Dünyadan Türkiye’ye estetik turizmini korona engellemedi, sayılar arttı


Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, pandemi döneminin estetik turizmini etkilemediğini belirtti ve ekledi, “Fransa'dan, Almanya'dan, İsviçre'den ve Amerika'dan insanlar Türkiye'ye, Samsun'a gelerek estetik operasyon oluyorlar".

Hayati Akbaş

Dünya genelinde korona virüs sebebiyle ciddi sağlık tedbirleri alınıyor. Pandemi döneminde alındığını ve bu süreçte bazı yerlerinde kapattığı belirten Akbaş, bu süreçte estetik yaptırmak isteyenleri Türkiye’yi tercih ettiğini belirtti.

sağlık turizmi

Samsun FBM Tıp Merkezi Sahibi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, “Fransa'dan, Almanya'dan, İsviçre'den ve Amerika'dan insanlar Türkiye'ye, Samsun'a estetik operasyon için geliyorlar. Burada ilginç olan şey şudur: Bu işlemler yapılırken o kişiler gelmeden önce bir takım testlerden geçiyorlar. Mutlaka onlardan korona testi isteniyor. Bir önlemler zinciri çerçevesinde bunların operasyonları gerçekleştiriliyor. Estetik cerrahi süreci bir şekilde yürüyor. Salgın döneminde plastik cerrahiye olan ilgi artmış durumda” açıklamasında bulundu ve ekledi “Önlemler alınıyor, operasyonlar gerçekleştiriliyor, giderken tekrar korona testleri yapılıyor ve her şey normal ise ülkelerine gönderiliyorlar. En çok gelme sebeplerine bakarsak, erkekler en çok saç ekimi için geliyor. Saç ektirmek için çok sayıda insan bu evde bulunma dönemini bu şekilde geçirmek için geliyor. Bunun dışında yüzle ilgili burun estetiği, yüz gençleştirme çok yaygın bir şekilde talep ediliyor. Bu dönemde geliyorlar. 10 15 gün kadar kalıyorlar. Tedavileri tamamlanıyor ve testleri yapıldıktan sonra ülkelerine dönüyorlar. Vücut şekillendirme ameliyatları için geliyorlar. Karın germe, kadınlarda göğüs estetiği, yağ aldırma gibi operasyonlar için geliyorlar. Samsun bu konuda Türkiye'de bilinen bir yer haline geldi. Estetik ve plastik cerrahi konusunda bilinen merkezlerden bir tanesi haline geldi. Fiyat avantajının olması, en uygun fiyata en güzel kaliteyi, en güzel hizmeti almaları burayı tercih etmelerini sağlıyor. Bu da ülkemiz için olumlu bir durumdur. Bizim ülkemize estetik operasyonları için geldiğinde işleri tamamladıktan sonra ülkesine döndüğünde sadece estetiği yapılarak dönmüş olmuyor, ayrıca Türkiye, Samsun'la ilgili güzel anılarla ülkelerine dönüyorlar".


Yayınlanma tarihi: 31/12/2020

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön