İngiliz Kraliyet Ailesi Üyelerinin Estetik Yaptırdığı Kliniğe Siber Saldırı Düzenlendi


Habertürk'ün haberine göre, İngiltere’de kraliyet ailesi ve ünlülerin estetik yaptırdığı bir kliniğin dijital hasta dosyaları çalındı. Çalınanlar arasında mahrem fotoğraflar da var.

İngiltere’de kraliyet ailesi ve ünlülerin estetik yaptırdığı kliniğe siber saldırı düzenlendi. London Bridge Plastic Surgery (LBPS) isimli kliniğe düzenlenen saldırıda, aralarında İngiliz kraliyet ailesi üyeleri, sosyetenin saygın isimleri, sanat, spor ve moda dünyasının ünlülerinin fotoğraflarının da ele geçirildiği öne sürüldü.

ABD merkezli haber sitesi Daily Beast, kendilerine “The Dark Overload” adını veren hacker grubunun, LBPS kliniğinden elde ettikleri bazı ünlülere ait tedavi sürecinde çekilmiş mahrem fotoğraflarını gönderdiğini açıkladı. LBPS de, saldırıyı doğruladı ve ne tür bilgilerin çalındığını belirlemeye çalıştıklarını açıkladı.

Görüntüler Yayınlanmıştı

Daily Beast’e göre ihbarda bulunan, fidye amaçlı siber saldırılarıyla ünlü grup, hastaların dosyalarındaki bütün bilgi ve fotoğrafları elde etti. Londra polisi olayı araştırdığını bildirdi.


İngiliz manken Katie Price

Habertürk'ün haberine göre, The Dark Overload grubu daha önce ABD’li medya şirketi Netflix’e saldırı düzenlemişti. Daily Mail Gazetesi’nin haberine göre, İngiliz manken Katie Price’in yüz gerdirme ameliyatının görüntüleri bile sosyal medyada yayınlanmıştı.


Yayınlanma tarihi: 25/10/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön