Zeynep Alkan Burun ve Çene Estetiği Yaptırdı…

Revizyon Burun Ameliyatı
Revizyon Burun Ameliyatı tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Zeynep Alkan Burun ve Çene Estetiği Yaptırdı…

Oyuncu ve yönetmen Hamdi Alkan ile tiyatro ve dizi oyuncusu Canan Hoşgör’ün 1998 yılında dünyaya gelen kızı Zeynep Alkan, ebeveynlerinin yolundan emin adımlarla yürüyor.

Güzel fiziği, genetik miraslı oyunculuk yeteneği, yaratıcı ve çarpıcı sosyal medya videolarıyla Zeynep Alkan son dönemde adından sıkça söz ettiriyor.


Zeynep Alkan, genç yaşına rağmen estetik ameliyatlara sıcak bakan bir isim. Sağlık amaçlı müdahaleler için bıçak altına yatmaktan çekinmeyen Zeynep Alkan, geçirdiği ile deviasyon ameliyatından istediği sonucu alamayınca ikinci denemesinde burun estetiği ameliyatı tercih etmiş…

Ünlü ebeveynlere sahip genç oyuncu doğduğu andan bu yana tanınıyor olsa da Türkiye onu Hamdi Alkan’ın yönetmenliğini yaptığı “Hayat Bazen Güzeldir” isimli televizyon dizisinde canlandırdığı  Emoji Emel karakteri ile tanıdı.

12 yaşında deyim yerindeyse sahne tozu yutmaya başlayan ve kariyerini oyunculuk alanında çizeceğinin sinyallerini veren Zeynep Alkan, aynı yıllarda İstanbul Devlet Konservatuarında yarı zamanlı viyola eğitimi alarak müzik alanında da yetenekli olduğunu adeta kanıtlamış.

Hepsi Sağlık İçin…

Zeynep AlkanZeynep Alkan, ikinci kez burun ameliyatı olmasına neden olarak sağlıklı nefes alıp veremediğini söylese de ameliyat sonrası ortaya çıkan kusursuz burnu, estetik amaçlı dokunuşların da varlığını gözler önüne seriyor.

İkinci burun ameliyatını geçirirken aynı zamanda ses tellerindeki kistleri de aldıran Zeynep Alkan bu zorlu ve zorunlu ameliyatların ardından çenesinin uzunluğundan rahatsız olduğu gerekçesiyle çene estetiği ameliyatı yaptırdı.

KBB doktorlarınca yapılan ses teli kist ameliyatları, ses teli mikrocerrahisi ile çözüme ulaştırılan operasyonun adıdır. Mikroskop altında gerçekleştirilen ses teli kist ameliyatıyla ses tellerine zarar vermeden kistin tamamı çıkarılır.

Zeynep Alkan'ın Yaptırdığı Burun ve Ses Estetiği

Zeynep Alkan'ın yaptırdığı estetiklerAmeliyat sonrası ses terapisi uygulanması önerilir ve kişi ses tellerinin eski sağlıklı günlerine kavuşur. Zeynep Alkan ses tellerinde oluşan kist nedeniyle birkaç yıldır şarkı söyleyememekten şikayetçiydi.

Geçirdiği burun ameliyatlarının ilki, burun eti büyümesi kaynaklı deviasyon ameliyatı ile sorunlarına çözüm bulamayınca ikinci kez bıçak altına yatma ihtiyacı duyan Zeynep Alkan,   - büyük ihtimalle burun eti büyümesine bağlı oluşan kemik eğriliğine bağlı yapılan -deviasyon ameliyatıyla kesin ve ivedi bir çözüm arayışını noktalamış olacak.

Zeynep Alkan, estetik burun ameliyatı sonrası uzun çene yapısı için “çene estetiği” ameliyatını tercih ettiğini söylemiştik.

Çene estetiği çene kemiği bölgesine yapılan cerrahi işlemler bütünüdür. Zeynep Alkan’ın çenesinin uzun yapıda olmasından dolayı çene estetiği ameliyatlarından çene kemiği törpüleme işlemi uygulanmış.


Yayınlanma tarihi: 30/12/2020

-

Son Güncellenme: 04/07/2022

Başa Dön