Göz Çevresi Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi

Derya Kılınç tarafından yazılmış, Op. Dr. Hanzade Kocatürk tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Göz Çevresi Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

Konuşmaya başlamadan önce diğer insanlarla iletişime gözler sayesinde geçeriz. Gözler kuracağımız iletişimin en önemli aşaması olup aynı zamanda duygularımızın da ilk göstergesidir. Bazen neşeli bazen canlı ama her zaman baştan çıkarıcı ve ilham verici gözler kendine güvenmenin en temel yolu. Mezoterapi uygulaması göz çevresinde yorgunluğa, strese ve yaşa bağlı oluşan tüm kusurları en aza indirmeyi hedefliyor. Siz de göz altı mezoterapi uygulaması ile yoğun ve stresli geçen hayatın izlerini silebilir ve güzelliğinizin geleceğini garanti altına alabilirsiniz.

Op. Dr. Hanzade Kocatürk bu işlemi “Mezoterapi, cildin orta tabakasına çok minik iğne uçlarıyla çeşitli vitamin, mineral, kolajen, hyalüronik asit, somon DNA gibi derimizin gençliğini ve güzelliğini korumaya yönelik maddelerin enjekte edilmesi yöntemidir. Belirli aralıklarla yapılan seanslarla yüz, boyun ve dekolte bölgesinin stres, güneş ve çevresel faktörlerle oluşan sarkma, kırışıklık ve deformasyonları tedavi edilmekte daha canlı, genç ve sıkı bir cilt hedeflenmektedir. Mezoterapi uygulamaları ile mezolift yani cilt gençleştirme dışında saç dökülmeleri, gıdı, karın ve bel kısmındaki bölgesel yağlanmalar, akne ve cilt tedavileri de yapılmaktadır. Unutmamak gerekir ki eğitimli ellerde ve güvenilir ürünlerle yapılan mezoterapi uygulamaları cildimizin geleceğine yapacağımız en faydalı yatırımdır.” şeklinde özetliyor. Peki göz altı mezoterapi nedir? Nasıl uygulanır? İşlem sonrası beni neler bekler? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Hadi bu muhteşem uygulama hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Bu kokteyl gözaltı güzelliğinize

Göz çevresi mezoterapi uygulaması, canlandırıcı bir etki sunan eşsiz bir kokteyl. Bu kokteyl biberiye, ruscus ve C vitamini gibi antioksidanlardan elde ediliyor. Bir araya geldiğinde göz altı için harika bir kokteyl oluşturan bu içerikler sayesinde zamanla meydana gelen tüm sorunlar çözülmeye başlıyor ve göz çevresi ışıl ışıl bir görünüme kavuşuyor. Peki, bu iyileştirici kokteyl göz çevresi bölgesinde ne gibi sorunları çözüyor? İşte bu kokteyl ile çözümlenen sorunlar:

  • Morluk
  • Halkalar
  • Kararmalar
  • Kırışıklık ve çizgiler
  • Göz kapaklarında oluşan şişkinlikler
  • Torbalar

Güzelliğiniz için yapabileceğiniz en iyi yatırım

“Unutmamak gerekir ki eğitimli ellerde ve güvenilir ürünlerle yapılan mezoterapi uygulamaları cildimizin geleceğine yapacağımız en faydalı yatırımdır.” diyen Op. Dr. Hanzade Kocatürk’ü duydunuz değil mi? Evet, giderek fırsatların arttığı bir dünyada kariyer hayatımız da aynı oranda gelişiyor ve sonsuz bir stresi de beraberinde getiriyor. Bu yoğunlukta kendimize ayırdığımız kişisel zaman da gittikçe azalıyor. Sonsuzluk sunan yeniden keşfetmenin sırrını yeniden ortaya çıkaran güzellik dünyası yıllar geçtikçe kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayan yöntemler geliştiriyor. Göz altı morlukları için mezoterapi uygulaması da bunlardan biri. Yani bu kadar yoğunluğun ve stresin arasında kendimizi ve güzelliğimizi bu eşsiz uygulamayla ödüllendirebiliriz. 

Göz çevresi kusurlarına meydan okuyun!

Yaş aldıkça ve stres seviyesi artış gösterdikçe göz çevresi kusurlu bir görünüme kavuşuyor ve ne kadar iyi makyaj yapsak da kusurlar kendini belli ediyor. Bu kusurlar ve göz altı torbası mezoterapi uygulaması ile yok edilebilir! Nasıl mı? 

Bu sihirli etkiye sahip olan uygulama, göz çevresi için çok ince uçlu iğnelerden oluşan enjeksiyonlar ile yapılıyor. Uygulama öncesinde birkaç hazırlık yapılıyor. İşte sizi bekleyen bu hazırlıklar:

  • Göz çevreniz tonik ile temizleniyor ve kirden, yağdan, makyajdan arındırılıyor.
  • Göz çevrenize silinebilir yapıda bir kalem yardımıyla çizimler yapılıyor. Bu çizimlerle göz bebeğiniz merkez alınıyor ve ardından göz çevrenizin en uç noktasına kadar bazı noktalar belirleniyor. Bu işlem sayesinde enjeksiyonlar doğru noktalara uygulanıyor ve çok yönlü bir etki yaratıyor.
  • Hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra, hedeflenen noktalara batım yapılıyor ve mezo ilacı aşılanıyor. Bu aşılamanın dozu göz çevrenizdeki ten rengine, kusurların derecesine, deri yapısına ve yaşınıza göre doktor tarafından belirleniyor.

Tüm bu işlemlerin ardından rahatlatıcı jeller sürülen disk pamuklar gözlerin üzerine yerleştiriliyor ve pamuk üzerinden soğuk uygulama yapılıyor. Soğuk uygulama sayesinde göz çevresinde kan dolaşımı hızlanıyor ve kızarıklık, şişlik gibi yan etkiler önleniyor. Ardından işlem güneş koruyucu krem uygulaması ile sonlandırılıyor.

Tedaviden sonra bunlara dikkat!

mezoterapi

Mezoterapi göz altı morluğu ve tüm kusurları tedavi etti. Ancak göz çevrenizde noktasal şişlikler ya da kızarıklıklar görmeye başladınız. Sakın paniklemeyin. Bu oldukça normal bir yan etki. Bu yan etkiler sadece 1 gün içinde hafifliyor ve kendiliğinde kayboluyor. Bu nedenle uygulama sonrasında kendinize ve göz çevrenize 1-2 günlük bir dinlenme fırsatı sunmalısınız. Bu dinlenme süresi boyunca güneşten korunmalı, makyaj yapmamalı, bölgeyi ovuşturmamalı ve sıcak su ile yıkamamalısınız. Bu kurallara uyduğunuzda 1 ya da 2 içinde iyileşme görebilirsiniz. 

 

Derya Kılınç tarafından yazılmıştır.


Yayınlanma tarihi: 06/01/2021

-

Son Güncellenme: 17/02/2021

Mezoterapi ile ilgili yazılar