Çin’de ilginç estetik ameliyat2016 yılının Habertürk Gazetesi haberi ilginç bir estetik operasyonu konu ediyor.

Trafik kazasında tek kulağını kaybeden Çinli Ji, kaburgalarından alınan kıkırdak ile yapılan ve koluna nakledilen yapay kulak sayesinde yeniden kulağına kavuşacak.

Çin'de bir kazada tek kulağını kaybeden Ji soyadlı kişinin koluna, estetik cerrahiyle yapay kulak nakli yapıldı.

People's Daily gazetesinin haberine göre; Çin'in Şanşi şehrindeki bir hastanede gerçekleşen operasyonda, Estetik Cerrahi Doktoru Guo Shuzhong, hastanın kaburgalarından alınan kıkırdağı yeni bir kulak oluşturmak için ameliyatla koluna naklettiklerini açıkladı.

DÖRT AY SONRA…
Doktor Shuzhong, Ji'nin koluna nakledilen yapay kulağın dört ay içinde gelişimini tamamlamasını öngörüyor. Bu sayede, Ji'nin kazada kaybettiği sağ kulağının yerine bu yapay kulak ameliyatla nakledilebilecek.

SAĞ KULAĞI 
TAMAMEN PARÇALANMIŞTI
Çinli adamın suratının sağ kısmında, bir sene önce geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralar oluştu ve Jin'in sağ kulağı tamamen parçalandı. Kaza sonrasında deforme olan yüz derisini ve yanaklarını tekrar yapılandırmak için pek çok estetik ameliyat geçiren Ji, hayatının tekrar normale dönmesini istediğini ifade etti.

KULAĞINI KAYBETTİĞİNDEN BERİ…
Ji, kazada kulağını kaybettiğinden beri kendini yarım bir insan olarak hissettiğini, o nedenle yapay kulak ameliyatından oldukça umutlu olduğunu söyledi.

Kaynak: Habertürk


Yayınlanma tarihi: 03/08/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

İlgili yazılar