Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.


Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları Türkiye genelinde 2021 yılında 2.000 TL ile 5.000 TL aralığında belirlenmiştir.

Fiyatlar şehir, hastane, semt, vaka çeşidi vb gibi durumlara göre farklılık gösterebilir. Aşağıda şehir bazında burun estetiği fiyatlarını ve konuyla ilgili diğer önemli ayrıntıları bulabilirsiniz.

devlet hastanesi burun estetiği fiyatları

      1. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

      2. Burun Estetiğini SGK Karşılar mı?

      3. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ameliyatları Neleri Kapsar?

      4. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Olacak Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

      5. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları Değişiklik Gösteriyor mu?

      6. Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları ile Özel Hastane Burun Estetiği Fiyatarı Arasındaki Fark Nedir?

    1. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Sakarya Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

İstanbul’da devlet hastanelerin fiyatları devletdestekli.com’un verilerine göre 3.000 TL ila 5.000 TL aralığında farklılık gösterebilir. Bu farklılık genellikle ya hastaneden ya da doktorun ünvanından ya da yapılacak olan ameliyatın içeriğinden kaynaklanabilir. Örneğin devlet hastanesinde küçük revizyonlar ve değişimler için ortalama 1.000 TL bile yeterli olabiliyorken, burun kemeri yok etmek için 2.500- 3.500 TL aralığında yapılabilmektedir. 

İstanbul’da burun estetiği fiyatlarında kimi zaman devlet hastanelerine yakın ücretlerde burun estetiği yapılabilen özel klinik ve hastaneler de vardır. 

Örneğin, Bağcılar burun estetiği fiyatları için araştırma yapıldığında,  2021 itibariyle 6.000 TL- 8.000 TL aralığında burun estetiği operasyonları yaptırabilmek mümkün olduğu görülür.  Semtin sosyo-ekonomik kültürü İstanbul burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyici özelliğe sahiptir.

Ankara’da devlet hastanelerinde de genelde 3.000  TL ila 4.000 TL aralığında farklılık gösterebilir. Ankara’da burun estetiği fiyatları üzerinde belirleyici etkenler ameliyatın yapıldığı hastane ve doktor seçimidir.  Forumlarda veya çeşitli sitelerde yer alan yorumlar ile doktorunuza ve hastanenize karar verirsiniz. Devlet hastanesi için açılmış olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi' nden doktorunu bul ve randevu al butonlarıyla da rahatlıkla doktorunuza ulaşırsınız. 

Burun estetiği olunabilecek önemli üniversite hastaneleri ve devlet hastaneleri Çankaya’da yer almaktadır.  

Ankara’da burun estetiği olabileceğiniz devlet hastaneleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Araştırma ve Uygulama Hastanesi - Çankaya

 2. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Erişkin Hastanesi - Çankaya

 3. Gazi Üniversitesi Hastanesi - Çankaya

 4. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi - Çankaya

 5. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (Gata) - Keçiören

 6. Gülhane Eğitim Ve Araştırma Hastanesi- Keçiören

 7. Ankara Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi - Gölbaşı

 8. Ankara Üniversitesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi - Altındağ

 9. Ankara Sincan Devlet Hastanesi - Sincan

Bu hastanelerde burun estetiği fiyatlarını belirleyen diğer bir etken de doktorun (operatör, doçent, profesör gibi) ünvanıdır. 

İzmir’de devlet hastanelerinde fiyatlar genelde 3.000 TL ila 4.000 TL aralığında farklılık gösterebilir. Ege Üniversitesi Hastanesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi,  Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi gibi üniversite hastaneleri ya da Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Polikliniği olan Alsancak Nevvar Salih İşgören gibi devlet hastanelerinde burun estetiği yapılabilmektedir. 

Bursa’da devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları genellikle  3.000 TL ila 4.000 TL aralığında farklılık gösterebilir. Bursa Uludağ Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Polikliniği’nde ya da devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı olunabilir. 

Diyarbakır, İzmit, Sakarya, Adana, Konya, Mersin, Samsun, Sakarya gibi şehirlerde devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları 2.000 TL ila 4.000 TL arasında değişmektedir. 

Op. Dr. Tayfun Demirel - Burun Estetiği | Yeniben ile Estetik Sohbetler 

     2. Burun Estetiğini SGK Karşılar mı?

Denizli Devlet Hastanesi

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatlarının bir bölümü SGK tarafından karşılandığı için ameliyatın kapsamına göre pek çok işlem adımı ücretsiz tamamlanabilir. 

Yani burun içi operasyonlar, yatış ve doktor giderleri dahil birçok işlem kalemi için ücret ödemezler. Fakat burnun görüntüsüyle ilgili bir müdahale gerekiyorsa bu ücrete tabidir. Kısacası; estetik amaçlı işlemler ücretlendirilir, sağlık amaçlı işlemler ücretsiz yapılır. Öncelikle bunun için devlet hastanesinde plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi ve KKBB polikliniğinde muayene olmanız gerekmektedir. 

Doktorunuz tarafından burun yapısal bozukluğu raporlanmış ve estetik ameliyatına burun ameliyatı eşlik edecek ise o zaman hastanede gece yatış, doktor ücretleri, ameliyathane giderleri gibi kalemler burun estetiği fiyatları olarak belirlenmiş ücret skalasından düşülerek estetik uygulama giderleri hesaplanır.

     3. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ameliyatları Neleri Kapsar?

Devlet hastanesinden burun estetiği fiyatları

Devlet hastanesinde burun ameliyatı olmaya karar veren kişilerin bilmesi gereken bir diğer konu da, burun estetiği ameliyatlarının estetik amaçla dahi yapılsa burun içi yapısal bozuklukların tedavisini de kapsayacağıdır. 

Bu durumda devlet hastanesinde gerçekleştirilecek bir burun estetiği ameliyatı, burun ameliyatını da kapsayacağından belli bir bölüm (ameliyathane, gece yatış, KBB doktor ücreti gibi) masraflar SGK tarafından karşılanır.

       4. Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olacak Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

 • Ameliyatın gerçekleşeceği hastanenin kulak burun boğaz bölümünde burun estetiği ameliyatının yapılıp yapılmadığı,

 • Ameliyatı yapacak doktorun bu alanda gerçekleştirdiği ameliyatların sayısı,

 • Ameliyatın KBB doktoru tarafından tek başına mı yapılacağı yoksa estetik bir cerrahla birlikte mi ameliyatın tamamlanacağı,

 • Eğer devlet hastanesine estetik cerrah tarafından yönlendirildi iseniz hastanenin ameliyatın ne kadarlık bir bölümünü kapsayacağı,

Ortalama olarak yapılacak işlemler dahilinde devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatlarının ne kadar olduğudur.

       5. Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları Değişiklik Gösteriyor mu?

Devlet hastanesindeki burun estetiği ameliyatı kişinin isteği doğrultusunda herhangi bir sağlık sorunu olmaksızın planlanıyorsa bu mutlaka ücret karşılığında gerçekleştirilir. SGK güvencesi altında ise ameliyatın SGK kapsamı dışında kalan giderleri, ameliyatın yapılacağı hastane ve doktor seçimi o ameliyatın fiyatını belirler. Fakat fiyatlandırma ilden ile de farkllılık gösterebilir.

Farklılıkların oluşmasında en büyük neden seçilen hekimin uzmanlık derecesi, doktorun hastane içi mi dışı mı hizmet verdiği, burun estetiği ameliyatının tek başına estetik amaçlı mı planlandığı, hastanede kaç gece kalacağı gibi detaylar belirleyicidir.

       6. Devlet Hastanelerindeki Burun Estetiği Fiyatları ile Özel Hastanedeki Burun Estetiği Fiyatları Arasındaki Fark Nedir?

Özel ve devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatlarını karşılaştırdığımızda; %15’den %50’lere varan fiyat farkından söz edebiliriz. Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatı ameliyatı SGK kapsamında olsun ya da olmasın özel hastane fiyatlarına göre daha uygundur.  Özel hastanelerde ise fiyat farklılığı hastanenin sunduğu otelcilik hizmetinden, konfor ve lüks detaylarından kaynaklanmaktadır. 


Yayınlanma tarihi: 03/08/2017

-

Son Güncellenme: 09/03/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar