Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası: Nasıl Yapılır? Fiyatları 2021 Ne Kadardır?

Burun Estetiği

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası: Nasıl Yapılır? Fiyatları 2021 Ne Kadardır?

Erkeklerde burun estetiği öncesi ve sonrası süreçler pek çok noktada karşı cins ile benzer aşamaları kapsamakla birlikte bazı net çizgilerle kadın burun estetiği ve erkek burun estetiği birbirinden ayrılır.


BURUN ESTETİĞİ YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (122 Deneyim) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTORLARI (738 Doktor) 

BURUN ESTETİĞİ VİDEOLARI (7 Video) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI ( 212 Soru&Cevap ) 


Erkek burun estetiğinde dikkat edilecek temel unsur erkeksi görüntünün korunmasıdır bu nedenle erkek burun estetiğinde kadın burun estetiğinde olduğu gibi burun ucu kaldırma işlemi yapılmaz.

erkeklerde burun estetiği

Erkeklerde burun estetiğinde öncesi sonrasını incelediğinizde burun estetiği yaptıran erkeğin doğal görüntü ve havasının korunmuş olduğunu görebilirsiniz. 

Erkeklerde burun estetiği öncesi sonra ve ameliyata hazırlık ve iyileşme süreci de kadınlardan farklı gelişim gösterir. İlk fark; ameliyat için uygun aday yaşı kadınlarda 17 erkeklerde ise 18 yaş alt sınırıdır. İkincisi kadın ile erkek arasındaki yapısal farklılıklardır.

Örneğin; erkek derisi daha kalın ve yağlıdır. Bu özellikten dolayı ameliyat sonrası oluşabilecek morluk ve ödemlerin iyileşme süreci kadınlara göre daha uzun sürede gerçekleşir.


Erkeklerde burun estetiği öncesi sonrası dikkat edilmesi gereken bir takım hazırlık ve iyileşme süreçleri vardır. Bunlar;

Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi Yapılan Testler Nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatı öncesi standart kan testlerinin mutlaka yapılması gerekir.

  • Rutin Biyokimya

  • Hemogram

  • PTT

  • PTZ

  • APTT

  • Eliza

gibi, kan grubunun tespitinden kandaki pıhtılaşmaya kadar anestezi öncesi yapılan rutin kan testlerinin yanı sıra 40 yaş üstü kişiler için akciğer grafisi ve kalp elektrografisine de ihtiyaç duyulacaktır.

Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası sürekli kullanılan ilaçların sonlandırılması:

Ameliyatın planlandığı tarihten en az 10 gün evvel ve sonra, kanamaya neden olabilecek kan sulandırıcı ilaç kullanımının sonlandırılması gerekir

 Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır? 

Burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrası doktorunuz tarafından verilen beslenme programına uymak önemlidir.  

Erkeklerde ameliyat sonrası beslenmede dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; kan sulandırıcı özelliğe ve içeriğe sahip gıdaların tüketiminin ameliyattan en az 10 gün evvel sonlandırılmasıdır.

  • Balık yağı

  • Keten tohumu

  • Sarımsak

  • Omega 3

içerikli ilaç ve gıdalar, Ginseng içerikli ilaç ve gıdalar, zencefil, E Vitamini, Gingo biloba, kanı sulandırdığı bilinen avokado, kiraz ve narenciyeler gibi trombosit fonksiyon bozukluğuna neden olacak, besin, ilaç ve katkı maddelerinden uzak durulmalıdır.

Beslenmenin ameliyattan 8 saat önce sonlandırılması, ameliyattan sonra en az 8 saat sadece sıvı beslenmenin tercih edilmesi gerekir.

Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi Sonrası Sigara Kullanımı Nasıl Olmalıdır

Sigara kullanımı ameliyat öncesi ve sonrasında kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiler ve iyileşme sürecini yavaşlatır.

Diğer tüm ameliyatlarda olduğu gibi sigara kullanımı özellikle solunum işlevini ilgilendiren Burun Estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında sonlandırılmalıdır. 

Bu sebeple ameliyattan  en az 1 ay önce sigara kullanımının bırakılması önerilir. Burun Estetiği sonrası sigara kullanımının  iyileşme sürecini olumsuz etkilediği gibi ameliyattan en az 1 ay önce alışkanlığın sonlandırılması önerilir.  

Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi Sonrası Jilet Kullanımında Nelere Dikkat edilmelidir?

Erkeklerde amelşyat öncesi ve sonrası jilet kullanımına dikkat edilmelidir. Tıpkı kadınlar gibi erkeklerde burun estetiği öncesi kişisel bakımlarını tamamlamış olmalıdırlar, varsa burun kıllarının alınmış, bıyık sakal traşının yapılmış olması kişinin Burun Estetiği sonrası dönemine hazır olması için önemlidir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası traş için en uygun zaman alçı ya da plastik atelin çıkmasının ardından doktor tarafından durumunuza ilişkin verilecek karara göre planlanır. Bu nedenle de ameliyatlı bölge ve çevresine belirlenmiş süre boyunca jilet değdirilmemesi gereklidir.

Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi Sonrası Uyku - Yatış Pozisyonu Nasıl Olmalıdır?

Erkeklerde Burun Estetiği sonrası uyku ve yatış pozisyonu ile ilgili ilk günler dikkat edilmesi gereken en önemli unsur baş bölgesinin vücuda göre daha yüksekte kalacak şekilde uyku ihtiyacının karşılanmasıdır. Bunun için doktorunuz size çift yastık kullanımını önerecektir. 

Erkeklerde Burun Estetiği Sonrası Spor-Fitness Çalışmalarına Ne Zaman Başlanabilir?

Erkeklerde burun estetiği sonrası hafif fiziksel aktiviteler için 3. Haftadan sonrayı beklemek gerekir. 

Futbol, boks ve benzeri ağır spor faaliyetler ise 6. Haftadan önce önerilmemektedir. Özellikle ilk 15 gün burun bölgenizin darbe almamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Erkeklerde Burun Estetiği sonrası body-bodybuilding aktiviteleri için de ideal bekleme süresi 1,5 ay ile sınırlıdır. Kafa bölgesindeki yoğun basınç burun kanamasına neden olacağı için dikişler alınmadan, iyileşme süreci tamamlanmadan ağır kabul edilen erkeklerde Burun Estetiği sonrası body çalışmalarına ara verilmesi önemlidir. 


Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi Sonrası Fiyatları Kadın Burun Estetiğinden Farklı mıdır?

Hayır, erkeklerde Burun Estetiği fiyatları ile kadınlarda fiyatlarda arasında fark yoktur. Bir ameliyatı diğerinden farklı kılan unsurlar, planlanan ameliyatın kişiye özel detayları, doktor, hastane, il, ilçe gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Erkeklerde Burun Estetiği Sonrası Ağrı Olur mu?

Erkeklerde burun estetği sonrası şişlik ve ağrı olması normaldir. Bu ağrı daha ziyade burun ve çevresinde hissedilen baskı, basınç şeklindedir.

Atel kullanımı, bandaj, kullanılmış ise tampon çıkarıldıktan sonra erkeklerde Burun Estetiği sonrası ağrı hafifler. Erkeklerde Burun Estetiği sonrası hissedilen ağrı ameliyatı takip eden ilk hafta basit ağrı kesicilerle kontrol altında tutulacak düzeydedir. 

Erkeklerde Burun Estetiği Öncesi Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Yaşanabilir? 

Erkeklerde burun estetiği sonrası cinsel ilişki için beklenmesi gereken süreç en az 3 haftadır.

Ameliyat sonrası ilk 3 hafta iyileşme süreci için çok önemlidir.  Henüz yumuşak doku iyileşmesinin tamamlanmadığı, kanama riskinin yoğun olduğu, şişlik ve morlukların var olduğu bu dönemde yüksek efor gerektirecek her türlü fiziksel aktivite gibi cinsel ilişki için de uygun zaman 4 ile 6 hafta sonrası kişinin iyileşme durumuna bağlı olarak belirlenmelidir.

Erkeklerde burun rstetiği sonrası cinsel ilişki sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da burun bölgesine darbe alınmamasıdır. Ameliyatı takip eden ilk 3 ay bu konuya ekstra özen gösterilmelidir. 

Erkeklerde burun estetiği sonrası cinsel ilişkiden farklı olarak öpüşmek de ayrı dikkat isteyen bir konudur.

Öpüşmek doğrudan yüz bölgesi ile ilgili olduğu için darbelere kazalara daha açık bir eylemdir. 

Erkeklerde, kadın burun estetiği ameliyatlarından farklılık gösteren bir diğer ve son konu da ameliyatın psikolojik boyutudur. 

Burun estetiği çevre tarafından yadırganma farklı yorumlanma endişesi duydukları kaydedilmiştir bu nedenle bazı özel durumlarda erkeklerin psikolojik destek almaya ihtiyaçları olur.

Erkeklerde burun estetiği öncesi sonrası ameliyata hazırlık, ameliyat ve ameliyat sonrası gerçekleştirilen işlemler ise her iki cinsiyet için de aynı süreçleri kapsar.


Yayınlanma tarihi: 09/06/2017

-

Son Güncellenme: 14/07/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar