yapılır, kalıcı mıdır, tüm detaylarıyla anlatılıyor:

ameliyatsız yüz germe

İplikle Askılama İple Yüz Germe Kimlere Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe, yüz germe ameliyatı olmak istemeyen, anestezi almak istemeyen hastalar tarafından özellikle tercih edilmektedir. 

Özellikle aşırı derecede sarkması olmayan, cildin daha gergin olmasını isteyen 30-65 yaş arasındaki hastalara uygulanmaktadır.

yüz germe şekliAsıl amaç yüz germe, boyun germe, sarkmaların düzeltilmesidir.

Aynı zamanda daha genç hastalarda kaş kaldırma amacıyla vede yine bazı iplikler kullanılarak nazolabial bölgede ve kırışıklıklarda dolgu benzeri etki yaratmada da kullanılır. Kırışıklıkları düzeltmede oldukça iyi bir yöntemdir.

İple Askılama Estetiği Hangi Alanlarda Kullanılır?

yüz germe uygulaması
Sarkmış yüzün, yanakların toparlanmasında

Boyun sarkmalarının giderilmesinde

Çene çevresinde

Ağız çevresi çizgileri ve kırışıklıkları

Kaş kaldırmada

Alın, kaş arası, göz çevresi kırışıklıkların giderilmesinde

Dudak üstü sigara çizgilerinin düzeltilmesinde

Burun yanak dudak arası çizgilerin hafifletilmesinde

Göz altı oluğunun düzeltilmesi

Karın, kol sarkması gibi durumlarda vücutta da bazı durumlarda kullanılabilmektedir.

İple Yüz Estetiğinin Etki Mekanizması Nedir?

Cilt altına yerleştirilen ipler zamanla erimektedir, buda dokunun yara iyileştirme özelliğini tetikler, iplerin yaptığı dokudaki stimulasyon, ipliklerin yarattığı doku desteği ve askılama sayesinde sonuç görülür. Bu sayede hem cilt yapısı düzelir hem de dokuda bir elevasyon sağlanır.

İple Yüz Germe Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Uygulama kremle uyuşturarak ya da lokal anestezi altında yapılmaktadır.

iple yüz germeSarkmanın ya da yapılacak uygulamanın çeşidinine göre uygun ipler seçilir ve cilt altına yerleştirilir.

Uygulama son derece basittir, işlem türüne bağlı olarak ortalama 30 dakika kadar sürmektedir.

Farklı endikasyonlarda farklı ipler kullanılmaktadır. Cildi yenilemek amacıyla, tazeliğini sağlamak amacıyla mono denilen ipler kullanılırken, sarkık bir dokuyu düzeltmede ise cog denilen daha fazla kılçık içeren ipler kullanılır. Yine askılamada ve kırışıklık açmada screw denilen ipler kullanılmaktadır.

Dolgu etkisi yaratmada spring denilen ipler kullanılmaktadır. Yüz askılamada bu iplere benzer şekilde sihoutte soft denilen ipler mevcuttur. İple yüz germe ya da iple yüz germe estetiği, yüz yanak dolgu uygulamalarıyla, botoksla, Ulthera ile de kombine edilerek yapılabilmektedir.

İple Yüz Germede İyileşme Süreci

Hastalarar iple askılama sonrasında hemen normal hayatına devam eder. İğne yerlerinde hafif şişlik, bazende küçük morarmalar olabilir. Hastalar yüz bölgesine buz uygulaması yapabilirler.

ameliyatsız yüz germeSonrasında hastaların yüzlerine aşırı hareket ettirmeleri ve baskıyla ovuşturmaları yasaklanır. Hastalara 5 gün süreyle antibiotik tedavisi önerilir.

İple Yüz Germede Sonuç Ne Zaman Alınır?

İple yapılan yüz gençleştirme uygulamalarında eğer cog iplerle askılama yapılmışsa sonuç hemen o anda belli olur.

Gerek diğer iplerde gerek de cog iplerle yapılan askılamada netice 1 ayda alınmaya başlanır, 3 ayda etki tam olarak görülür.

ulterapy

İple Askılama Ameliyatsız Yüz Germe Yönteminin Yan Etkileri Nelerdir?

İple yüz germe uygulama sonrası çok hafif şişlik, bazen iğne giriş yerlerinde morarma yaşanabilir. İyi bir teknikle yapıldığında belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır.

İple Askılama Fiyatları Nelerdir?

İple yüz germe fiyatları, iplikle yüz askılama ücretleri tamamen yapılacak işleme bağlı olarak değişmektedir.

ameliyatsız yüz germe fiyatıSabit bir fiyatı yoktur. Hastanın durumuna göre kullanılacak, tercih edilecek ip çeşidine, ip sayısına, uygulama tipine göre değişmektedir.

Örneğin sarkmış bir yüze uygulanan iple askılama yöntemiyle, kırışıklık için ya da hacim kazandırmak için uygulanan iple yüz gençleştirme tedavisi farklıdır.

Bazen bunların hepsi aynı hastada uygulanmaktadır. Dolayısıyla iple askılama fiyatlarını değişmektedir. İple yüz germe estetiği ya da iple askılama fiyatları için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Dolgu Enjeksiyonu

Kırışıklık tedavisinde kullanılan dolgu enjeksiyonu tekniği çene şekillendirme tedavisinde de kullanılıyor.

göz altı ışık dolgusuÖzellikle çenedeki hacim eksiklikleri hyalüronik asit ya da kişinin kendi yağ hücreleri enjekte edilerek giderilebiliyor. Dolgu enjeksiyonunun etkisi kullanılan malzemenin türüne göre 2 yıl kadar sürebiliyor.

Ameliyatsız bir işlem olduğu için iyileşme sürecine ihtiyaç olmaz. Geri dönüşümlü yani belirli aralıklarla tekrarlanması gereken bir prosedürdür.

Masseter Botoksu

masseter botoks önce sonra
Çene küçültme tedavisinde uygulanan bir tekniktir. Botoks enjeksiyonu ile aşırı geniş çene kasları gevşetilerek çenenin V şeklini alması sağlanabilir.

Botoks enjeksiyonu kırışık tedavisinde de aynı şekilde kasların gevşemesini sağlayarak etki eder. Bu sayede doğru noktalara enjekte edilerek çene kaslarının da gevşemesini sağlayarak çenenin küçülmesine yardımcı olur.

Ameliyatsız bir işlem olan bu prosedürün etkileri birkaç gün içinde ortaya çıkar. V çene estetiği, geri dönüşümlü bir işlem olup, enjeksiyonların etkisi geçince ortalama 1 ya da 2 yıl içinde tekrarlanması gereken bir prosedürdür.

Cerrahi teknikler ile kıyaslandığında anestezi ve dikiş gerektirmediği için iyileşme sürecine de ihtiyaç olunmaz. Ancak bu prosedürün doğru bir şekilde planlanarak uygulanması gerekir. Bu nedenle mutlaka alanında uzman cerrahlar tarafından klinik ortamda yapılmalıdır.

Eğer çeneniz yüzünüzün geneli ile uyumsuz ise ve size erkeksi bir görünüm veriyorsa bu prosedürden siz de faydalanabilirsiniz.

MASETTER BOTOKSU uygulaması

Böylece siz de daha genç ve kadınsı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Artık gençliğin ve güzelliğin doğallıkla neredeyse eşit anlama geldiği günümüzde yeni ameliyat tekniklerinin yanı sıra çok çeşitli yardımcı tedavi seçenekleri kombine olarak hastalara uygulanmakta ve çok doğal başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

op dr gökhan haytaoğlu

Çağımızda toplumların bilinç düzeyinin artmasıyla insanların kendi yüz ve vücutlarına saygısının da arttığını anlayan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, bunu en güzel şekilde anti-aging trendlerine artan ilgi ile görmenin mümkün olduğunu dile getirdi.

Artık neredeyse her insan yediklerine, içtiklerine dikkat ediyor, sigara, alkol ve güneşin yaşlandırıcı etkisinden uzak durmaya çalışıyor, spor aktivitelerine eskiden olduğundan daha çok önem veriyor, çeşitli nefes teknikleri, meditasyon ve rahatlama seansları ile iç huzurunu yakalamaya çalışıyor ve cildinin bakımına ve nemlenmesine katkıda bulunmak için çok çeşitli kozmetiklerden de yardım almaktan çekinmiyor.

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, tüm bunları yaparken insanların yüzlerine ayrı bir önem verdiğini ve bir şekilde zamanı durdurmaya, yaşlanmayı geciktirmeye ve yaşlanmanın izlerini sildirmeye çalıştıklarını belirtiyor.

İşte bu noktada estetik cerrahlar da bu isteklere cevap verebilmek için kendilerini sürekli geliştirmeye en yeni teknolojileri tedavi yöntemlerine adapte etmeye özen gösteriyorlar.

Bunları yaparken de insanların hatıralarındaki bazı kötü ve abartılı sonuçların oluşturduğu doğallıktan uzak yüz gençleştirme tabularını yıkmak için çaba sarf ediyorlar.

Bu tedaviler sonucunda hastaların yaşlanma sürecinin neredeyse 10 sene geriye almanın, yavaşlatmanın ve yaşlılığa geçiş sürecini yumuşatmanın mümkün olduğunu vurgulayan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, yüz estetiğinin; zamanın, stresin, dış etkilerin kişiye olumsuz yansıması sonucu yüzde oluşan deformasyonların, kırışıklıların, sarkmaların, sivilcelerin ve benzeri birçok bozukluğun yerini yeni, güzel ve parlak bir cilde bırakması için yapılan tedavilerin genel ismi olduğunu belirtti.

pürüzsüz ciltli kadınHer yaşın kendine göre bir cilt sorunu vardır diyen Haytoğlu, en sık karşılaşılan yaşlanmaya bağlı kırışıkların, sarkmaların giderek artması ve hastaların artık aynaya baktığında ''ben böyle miydim'' diye düşündüren durumlarla karşı karşıya kalmasıdır şeklinde açıklama yaptı.

Yüzdeki yağ dokusunun azalması sonucunda yüzün dolgunluğunu kaybettiğini, derinin kırıştığını ve sarkmaların meydana geldiğini anlatan Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, yüz estetiğinin, bir nevi yüz gençleştirmek amacı taşıyan bütün operasyonların bütünü olduğunu belirtti.

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu; ‘’Mimik kaslarının oluşturduğu çizgiler, yüz kemiklerindeki çıkıklık ya da değişim, yerçekimi etkisi ile yüz kaslarının ve cildinin sarkması, zayıflama ve çene kemiği küçülmesi ile cildin bol gelmesi, durumu gittikçe kötüleştiren yüz sorunları olarak karşımıza çıkar’’ dedi.

Günümüzde, cilt sorunlarının eskisine oranla daha kolay çözümlendiğini, çok çeşitli yüz estetiğine yönelik müdahaleler ile karşılaşmakta olduğunu dile getiren Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, yüze yapılacak estetik müdahaleleri, müdahale yapılacak alanlara göre sınıflamanın mümkün olduğunu belirtti.

‘’Üst yüz; alın ve kaşların estetiği, orta yüz; gözler, burun, yanaklar ve ağız ile çevresi, alt yüz ve boyun; ağız çevresi ve boyunu kapsamaktadır’’.

‘’Yüz bölgesi estetiği içerisinde; çene estetiği, çene ucu estetiği, yüzdeki kemik fazlalıkları veya eksiklikleri, burun estetiği, yüz germe ve gençleştirme, göz kapağı estetiği, kaş kaldırma (kaş estetiği), dudak dolgunlaştırma veya belirginleştirme, kulak estetiği (kepçe kulak ameliyatı), yağ enjeksiyonu, migren tedavisi, deri lezyonlarının tedavisi gibi operasyonları sayabiliriz.’’ Ameliyatsız estetik olarak yüz gençleştirme, soyma, botoks, dolgu, PRP gibi tedaviler de uygulanmaktadır.

örümcek ağı estetiğiYüzünüze en uygun estetik müdahaleyi bulmak için uzman doktorlar ile görüşüp hangi soruna karşı nasıl çözümler üretilebileceğini öğrenmelisiniz.

Maddi anlamda kişinin bütçesine uygun seçenekler için doktoru ile ameliyat ya da ameliyatsız gerçekleştirilebilecek seçenekleri değerlendirebileceğinden bahseden Op. Dr. Gökhan Haytoğlu, genel anlamda yüz estetiğini germe işlemi olarak tabir eden birçok kişinin olduğunu, fakat yüz gençleştirme işlemlerinin ameliyatsız tekniklerde de ilerleme kaydettiğini vurguladı.

Amerika ve Avrupa’da en çok kullanılan ameliyatsız teknik sıvı-likit yüz germe işlemi, son yıllarda Türk doktorlar tarafından da tercih edilen bir yöntem olmaktadır.

Yüz anatomisindeki bozulmaların, sıvı-likit yüz germe ile 5-10 yaş gençleştiği görülmektedir.

Sıvı-likit yüz germe işleminde özellikle elmacık kemikleri hattına ve şakak bölgelerinin kenarlarına hacimleri geri kazandırabilmek için dolgu materyalleri kullanılmakta olduğunu belirtti. Bu materyaller genellikle 18 ay kalıcılığa sahiptir.

Erkekler de bu yöntemi yoğun bir ilgiyle karşılamaktadır.

Örümcek ağı tekniği diye bilinen iğneler ile geçici bir lifting etkisi, diğer yandan ise yüzün iplere reaksiyonu ile oluşan kolajen ve fibroblast üretimi sonucu ciltte yenilenme sağlanabilmektedir. Bu müdahaleler ile sağlıklı ve güzel yüzlere, mutlu bakışlarınızı eklemek artık mümkün olmaktadır.


Yayınlanma tarihi: 13/09/2018

-

Son Güncellenme: 06/01/2022

Başa Dön