Estetikte Vampir Trendi! PRP

PRP
PRP tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.

Gençlik ve güzelliğe giden yol artık başkasından değil kendi kanınızdan! Karşınızda PRP.

PRP (Platelet Rich Plasma) dediğimiz bu yöntem özel bir işlemden geçirilmiş, insanın kendi kanının ayrıştırılarak, elde edilen trombositlerinin yüzüne enjekte edilmesiyle yapılan bir gençleştirme operasyonu.

Vampir efsanelerine göre vampirliğin başlama şekli, kanın içilmesiyle gelen sonsuz gençlik, güzellik ve ölümsüzlüktür. PRP yani bir diğer deyişle Estetikte vampir trendi de aslında tam olarak bunu çağrıştırıyor. Kendi kanınızla gençleşip, güzelleşiyorsunuz

Sharon Stone’nun bir sözünü hatırlayalım: "Hayatınızın yarısında Tanrı’nın size verdiği, diğer yarısında da hak ettiğiniz fiziğe sahip olursunuz." 

Hak ettiğiniz fizik için de kimsenin kanını içmenize gerek yok. PRP sayesinde kendi kanınız size yetiyor da artıyor.

Kendi kanınla güzelleşme ve gençleşme ilk bakışta biraz ürkütücü de olsa aynı zamanda ameliyatsız bir şekilde uygulanması da çok doğal geliyor insana. Ne de olsa bedene yabancı bir madde değil, kendi kanınız giriyor.

3-4 seans kan enjeksiyonundan sonra yüzünüzdeki değişikliği herkes fark edecektir. Size “Tatilde miydin?” veya “Yüzüne ne yaptırdın?” gibi sorular yöneltilebilir. Uygulamalar 30 dakika sürerek, 1-2 hafta ara ile 6 defa tekrarlanıyor.

PRP ( Bir diğer değişle Vampir Lift ) eski yöntemlere kıyasla sadece yüzü doldurmaz aynı zamanda cildi de gençleştirip sizlere senelerce genç bir görünüm kazandırır.

Filmlerdeki vampir dönüşümünün tamamlanmasında gelen o pırıl pırıl cilt ve tazeliği düşünün. O bembeyaz, dipdiri ciltler gözünüzün önünden geçiyor, buna eminiz!

Bunu Türkiye’de uygulayanların başında Ayşegül Aldinç, dünyada uygulayanların başında da Madonna, Angelina Jolie, Kim Kardashian gibi daha bir çok Hollywood yıldızı geliyor.

Özellikle Hollywood’da PRP Hollywood Clinic diye bir yer bile var. Yine Hollywood’da sıkı bir PRP uygulayıcısı olan Dr Julio F. Gallo’ya “Vampire Filler” yani “Vampir Dolgucusu” deniyor.

PRP yöntemi sadece estetik amaçlı uygulanmıyor; yaraların, kırıkların, dokuların onarılmasında iyileşmeyi hızlandırdığı için uzun zamandır ortopedi ve travmatoloji alanında da kullanılıyor.

Kuşkusuz dünyada vampir trendinin revaçta olduğu bir dönemde insan kanıyla güzelleşme tekniği, ister istemez akla insan kanı içerek ebedi gençliğe ve “ölümsüzlük”e sahip olan vampirleri getiriyor. Kulağa korkunç geldiği kadar çekici de değil mi aynı zamanda!


Yayınlanma tarihi: 09/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön