Burun Estetiğinde 3D Avantajı

Burun Estetiği

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, ClinicExpert tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Burun Estetiğinde 3D Avantajı

Aynada yüzünüze baktığınızda burnunuzun farklı görünmesini isteyenlerden misiniz? Sizce burnunuz çok mu büyük, çok mu geniş görünüyor; ya da yüzünüz çok küçük ve orantısız mı?

Belki de spor veya bir kaza ile bağlantılı olarak burnunuzda yaralanmalar oldu. Bunlar, insanların burun estetiği yaptırmayı düşünme sebeplerinden sadece birkaçı…

Burun estetiği kapsamlı bir ameliyat üstelik burun estetiği fiyatları da oldukça pahalı.

Dahası yaptırma kararını aldıktan sonra daha iyi görünüp görünmeyeceğinden emin olamadığınız için burun estetiği olmaktan korkuyorsanız, korkmayın!

Çünkü modern teknoloji, burun estetiği sonrası burnunuzun nasıl görüneceğini size sunabiliyor. Clinic Expert doktorları kliniklerinde kullandıkları 3D estetik programı için şunları söyledi:
ClinicExpert burun estetiği whatsapp butonu

3D Estetik Programı Nedir?

3d estetik programı
“Hızla gelişen bir inovasyon çağındayız ve bu da teknolojik yaklaşımların tıp dünyasını da etkilemesiyle sonuçlanıyor.

Dünya üzerinde en fazla uygulanan burun estetiği için teknolojik cihazlar kullanılıyor ve bu cihazlarla, özellikle sonrası hallerini merak eden hastalara, operasyon sonrası nasıl görüneceklerine dair ipuçları veriliyor. Bunlardan birisi de 3D görüntüleme sistemidir.

Bu özel ve sıkça kullandığımız bir görüntüleme cihazı. Özel olarak tasarlanmış bir kamera sayesinde yüzünüzün gerçek zamanlı ve yüksek çözünürlüklü görüntüleri alınır.

3D tarafından geliştirilen işletim sistemi ile üç boyutlu 3D portre görüntünüzde her boyutta burun şekillendirme yapılabilir.

Bu teknoloji sayesinde operasyon sonrasında oluşabilecek en yakın görüntülere ulaşmak mümkündür. Klasik photoshop görselinden daha kaliteli ve gerçekçi sonuçlar elde etmek mümkündür.

Photoshop'ta vektör çalışmaları tek bir boyut üzerinde yapılabilirken 3D görüntüleme burnun her boyutta incelenerek değerlendirilmesine ve daha gerçekçi sonuçlar alınmasına olanak tanır.

Aynı zamanda burnun tüm açıları planlanır, değerler ve oranlar bu sistem üzerinde hesaplanabilir. Ek olarak, gerçek zamanlı öncesi ve sonrası görsel efektler oluşturmak için işleme öncesi ve sonrası video efektleri kullanılabilir.”

3D Estetik Programının Avantajları Nelerdir?

3d estetik programı avantajları
Bu sistemin temel avantajı, doktor ve hasta arasındaki iletişimi büyük ölçüde kolaylaştırmasıdır.
  • Sonuç olarak burun estetiği yaptırmaya karar veren hasta, ekrandaki görüntüsünü izleyerek cerraha ne istediğini daha kesin ve net bir şekilde açıklayabilir.
  • Ardından cerrah uygun çözümler önerir ve beklenen sonuca ulaşana kadar ekranda birlikte çalışırlar. Bu simülasyon sayesinde hasta gelecekteki görünümünü stres olmadan görebilir.
  • Yeni teknoloji sayesinde burun estetiği sonrası sonuçlarla alakalı endişeler büyük ölçüde azalır. Geçmişin yanlış anlamalarının yerini görüntünün kesinliği alır.
  • Simülasyon sırasında cerrah, sonucu iki açıdan aynı anda gösterebilir, karşılaştırmalı olarak öncesi ve sonrası, duruma bağlı olarak iki veya daha fazla ameliyatın bir kombinasyonunun sonucu ve daha fazlasını sunabilir.
Burun estetiği fiyatları ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak yazımızı inceleyebilirsiniz.

3D Estetik Programı Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

burun-evreleri
Bu yeni teknoloji; öncesinde kullanılabiliyor.

3D Estetik Sistemi Nasıl Çalışır?

burun estetiği simülasyon
3D ImagingSystem, tıpta ve özel olarak cerrahide uygulanan görüntüleme sistemleri üreten Amerikan bir firmaya aittir.
  • İşlem, hastanın yaklaşık bir dakika süren 3D ile üç boyutlu görüntüsünün yakalanmasıyla başlar.
  • Ardından özel yazılım yardımıyla burun estetiğinizin sonucunun simülasyonu üç boyutlu görüntüde gösterilir.

Yayınlanma tarihi: 20/10/2021

-

Son Güncellenme: 20/10/2021

Başa Dön