Çarpık bacak estetiğinde yeni yöntem!

Çarpık Bacak Estetiği
Çarpık Bacak Estetiği tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.

Dış güzelliğin en önemli unsurlarından biri düzgün bacaklardır. Bacaklarda oluşan çarpıklık veya orantısızlık insanların gündelik yaşamlarını etkileyebilir. Üst ve alt bacağın birbirine uyumu, sadece yazlık ve plaj kıyafetlerinde değil, bacakları saran tayt ve pantolon gibi modellerde bile belirgin hale gelmektedir.

Bu problemi yaşayan çoğu insan, sosyal hayatı içerisinde özgüven kaybı yaşamaya başlayabilir. Çarpık bacak sorunu, insanları konforlu bir hayattan alıkoyan en önemli estetik problemlerinden biridir.

çarpık bacak problemi

Bacaklarda oluşan çarpıklık, kemik sorunları veya yağ dağılımındaki uyumsuzluktan kaynaklanır. Bacaklardaki kemik eğriliğinin ise pek çok sebebi olabilir.

Yıllardır her türlü estetik müdahaleye yenilikler getirilirken, çarpık bacaklardaki kusurlar için kemik düzeltme operasyonları dışında başka bir tedavi yöntemi bulunamıyordu. Son birkaç yıldır çarpık bacakları düzeltmek için, kemiklere müdahale edilmeden yağ dokusunda yapılan değişiklikler ile çarpık bacaklar birkaç saat içinde düzeltilmektedir.

Yağ transferi tekniği ile çarpık bacak düzeltme

Uzman bir doktor tarafından yapılması önerilen ve oldukça başarılı sonuçlar veren bu operasyonda, bacaklar bir bütün olarak algılanmalıdır. Yağ transferi tekniği, alt ve üst bacak arasındaki uyumu sağlayabilen, yumuşak doku üzerinde son derece olumlu ve etkili sonuçların alınabileceği en gelişmiş yağ transferi tekniğidir. Bacak kemiklerine dokunulmadan sadece yağ transferi yapılarak çözümlenebilen sorunlar, hastaya operasyon sonrası anında iyileşme olanağı sağlıyor. Eğer, operasyon yapılan kişinin vücudunda yağ bulunmuyorsa, dayanıklı silikon jeller kullanılarak işlem uygulanabiliyor.

Uzmanlara göre yağ transferiyle çarpık bacak düzeltme estetiğinin avantajları:

  • Kesi yapılmadan, sadece mikro girişlerle yağ alınır ve yine mikro girişlerle yağ enjekte edilerek bacaklara istenilen form kazandırılabilir.
  • Çekilen yağ, kök hücreden zengin hale getirildiği için, transfer edilen yağın tutunma ve daha uzun süre kalma avantajları vardır.
  • Silikon jelleri kullanmak istemeyen ve doğallıktan yana olan kişilerin tercih ettiği yağ transferi, kişinin tamamen kendi yağı kullanılarak uygulandığı için çeşitli komplikasyonların ortaya çıkmasını önler.
  • Çarpık bacak düzeltme operasyonu sonrasında hasta son derece konforlu bir iyileşme süreci geçiriyor.

Çarpık bacak düzeltme muayenesi ve operasyonu

çarpık bacak düzeltme operasyonu

Muayene sırasında hastanın bacaklarındaki sorun tespit edilir. Bacaklarda bir çarpıklık varsa, çarpıklığı düzeltmek için kullanılacak yağın, bölgesel olarak nereden alınacağına karar verilir. İnce alt bacak, kalın üst bacak gibi bir sorun varsa, bunun için makul bacak ölçüsü oranlaması planlanır. Hastanın ve cerrahın ortak kararına göre genel yada lokal anestezi kararlaştırılır.

Kararlaştırılan anestezi tekniği ile başlayan operasyon, hastanın bölgesel yağ alımıyla devam eder. Çarpık bacaklar için düzeltme enjeksiyonu yapılır ve bacaklara form kazandırılır. Eğer sorun bacaklardaki yağ orantısızlığından kaynaklanıyorsa, hastanın fazlalık yapan yağı, diğer alana transfer edilir. Mikro girişler ufak bantlarla kapatılır ve operasyon tamamlanır.

Çarpık Bacak Estetiği hakkında daha detaylı bilgi al

Yayınlanma tarihi: 22/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön