Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Güvercin “Six pack ameliyatı kişiye özel değerlendirilmeli”

Karın Kası Estetiği (Six Pack)

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Emre Güvercin tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Aylarca hatta yıllarca çalışarak karın kası görüntüsü için çabalamak ve ortaya tatmin edici bir sonucun çıkmaması son derece sinir bozucu, farkındayız. Bu sadece erkekler için değil. Özellikle erkeklerin karın kası hareketleri yaparak kaslı görünmeye çabaladığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz artık kadınlar da daha güçlü ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için karın bölgesine dikkat ediyorlar. Ancak tüm bu çabalara rağmen, o 6 adet karın kası tam istediğiniz formda belirmiyorsa, yanlara biriken yağlar bütünü bozuyorsa, estetik cerrahiden yardım almanız mümkün. Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Güvercin’e hem six pack ameliyatı fiyat ortalamasını, hem de karın kası estetiğinin detaylarını sorduk:

“Çoğu zaman hastalar bana bu sorunla geliyor. Spor yapıyorum, düzenli karın kası egzersizleri çalışıyorum ama istediğim sonuca hala ulaşamadım diyenlerin sayısı oldukça fazla. Neden karın kaslarınız bir türlü çıkmıyor dersiniz? Bu sorunun cevabı oldukça basit aslında: Üstteki yağ tabakası. Bunun için alttaki doğal kas konturlarının görünürlüğünü artırmak için belirli kas gruplarını çevreleyen küçük yağ öbeklerine odaklanarak bir çalışma yapıyoruz.

Op. Dr. Emre Güvercin

Op. Dr. Emre Güvercin

Bu uygulamayı yaparken en büyük yardımcımız HI DEF Liposuction teknolojisi. Bu teknik, alttaki kas yapısını güçlendirmek ve iyi bir şekilde belirgin hale getirilmiş, altılı karın kasları elde etmek için kullandığımız bir teknoloji. Kasları çevreleyen yüzeysel ve derin yağ katmanlarına, bu cihazla hassas bir şekilde şekil verebiliyoruz. Aslında burada yaptığımız alttaki kasın üstüne denk genel yağı bir heykeltıraş gibi yontmak ve şekil vermektir. Fakat uyarmak isterim eğer cerrahınız altta yatan kas anatomisi hakkında uzman değilse ve dahası sanatsal bir bakış açısına sahip değilse, sonuçlar çok tatmin edici olmadığı gibi, son derece yapay da duracaktır.

six pack operasyonu

6 pack ameliyatı, baklava karın kası ameliyatı da denilen bu operasyonda hedefimiz tam bu alandaki kaslar. Bu karın kaslarının dediğim gibi özel bir anatomisi vardır. Rektus kasları, dikey olarak yönlendirilmiş, kalın ve geniş bir kas çiftidir. Göğüs kafesinden kasık kemiğine kadar uzanırlar. Alba olarak adlandırılan uzun, ince bir bağ, ortadaki kasları ayırır. Alfa çizgileri, kasların uzunluğu boyunca dikey olarak uzanır ve en çok göbek deliğinin üzerinde fark edilir. Yatay olarak yönlendirilmiş tendinöz bağlantılar, 6 pack dediğimiz paketleri oluşturur. İşte tam bu anatomi bilgisiyle hareket eden cerrah, kullandığı son teknoloji cihazın da yardımıyla, sıklıkla kadınların tercih ettiği 2 pack kadın karın kası estetiği ya da erkeklerin tercihi 6 pack görüntüsünü oluşturabilir.

Yakın zamana kadar, geleneksel liposuction, cerrahların yüzeysel yağ tabakalarını çıkarmalarına ve düzgün bir şekilde kontur yapmalarına izin vermiyordu, yani karın kası gibi çalışmalar yapmamız için tasarlanmamışlardı. Bununla birlikte Vaser veya lazer gibi liposuctiona yardımcı, yağı homojen şekilde eritip daha kolay ve orantılı almamızı sağlayan cihazlar; titreşimli, dönen ve cerrahın manevra kabiliyetini arttıran kanüllerle iyi sonuçlar alabiliyor ve bu haliyle sanatsal bir çalışma gerçekleştirebiliyoruz. Hem erkeklerde hem de kadınlarda kaslı ve atletik bir görünüm yaratmada son derece etkili bir teknik olan Hİ Def lipo için tam bu kasların başlangıç noktalarına ince kanüllerle giriş yapar ve şekillendirme işlemini gerçekleştiririz. 0,5 cm kadar bile olmayan bu noktasal girişlerle yapılan uygulamanın iyileşme süreci de haliyle son derece konforludur. Aynı şekilde bel bölgesine ve yanlara da aynı operasyonda liposuction yapılabilir ve total fit görünüm desteklenir. Karın kası estetiği sonrası 4-6 hafta kadar korse kullanımını öneriyorum. Birkaç gün istirahat sonrasında sosyal ve masa başı iş yaşantısına dönüş yapılabilir. 6 hafta sonra da tekrar spor hayatına geçiş yapılabilir.

Karın kası estetiği fiyat sorunuza gelince. Six pack ameliyatı kişiye özel değerlendirilmelidir. Ne kadar yağ alımı yapılacak, ne kadar bir belirginlik sağlanacak, HI DEF uygulamasına eklenebilecek diğer tedavilerle birlikte bir fiyat belirlenir. 


Yayınlanma tarihi: 21/01/2021

-

Son Güncellenme: 28/10/2021

Başa Dön