'Dudak Dolgusuyla Yaralama' Davasında Son Gelişme


'Dudak Dolgusuyla Yaralama' Davasında Son Gelişme

Adana'da internetten kendisini "estetik uzmanı doktor" olarak tanıtıp hemşire Merve Keleş’e dudak dolgusu yapan kuaförle ile ilgili son durum yer alıyor.

Estetik mağduru Merve Keleş

Adana'da internetten kendisini "estetik uzmanı doktor" olarak tanıtıp, aralarında hemşirenin de bulunduğu biri erkek 4 kişiye dudak dolgusu ve botoks yaptığı gerekçesiyle 6 yıl hapis cezasına çarptırılan kuaföre 2 yıl hapis cezası vermek için dava açılmıştı. 

Bu davada son gelişme olarak hakim bilirkişiden raporun beklenilmesi için duruşmayı erteledi.

Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada, cezaevindeki Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlantı kurulamadığı için savunma alınamadı.

Söz verilen müşteki hemşire Merve Keleş'in avukatı, sanık hakkındaki şikayetlerinin devam ettiğini söyledi.

"Taksirle Yaralama" Dosyası Ayrılmıştı

Merve Keleş Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde hemşire olarak çalışmaktaydı. Kendisini medikal estetik doktoru olarak tanıtan  kuaföre kuaför Soner Gülnaz'a dudak dolgusu yaptırmıştı.

Uygulama yapıldıktan sonra Merve Keleş'in dudakları aşırı derecede şişmişti. Hemşire Keleş'in şikayeti ve medyada olayın duyulması üzerine Soner Gülnaz'ın Z.U, G.S. ve eşi C.S'ye de dudak dolgusu ve botoks yaptığı ortaya çıkmıştı.

Yapılan soruşturma sonunda Gülnaz hakkında "Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'a muhalefet" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Daha sonra sanıkla ilgili "dolandırıcılık" ve "taksirle yaralama" suçlarından 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle 2 ayrı dava daha açılarak tüm davalar birleştirilmişti.

Adana 3. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan sanığa, Merve Keleş ve Zehra U'yu dudaklarına dolgu yaparak dolandırdığı gerekçesiyle 4 yıl, "Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunu'na muhalefet" suçundan da 2 yıl olmak üzere 6 yıl hapis ve 4 bin 100 lira da adli para cezası vermişti.

Sanığın "taksirle yaralama" dosyası ise ayrılmıştı.


Yayınlanma tarihi: 28/09/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön