Burun Estetiğinde Doğru Bilinen Yanlışlar

Burun Estetiği

Hülya Alkan tarafından yazılmış, Doç. Dr. Süleyman Taş tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Burun Estetiğinde Doğru Bilinen Yanlışlar

Sizlere bu yazımız da sizlere çevrenizden sıklıkla duyduğunuz burun estetiği hakkında doğru bilinen yanlışlardan bahsediyor olacağız. Çevremizde konuşulanlar bizi çok etkilemektedir. Yüzümüzün tam ortasındaki bir organımızda yapacağımız değişim için her şeyi doğru olarak bilmemizde yarar vardır. Burun estetiğinde doğru bilinen yanlışlar nelermiş Doç. Dr. Süleyman Taş yanıtlarıyla birlikte göz atalım.

Burun estetiği

Burun Estetiğini Sadece Kadınlar Yaptırabilir

Burun estetiği hem kadınlar hem erkekler için gerçekleştirilebilmektedir. Erkeklere oranla daha fazla kadın burun estetiği gerçekleştiriliyor olması akıllarda böyle bir düşünce oluşturuyor. Kadınlar da olan doğal görünüm erkekler için de sağlanabilir. Erkeklerin yüz yapısı daha farklı olduğu için planlaması ona göre yapılmaktadır.

Burun Estetiğinde Doğal Görünüm Olmaz

Burun estetiği operasyonlar hem fonksiyonel hem de estetik açıdan düzeltmeler yapılarak doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Burun estetiğinde ameliyat öncesi yapılan planlama yüze uyumlu doğal görünen bir burnun planlanması tüm süreci etkilemektedir. Planlama sırasında kendinizi doğru ifade etmeniz ve doktor seçiminiz bu doğallık için önemlidir.

Burun Estetiğini Her Yaşta Olabilirim

Burun estetiğinin yapılabilmesi için kemik ve kıkırdak yapılarının gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Doğru şeklin verilebilmesi ve ameliyat sonrası mutluluk için bu önemlidir. Kadınlarda 17 yaşını doldurmak, erkeklerde ise 18 yaşını doldurmak gerekmektedir. Burun estetiği için kesin olarak üst yaş sınırı olmasa da 45 yaş üstü kişilerde iyileşme sürecinin daha yavaş olması nedeniyle pek önerilmemektedir.

Burun Estetiği Sonrası Çok Ağrım Olur

Burun estetiği sonrası ağrı kullanılan teknik ile alakalı olmaktadır. Kapalı ve atravmatik teknik sayesinde neredeyse hiç ağrı olmamaktadır. Dokularına verilen hasarın az olması nedeniyle şişlil ve morluk minimum düzeyde olmaktadır. Burun estetiği olmak isteyen kişilerin bu konuda doğru bilgilenmesi ve korkmaması gerekmektedir.

Burun Estetiğinde İstediğim Burun Şekli Yapılabilir

Burun estetiğinde doğru bilinen bir diğer yanlış ise istenilen şeklin verilebileceğidir. Çok beğendiğimiz şarkıcılar, oyuncular ve mankenlerin göründüğü gibi görünmek istiyorlar. Her insanın yüz yapısı birbirinden farklıdır. Çok beğendiğiniz bir sanatçının burnu sizin yüzünüzle uyumlu olmadığı için doğal olmayan kötü bir görüntü ortaya çıkabilmektedir. Her birey için ayrı ayrı planlama yapılarak yüze yakışan doğal burun elde edilir.


Yayınlanma tarihi: 16/04/2020

-

Son Güncellenme: 08/03/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar