Doç. Dr. Andaç Aykan: "Covid Döneminde Özel Muayenelere İlgi Arttı"


Doç. Dr. Andaç Aykan tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Doç. Dr. Andaç Aykan: "Covid Döneminde Özel Muayenelere İlgi Arttı"

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Andaç Aykan, Covid döneminde özel muayenehanelere ilginin arttığını belirtti.
Doç. Dr. Andaç Aykan

"Bu dönemde aldığımız bu önlemlerle muayenehanelerde estetik ve sağlık hizmetlerini güvenli ve kontrollü bir şekilde sürdürmeye çalışmaktayız. Bütün bunlar estetik konusunda bireysel ve daha güvenli bir hizmet almak isteyen danışanlarımızın özel muayenehanelere olan talebini arttırmaktadır” dedi.

covid-19 tedbirleri

Pandemi döneminin insanların güzel görünmek, sağlıklı yaşlanma isteklerine engel olmadığını belirten Aykan, temasın en aza indirildiğini özel muayenehanelere ilgiyi arttırdığını, botoks, dolgu, PRP ve mezoterapi uygulamalarının en çok tercih edilen uygulamalardan olduğunu anlattı.

botoksa ilgi arttı

Özel muayenehanelerde randevuların aynı zaman dilimi içerisinde bir arada bulunmayacak şekilde ayarlandığını belirten Doç. Dr. Andaç Aykan;

"Bu anlamda özel muayenehaneler bu hastalarımız için iyi bir tercih olmaktadır. Pandemi döneminde yapılan planlama ile verilen randevu saati içerisinde muayenehanede sadece hizmet alacak kişinin bulunması rahatlıkla sağlanabilmektedir."

"Bunun yanında özel muayenehanelerde temasın en aza indirgendiği bireysel hizmetin daha güvenli olması için ek önlemlerin alınması da mümkündür.

Örneğin bizler muayenehanelerimizde pandemi döneminde Sağlık Bakanlığımızın belirlediği standart önlemlere ilave olarak hasta güvenliğini arttıracak ek önlemler de aldık."

Doç. Dr. Andaç Aykan Muayenehane

Aykan açıklamasına şöyle devam etti; "Ortam havasını virüs ve tüm mikroorganizmalara karşı etkili olarak devamlı temizleyen 3’lü filtreleme sistemlerinin kullanımı bunların başında gelmektedir.

İlave olarak hasta randevu saatleri arasındaki zaman aralıklarının uzun tutulması ile işlem ve danışan görüşmeleri arasında tüm yüzey ve ortam havasının kısa sürede sterilizasyonunu sağlayabilen güçlü ultraviyole cihazlarını kullanmaya başladık.

Yine ortak alanlarda kullandığımız musluk, sıvı sabunluk gibi cihazlarımızı sensörlü hale getirmekle fiziksel teması da azaltabiliyoruz."

"Aldığımız bu önlemler ile içinde bulunduğumuz dönemde muayenehanelerde estetik ve sağlık hizmetlerini güvenli ve kontrollü bir şekilde sürdürmeye çalışmaktayız. Bütün bunlar estetik konusunda bireysel ve daha güvenli bir hizmet almak isteyen danışanlarımızın özel muayenehanelere olan talebini arttırmaktadır.” dedi.


Yayınlanma tarihi: 29/04/2021

-

Son Güncellenme: 28/10/2021

Başa Dön