Dermapen Etkisiyle Doğal ve Can Alıcı Güzellik Mümkün

Dermapen

Derya Kılınç tarafından yazılmış, Dr. Ufuk Alatekin tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Dermapen Etkisiyle Doğal ve Can Alıcı Güzellik Mümkün

Olumsuz hava koşulları, yanlış beslenme, stres, yaş ve güneş ışınları… Hepsi cildimizin zamanla sağlıksız ve bakımsız görünmesine neden oluyor. Ancak tüm bu olumsuz etkilerden korunmak ve hatta durdurmak mümkün. Nasıl mı? Tabii ki cildine özen göstererek ve özel bakım rutinleri uygulayarak. 

Son dönemlerde oldukça revaçta olan dermapen işlemi de bunlardan biri. Yazımızda “Dermapen nedir?”, “Dermapen ne işe yarar?”, “Dermapen nasıl yapılır?” gibi soruların yanıtlarını alabilir ve Dr. Ufuk Alatekin’in uygulama hakkında verdiği bilgiler doğrultusunda dermapen uygulaması ve faydaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dr. Ufuk Alatekin

Dr. Ufuk Alatekin

Dr. Ufuk Alatekin bu işlemi “Yaşlanma önlenemez bir süreç. Hepimiz yaşlanıyor ve güzel yaşlanmak istiyoruz. Bunun için de elimizdeki en güçlü silahlardan biri de dermapen. Güvenle kullandığımız bir uygulama olan dermapen mikro iğneler yardımıyla yapılıyor. Mikro iğneler ile yapılan bu işlem kolay, güvenli ve acısızdır.” şeklinde özetliyor.

Yaşı Olmayan Güzellik İçin: Dermapen

Yaşı olmayan bir güzellik için Dermapen ile tanışın. Güzel, aydınlanmış ve daha genç görünen bir cilt için uygulanan dermapen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Cildinizin geleceğini yeniden programlayan bu uygulama sayesinde daha genç ve bakımlı görünen bir cilde kavuşmanız mümkün. Cildinize tazelik kazandıracak bu işlem uygulanırken cildinizin sağlığı adına tüm detaylar düşünülüyor ve cildinizin üst tabakası iğneleme yöntemi ile korunuyor. Ardından işlemin asıl uygulaması olan dermapen ile cilt üzerindeki hasar görmüş mikro kanallar onarılıyor. İşlem bittiğinde ve cildiniz 1 ya da 2 gün sonra kendine geldiğinde dermapen öncesi sonrası haliniz göz kamaştırıyor.

Kısa Bir Uygulama İle Cildinizi Temize Çekin

Cildi lekelerden arındırmak ve sıkılaştırarak canlı bir görünüm sağlamak bu uygulamanın yapabileceklerinin sadece bir kısmı diyebiliriz. Tam da bu anda “Dermapen nasıl yapılır? Uzun sürüyor mu? Acı veren bir işlem mi?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Öncelikle işlem anında ve sonrasında herhangi bir acı hissetmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Uygulama aşamasına gelince; ilk olarak cildiniz makyaj, krem, yağ ve kirden derinlemesine arındırılıyor. Ardından uygulama yapılacak bölgeye PRP, saf hyaluronik asit ya da mezoterapi solüsyonları sürülüyor. İşleme hazır olan cildinizde çok sayıda mikro kanal açılıyor ve bu kanallara cildinize güzellik sunan iğneleme işlemi yapılıyor. Uygulama yaklaşık 30 ile 40 dakika sürüyor. Yani manikür ve pedikür yaptırmakla hemen hemen aynı süreyi ayırmış oluyorsunuz.

ABD’de sıklıkla kullanılan dermapen makinesi ile yapılan bu uygulama en iyi cilt bakım tedavisi olarak kabul edilmiş. Cildin üst tabakasına zarar vermeyen bir uygulama olarak dikkat çeken bu işlem “Dermapen yaptırdım!” demenize gerek kalmadan fark edilmenizi sağlıyor. Bu bakımdan, dermapen uygulaması için son derece etkili bir cilt bakım yöntemi desek, sanıyoruz ki yanlış olmaz.

Dermapen İle Tepeden Tırnağa Yenilenin

Cildinizde sihirli bir etki yaratan dermapen uygulaması hemen hemen her bölge özelinde uygulanabiliyor. Bu bölgeler:

 • Alın ve saçlı deri 

 • Yüz 

 • Göz altı torbaları

 • Kaş 

 • Kaz ayağı

 • Yanak bölgesi 

 • Üst dudak 

 • Çene 

 • Boyun 

 • El ve kol içleri

Uygulamanın Sunduğu Mucizeler

Uygulamanın sunduğu faydaları öğrenmek adına dermapen yaptıranların yorumları ve değerlendirmelerini sizin için inceledik: Edindiğimiz bilgiler doğrultusunda hiçbir yan etki göstermeyen ve iz bırakmayan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamanın sunduğu mucizeler ise:

 • Sivilce izlerinde azalma

 • Ciltteki kırışıklıklarda hafifleme

 • Güneş lekelerini yok etme

 • Geniş gözenekleri daraltma

 • Ciltteki çatlakları kontrol altına alma

 • Göz çevresini aydınlatma

 • Dekolte ve boyun bölgesini göz alıcı bir hale getirme

Dermapen Sonrasında Bunlara Dikkat

Uygulama sonrasında cildinizde hafif kızarıklık ve yanma hissi oluşabilir. Sakın panik olmayın bu oldukça normal bir durum. Bu süreçte iyileşmeyi sağlamak adına dermapen sonrası kullanılan kremler ile cildinize bol bol destek uygulamalı ve cildinizi güneşten korumalısınız. 1 ya da 2 gün içinde dermapen sonrası kabuklanma görülebilir. Bu kabuklanmaların kendi kendine geçeceğinden emin olabilirsiniz. Uygulama sonrası dermapen yorum ve değerlendirmeleri incelendiğinde iyileşme sürecinin kısa olduğu ve cildin kendini hızlı bir şekilde toparladığı görülüyor. Bu nedenle endişe duymayın, özel kremlerle cildinizi destekleyin ve bol bol su tüketin. Canlı ve ışıl ışıl bir cilt sizi bekliyor.

Dermapen Fiyatları

Dermapen Türkiye’de ve dünyada sıkça tercih edilen bir cilt tedavi yöntemi olan dermapen fiyat bilgisini doktorunuzla yapacağınız görüşmeden sonra öğrenebilirsiniz.


Yayınlanma tarihi: 04/01/2021

-

Son Güncellenme: 22/10/2021

Başa Dön