Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları 2021 ve Erkeklerde Burun Estetiği

Burun Estetiği

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları 2021 ve Erkeklerde Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği fiyatları ile kadınlarda burun estetiği fiyatları arasında ücretlendirmeye etken bazı küçük detaylar dışında fark yoktur. Her iki cins içinde benzer aşamaları kapsayan burun estetiği ameliyat süreci erkeklerde burun estetiği öncesi ve sonrası aşamalarında bazı net çizgilerle kadın burun estetiği süreçlerinden ayrılır.

İşte tam da bu noktada erkeklerde burun estetiği fiyatlarına etki eden nüanslar ortaya çıkar.


Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları

Pek çok burun estetiği ameliyatı tüm aşamaları kapsayacak şekilde planlanır. Bu plana burun ucu estetiği de dahildir. Oysa, erkek burun estetiğinde dikkat edilecek temel unsur erkeksi görüntünün korunmasıdır bu nedenle erkek burun estetiğinde kadın burun estetiğinde olduğu gibi burun ucu kaldırma işlemi yapılmaz. Erkeklerde burun estetiği fiyatları tüm süreçlerin birlikte planladığı kadın burun estetiği fiyatlarından bu noktada ayrılır ve dolayısıyla da işlem/operasyon sanki erkekler için daha düşük fiyatlara yapılıyormuş algısı oluşur.
 

Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları

Erkeklerde burun estetiği öncesi ve sonrası ameliyata hazırlık ve iyileşme süreci de kadınlardan farklı gelişim gösterir. Erkeklerde burun estetiği fiyatlarına etki eden küçük farklılıkları daha iyi analiz edebilmek adına erkeklerde burun estetiği öncesi ve sonrası süreçlere bir göz atalım.

Erkeklerde burun estetiği öncesi ve sonrası süreçlerde ilk fark; erkeklerde burun estetiği yaşıdır. Erkeklerde burun estetiği yaşı 18 alt sınırından başlar.

Erkeklerde burun estetiği sonrası iyileşme süreci kadınlara oranla daha uzun sürebilir. Erkek derisi daha kalın ve yağlıdır. Bu özellikten dolayı erkeklerde burun estetiği sonrası oluşabilecek morluk ve ödemlerin iyileşme süreci kadınlara göre daha uzun sürede gerçekleşir. İyileşme süreci erkeklerde burun estetiği fiyatları üzerinde çok etkili olmamakla birlikte sık aralıklarda doktor kontrolü gerektirebileceği için ekstra klinik ziyaretleri dolayısıyla ekstra bütçe doğurabilir.

Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları


Erkeklerde burun estetiği fiyatları üzerinde en etkili ücret kalemlerini doktor, hastane ve yapılacak işlemlerin kapsamı oluşturur. Erkeklerde burun estetiği öncesi yapılması gereken rutin biyokimya, hemogram, PTT - PTZ - APTT, eliza gibi, kan grubunun tespitinden kandaki pıhtılaşmaya kadar anestezi öncesi yapılan rutin kan testleri ve eğer kişi 40 yaşın üzerinde isse çekilecek akciğer grafisi ve kalp elektrografisi erkeklerde burun estetiği fiyatlarına dahil bütçelendiren işlemlerdir.
 

Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları

İlk doktor kontrolünün ardından operasyonun içeriği, estetik ameliyatın yanı sıra burun iç yapısındaki anomali ve sağlığa etki eden sorunların tedavisine göre planlanır. Erkeklerde burun estetiği fiyatları bu planlamanın ardından paket ücret şeklinde sunulabileceği gibi işlem adımları birbirinden ayrılarak da bütçelendirilebilir.

Burun estetiği ameliyatı SGK ve özel sağlık sigortaları tarafından karşılanan ameliyatlar değildir. Ancak eğer doktor tarafından raporlanmış, kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyen burun iç yapısındaki sorunlar hem özel hem de SGK tarafından ödemesi kabul edilen tedavi adımlarıdır. Bu durumda erkeklerde burun estetiği fiyatlarının bir bölümü sigorta tarafından karşılanabilir. Hem özel hem de SGK kapsamına göre burun estetiği ameliyatının, sağlık kısmına bağlı giderleri- hastane, doktor, ameliyat- sigorta tarafından karşılanırken estetik uygulamalar kapsam dışı kabul edilir.  

Erkeklerde burun estetiği öncesi ve sonrası sürekli kullanılan ilaçların sonlandırılması önemlidir. Özellikle vücut geliştirme programına tabii erkeklerin tükettikleri pek çok gıda destekleyici ilaç içeriğinde kan sulandırıcı etki barındırmaktadır.

Balık yağı, keten tohumu, sarımsak, Omega 3 içerikli ilaç ve gıdalar, Ginseng içerikli ilaç ve gıdalar, zencefil, E Vitamini, Gingo biloba, kanı sulandırdığı bilinen avokado, kiraz ve narenciyeler gibi trombosit fonksiyon bozukluğuna neden olacak, besin, ilaç ve katkı maddelerinin kullanım ve tüketimi ameliyat tarihinden en az 10 gün önce sonlandırılmalıdır.

Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları

Erkeklerde burun estetiği öncesi ve sonrası jilet kullanımına dikkat edilmelidir. Tıpkı kadınlar gibi erkeklerde burun estetiği öncesi kişisel bakımlarını tamamlamış olmalıdırlar, varsa burun kıllarının alınmış, bıyık sakal traşının yapılmış olması kişinin burun estetiği sonrası dönemine hazır olması için önemlidir. Burun estetiği ameliyatı sonrası traş için en uygun zaman alçı ya da plastik atelin çıkmasının ardından doktor tarafından durumunuza ilişkin verilecek karara göre planlanır. Bu nedenle de ameliyatlı bölge ve çevresine belirlenmiş süre boyunca jilet değdirilmemesi gereklidir.

Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları ve Fiyatlara Etki Eden Unsurlar

Erkeklerdr Burun Estetiği Fiyatları

Erkeklerde burun estetiği fiyatları ile kadınlarda burun estetiği fiyatları arasında fark yoktur. Bir ameliyatı diğerinden farklı kılan unsurlar, planlanan ameliyatın kişiye özel detayları, doktor, hastane, il, ilçe gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Burun estetiği ameliyatları ortalama 1,5 - 4 saat aralığında; çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Erkeklerde burun estetiği fiyatlarında ameliyatın açık ya da kapalı yöntemle yapılmasının büyük bir etkisi yoktur. Ancak burun estetiği ameliyatlarının hangi tip anestezi altında gerçekleştirileceğinin erkeklerde burun estetiği fiyatlarına etkisi büyüktür.

Genel anestezi altında planlanan burun estetiği ameliyatlarında genellikle 1 özel durumlarda ise 2 ve daha fazla gece hastanede yatış söz konusu olmaktadır. Anestezi uygulamasına bağlı hastane yatış süresi erkeklerde burun estetiği fiyatlarının artması ya da azalması anlamını taşır. Anestezi ve hastanede kalış süresinin birbiri ile olan ilişkisi, ameliyatın yapılacağı hastanenin özel mi devlet hastanesi mi olacağı, ameliyatın içeriğine bağlı ne kadarlık bir bölümünün sigortalarca karşılanacağı, doktorun hastane ile anlaşmasının kapsamı gibi detayları gündeme getirir.

Erkeklerde burun estetiği fiyatları ilden ile hatta ilçeden ilçeye farklı ücretlerde karşımıza çıkar. Bunun nedeni bölgelerin sosyo-ekonomik gücü ile doğrudan ilişkilidir. Biri diğerinden daha iyi ya da daha kötü diye değerlendirilemez. Erkek burun estetiği Ankara’da burun estetiği fiyatları ile Bursa’da erkek burun estetiği fiyatları arasında %15’den %50’lere varan oranlarda fiyat farklılıkları vardır. Erkek burun estetiği Ankara’da  4000 TL -14000 TL arasında ücretlendirilirken, burun estetiği ​​​​​​​fiyatları Bursa’da 5000 TL ile 10000 TL fiyat aralığında yapılabiliyor.

Erkek Burun Estetiği En İyi Doktor Seçimi

Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları

Erkek burun estetiği ameliyatında doktor seçimi ameliyatın başarısı için ayrı, ameliyatın fiyatlandırması açısından ayrı önem taşır. Erkek burun estetiği en iyi doktor arayışında nelere dikkat edilmelidir?

Erkek burun estetiği forumları erkek burun estetiği doktor arayışında en doğru adreslerden biridir. Erkek burun estetiği forumları konuya ilişkin ameliyat geçirmiş kişilerin gerçek deneyimlerini kapsadığı için erkek burun estetiği ameliyatında doktor seçiminde size ilham verecektir. Erkek burun estetiği forumlarında ayrıca erkek burun estetiği modelleri de bulabilir, paylaşılmış olan erkeklerde burun estetiği fotoğrafları ile erkeklerde burun estetiği öncesi ve sonrası görüntülerini karşılaştırma şansını yakalayabilirsiniz.

Erkeklerde Burun Estetiği Fiyatları

Erkek burun estetiği en iyi doktor seçiminin erkeklerde burun estetiği fiyatları üzerinde doğrudan etkisi vardır. Tercih ettiğiniz doktorun hangi hastanelerle anlaşmalı olduğu, erkeklerde burun ameliyatı öncesi ve sonrası klinik hizmetleri, doktorun popülerlik düzeyi (gerçekleştirdiği ameliyatlarla ün kazanmış, ünlü kişilerin doktoru diye anılan ya da doktorluk ünvanına göre -doc, prof gibi- hekimlerin de farklı ücret skalaları bulunmaktadır)  gibi etkenler erkeklerde burun estetiği fiyatlarına etki etmektedir. Seçilen doktorun kliniğinin yer aldığı semt dahi erkeklerde burun estetiği fiyatlarını yükseltme eğilimine sahiptir.


Yayınlanma tarihi: 10/08/2017

-

Son Güncellenme: 14/07/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar