Dr. Robert Bierenbaum’dan Yıllar Sonra Gelen İtiraf


Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Dr. Robert Bierenbaum’dan Yıllar Sonra Gelen İtiraf

2000 yılında karısını öldürmekten hüküm giyen New Yorklu eski bir plastik cerrah olan Dr. Robert Bierenbaum, onlarca yıl masumiyetini koruduktan sonra onu öldürdüğünü ve ardından cesedini bir uçaktan Atlantik Okyanusu'na attığını itiraf etti.

Deneyimli Bir Pilot

eşini öldürdüğünü itiraf eden doktor2000 yılında ikinci dereceden delillerle cinayetten hüküm giyen 66 yaşındaki Bierenbaum, Aralık 2020'de şartlı tahliye duruşmasında 1985'te karısı Gail Katz'ı öldürdüğünü sürekli olarak reddetmişti.

Aynı zamanda deneyimli bir pilot olan Bierenbaum, karısını "boğduğunu" ve ardından "uçmaya başladığını" söyledi ve ekledi: "Kapıyı açtım ve cesedini okyanusun üzerine bıraktım."

Gail Katz'ın Cesedi Hiçbir Zaman Bulunamadı

eşini öldüren plastik cerrahtan itirafBierenbaum ve eşi Katz ilk olarak 1980'lerin başında tanışmışlardı. O sırada, kendisi tanınmış bir cerrahken, Katz ise bir üniversite öğrencisiydi.

Cerrahın sık sık romantik uçak gezileri için kadınları dışarı çıkardığı biliniyordu.

Gail Katz'ın kız kardeşi Alayne Katz, ilk başta çiftin ilişkisinin "büyülü" göründüğünü, ancak zamanla Bierenbaum'un kontrolcü ve şiddet seven birisi hale geldiğini söyledi.


Yayınlanma tarihi: 26/10/2021

-

Son Güncellenme: 26/10/2021

Başa Dön