9 Maddede Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği
Burun Estetiği tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.

9 Maddede Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları

Devlet hastanelerinde şehir bazında burun estetiği fiyatları başta olmak üzere konuya dair merak edilen tüm detayları sizin için 9 maddede derledik.

Hepsi ve daha fazlasını bu yazıda bulacaksınız.


beykoz devlet hastanesi

İçindekiler

1. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Yapılıyor Mu?

2. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

3. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Yapan En Başarılı Doktorlar Kimlerdir?

4. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Sonuçları Başarılı Olur Mu?

5. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

6. Burun Estetiğini SGK Karşılar Mı?

7. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ameliyatları Neleri Kapsar?

8. Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olacak Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

9. Devlet Hastanelerindeki Burun Estetiği Fiyatları ile Özel Hastanedeki Burun Estetiği Fiyatları Arasındaki Fark Nedir?

 

1. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Yapılıyor Mu?

devlette burun estetiği

Türkiye genelinde uygun branşta uzman cerrahı bulunan hemen her devlet hastanesinde burun estetiği yapılmaktadır ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir.2- Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

devlet burun estetiği fiyat

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları,

 • Şehir
 • Doktor
 • Ameliyat tipi
 • Hastane
 • İlk mi? Revizyon mu?
​​​​vb faktörlere bağlı olarak burun estetiği fiyatları Türkiye genelinde ortalama 10.000 TL ila 15.000 TL aralığında farklılık gösterebilir.

Hasta daha önceden burun estetiği operasyonu geçirdiyse ve sağlık veya estetik nedenler ile sonuçtan memnun kalmadıysa bu kez ona revizyon burun ameliyatı yapılır.

Revizyon burun estetikleri ilk burun ameliyatına oranla bir miktar daha pahalı olabilmektedir.

                                 Devlet Hastanesi Burun Estetiği Doktorları

                                        "Revizyon Burun Estetiği" Hasta Deneyimleri

3. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Yapan En Başarılı Doktorlar Kimlerdir?

türk cerrahlar

Devlet hastanelerinde burun estetiği operasyonunu çoğu KBB uzmanları ve plastik cerrahlar gerçekleştirebilmektedir.

Her ne kadar doktorun başarısı hastanın burun yapısına ve vaka çeşidi gibi faktörlere göre değişebilse de devlet hastanelerinde burun estetiği konusunda oldukça popülerleşmiş doktorlar mevcuttur.

Devlet Hastanesi "Burun Estetiği" Doktorları

4. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Sonuçları Başarılı Olur Mu?

burun estetiği sonrası mutluluk

Devlet hastanelerinde gerçekleştirilen burun estetiği operasyonlarının başarılı olması, büyük oranda ameliyatı yapan doktora bağlıdır.

Her ne kadar devlet hastaneleri özel hastaneler kadar yüksek bir konfor sunamayabilse de devlet hastanesinde görev yapan oldukça başarılı hekimler vardır.

Burun estetiğinde en az özel hastaneler kadar başarılı sonuçlar alınabilmektedir.5. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Devlet hastanesinde burun estetiği
 • İstanbul

Örneğin devlet hastanesinde küçük revizyonlar ve değişimler için ortalama 5.000 TL bile yeterli olabiliyorken, burun kemerini yok etmek için 7.000 - 10.000 TL aralığında bir bütçe gerekebilir. 

İstanbul devlet hastanelerin fiyatları devletdestekli.com’un verilerine göre 7.000 TL ila 10.000 TL aralığında farklılık gösterebilir.

İstanbul’da burun estetiği fiyatlarını incelediğimizde kimi zaman devlet hastanelerine yakın ücretlerde burun estetiği yapılabilen özel klinik ve hastaneler de vardır. 

Örneğin, Bağcılar burun estetiği fiyatları için bakıldığında, 8.000 TL - 10.000 TL aralığı mümkün olabilir. Semtin sosyo-ekonomik kültürü İstanbul burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyici özelliğe sahiptir.

İstanbul Devlet Hastanesi "Burun Estetiği" Doktorları
 • Ankara

Ankara’da burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyici etkenler ameliyatın yapıldığı hastane ve doktor seçimidir. Genelde 8.000 TL ila 10.000 TL aralığında farklılık gösterebilir.

Devlet hastanesi için açılmış olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nden doktorunu bul ve randevu al butonlarını kullanabilirsiniz.

Ankara’da burun estetiği olabileceğiniz devlet hastaneleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Araştırma ve Uygulama Hastanesi - Çankaya

 2. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin Hastanesi - Çankaya

 3. Gazi Üniversitesi Hastanesi - Çankaya

 4. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi - Çankaya

 5. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (Gata) - Keçiören

 6. Gülhane Eğitim Ve Araştırma Hastanesi- Keçiören

 7. Ankara Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi - Gölbaşı

 8. Ankara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi - Altındağ

 9. Ankara Sincan Devlet Hastanesi - Sincan

Bu hastanelerde burun estetiği fiyatlarını belirleyen diğer bir etken de doktorun (operatör, doçent, profesör gibi) ünvanıdır. 

Devlet Hastanesi "Burun Estetiği" Doktorları
 • İzmir

İzmir'de Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi gibi üniversite hastaneleri ya da Alsancak Nevvar Salih İşgören gibi devlet hastanelerinde burun estetiği yapılabilmektedir.

İzmir devlet hastanelerinde burun estetiği gerçekleştiren doktorları görmek için tıklayın!

İzmir devlet hastanelerinde fiyatlar genelde 8.000 TL ila 12.000 TL aralığında farklılık gösterebilir.

 • Bursa

Bursa Uludağ Üniversitesi ya da devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı olunabilir. Buralarda burun estetiği fiyatları genellikle  7.000 TL ila 12.000 TL aralığında farklılık gösterebilir. 

 • Diğer İller

Diyarbakır, İzmit, Sakarya, Adana, Konya, Mersin, Samsun, Sakarya gibi şehirlerde devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları 6.000 TL ile 8.000 TL arasında değişmektedir.


6. Burun Estetiğini SGK Karşılar Mı?

devlet kbb doktoru

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatlarının bir bölümü SGK tarafından karşılandığı için ameliyatın kapsamına göre pek çok işlem adımı ücretsiz tamamlanabilir. 

Yani burun içi operasyonlar, yatış ve doktor giderleri dahil birçok işlem kalemi için ücret ödemezler. Fakat burnun görüntüsüyle ilgili bir müdahale gerekiyorsa bu ücrete tabidir.

Kısacası; estetik amaçlı işlemler ücretlendirilir, sağlık amaçlı işlemler ücretsiz yapılır.

Öncelikle bunun için devlet hastanesinde plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi ve KBB polikliniğinde muayene olmanız gerekmektedir. 

Doktorunuz tarafından burun yapısal bozukluğu raporlanmış ve estetik ameliyatına burun ameliyatı eşlik edecek ise o zaman hastanede gece yatış, doktor ücretleri, ameliyathane giderleri gibi kalemler burun estetiği fiyatları olarak belirlenmiş ücret skalasından düşülerek estetik uygulama giderleri hesaplanır.
 

7. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ameliyatları Neleri Kapsar?

ameliyatta doktorlar

Devlet hastanesinde burun ameliyatı olmaya karar veren kişilerin bilmesi gereken bir diğer konu da, burun estetiği ameliyatlarının estetik amaçla dahi yapılsa burun içi yapısal bozuklukların tedavisini de kapsayacağıdır. 

Bu durumda devlet hastanesinde gerçekleştirilecek bir burun estetiği ameliyatı, burun ameliyatını da kapsayacağından belli bir bölüm (ameliyathane, gece yatış, KBB doktor ücreti gibi) masraflar SGK tarafından karşılanır.
 

8. Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olacak Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

 • Ameliyatın gerçekleşeceği hastanenin kulak burun boğaz bölümünde burun estetiği ameliyatının yapılıp yapılmadığı,

 • Ameliyatı yapacak doktorun bu alanda gerçekleştirdiği ameliyatların sayısı,

 • Ameliyatın KBB doktoru tarafından tek başına mı yapılacağı yoksa estetik bir cerrahla birlikte mi ameliyatın tamamlanacağı,

 • Eğer devlet hastanesine estetik cerrah tarafından yönlendirildi iseniz hastanenin ameliyatın ne kadarlık bir bölümünü kapsayacağı,

devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatlarında belirleyici unsurlardır.
 

9. Devlet Hastanelerindeki Burun Estetiği Fiyatları ile Özel Hastanedeki Burun Estetiği Fiyatları Arasındaki Fark Nedir?

devlet hastanesinde burun estetiği fiyatı

Özel ve devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatlarını karşılaştırdığımızda; %15’den %50’lere varan fiyat farkından söz edebiliriz.

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatı ameliyatı SGK kapsamında olsun ya da olmasın özel hastane fiyatlarına göre daha uygundur. 

Özel hastanelerde ise fiyat farklılığı hastanenin sunduğu otelcilik hizmetinden, konfor ve lüks detaylarından kaynaklanmaktadır. 


Fiyatlar hakkında hem devlet hem de özel hastaneleri kapsayan daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz Burun Estetiği Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz.

Podcast


Yayınlanma tarihi: 03/08/2017

-

Son Güncellenme: 11/01/2023

Başa Dön