Dr. Gökçe Haspolat: “Lifting aşısı, Innea Aqua yaptıranlar son derece mutlu”

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Dr. Gökçe Haspolat tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Son 1 senedir Innea Aqua namı diğer lifting aşısı isminde bir uygulamayı sıklıkla duymaya başladık. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgiyi Dr. Gökçe Haspolat veriyor:

“Innea Aqua biolift sizin de dediğiniz gibi diğer adıyla lifting aşısı olarak geçen bu uygulama, enjekte edilebilir bir biyo stimülasyon jelidir. Alameti farikası içeriğinde Trehaloz bulunan, dünyada ilk kez lifting etkisi yaratabilen bir ürün olmasıdır. Ayrıca içinde hyalüronik asit de bulunur. Bunu biraz daha açabilmek için öncelikle hyalüronik asit ve yaşlanma sürecinde neler yaşadığımıza bakmak gerekir. Hyaluronik asit pürüzsüz, kusursuz ve nemli bir cildin anahtarıdır. Aslında, kendi cilt hücrelerimiz, nem seviyelerini korumak için doğal olarak hyaluronik asit üretirler. Ancak sinir bozucu bir şekilde yaşlanma ve çevresel etkenler sebebiyle bu asit düşme eğilimine girer. HA yani hyaluronik asit UV'ye, güneş ışınına maruz kalma gibi serbest radikal mekanizmalarından etkilenir. Topikal olarak krem formunda HA’yı uygulandığımızda cildi nemlendirdiğini ve bu hidrasyonu hemen sağladığını gözlemleriz. Kozmetikte hyaluronik asit bir kahramandır ve aynı şekilde bizler cilt altında da bu HA’ları desteklersek, kahramanımızı bambaşka bir boyuta taşıyabiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dediğim gibi genç deri hyalüronik asitçe zengindir, ancak, zamanla doğal yaşlanma süreci içerisinde veya aşırı miktarda ve yanlış biçimde güneş ışığına maruz kalma sonucunda, bu içerik azalmaya başlar. Hyalüronik asit zincirlerinden oluşmuş doğal bir polisakkarittir ve deriyle bağ dokuları için önemli bir yapısal öğedir. İşte tam bu noktada Innea Aqua, deri altına enjekte edilerek, zarar görmüş derinin istenen Hyalüronik asit seviyelerine yeniden ulaşmasını sağlar. Kısaca bu haliyle Innea Aqua enjeksiyonu ile kahramanımız olan Hyalüronik asiti destekleriz ve yaşlanma sürecinde cilde yoldaşlık etmesini sağlarız.

Hayvansal olmayan ve stabilize edilmiş Hyalüronik asit içeren lifting aşısının klinik çalışmaları da son derece güzel. Deriye enjekte edildikten sonra elde edilen sonuçlar, bu ürünün derinin yaşlanmasını durdurmak için yenilikçi bir ürün olduğunu gösteriyor. İşlem sonrasında anaflaktik ya da immünolojik reaksiyonlar yani yan etkiler görülmemiş olması da en büyük avantajları arasında.

Lifting aşısı 2 ml hazır enjeksiyon şeklindedir ve sadece 1 ml’de 25 mg hyalüronik asit bulunur. 2 seans şeklinde 3 hafta ara ile uygulanır. Daha ileri yaşta ve ileri düzey elastikiyet kaybına göre 3 seans önerilebilir. Lifting aşısını en etkili şekilde periorbital bölge yani göz çukuru çevresinde dudak çevresinde ve alın bölgesinde kullanıyoruz. Innea Aqua yorumlarına baktığımızda ise uygulaması sonrası bölge tedavi edildikten 6 ay sonra, hastaların alt ve üst deri yapısında ortalama %65-80’e varan önemli iyileşmeler olduğu yönünde. Inna Aqua öncesi sonrası için oldukça tatminkâr bir sonuç bu ve hastalarım derilerinin nemi, rengi, sıkılığı ve ışıltısında gözle görülür bir iyileşme olduğunu da vurguluyorlar. Uygulama sonrası hemen sonucu alıyorlar üstelik.

Innea Aqua Biolift’in kullanım alanlarına bakacak olursak özellikle epidermisin kalınlaştığı ve dermisin elastik liflerinin bozulduğu yani kırışıklıklarda, fizyolojik yaşlanma sürecinde etkilidir. Ayrıca boyun çizgilerinde dekoltede ve ellerde de kullanılır. Epidermisin yüzeysel travma yaşaması sonucu meydana gelen örneğin akne izi, su çiçeği izi gibi genel iz tedavisinde etkilidir. Yoğun nemlendirme etkisi istendiğinde özellikle solmuş ciltlerde kullanılır. Neden bu kadar popüler oldu sorunuza gelince… Tüm bu saydıklarım da haliyle yorumların iyi olmasını sağlıyor. Innea Aqua yaptıranlar son derece mutlu ve çevrelerine de tavsiye ettikleri için, daha fazla insana ulaşmaya başladı.”


Yayınlanma tarihi: 05/01/2021

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme ile ilgili yazılar