Burun Estetiği Yaptıracaksanız…

Burun Estetiği

Habertürk’ün burun estetiği yaptırmayı düşünenler için hazırlamış olduğu yazıya aşağıda ulaşabilirsiniz: 
Ünlü fotoğrafıyla doktora gitmek doğru değil... Peki burun estetiği yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Dünya üzerinde en fazla yapılan estetik cerrahi girişimlerinin başında burun estetiği geliyor. Operasyonu gerçekleştirmeye karar vermeden önce ise en çok gerçekten burun estetiğine ihtiyaç olunup olunmadığı tartışılıyor.

Angelina Jolie
Angelina Jolie

"Burun estetiği olmak isteyen hastaların çoğunluğu istedikleri burun tasarımı için ellerinde bir ünlünün fotoğraflarıyla geliyorlar" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, burun estetiği konusunda ayrıntılar verdi. Burun estetiğine karar vermenin zorlu bir süreç olduğunu belirten Cihantimur, "Ünlü birinin fotoğrafına bakıp, beğenip fakat kedine uygun olup olmadığını hiç düşünmeden kliniklerimize gelen hastalarımızın sayısı çok fazla. Her zaman şunu söylüyorum, eğer şanslı bir insansanız, doktorunuz size izah eder, bunun size uygun olmadığını anlatır ve sizin tüm yüz hattınıza uyum sağlayan bir burun estetiği yapabilir. Eğer değilseniz, burnunuz elinizdeki resmin aynısı ama size yakışmayan olacaktır" dedi.

burun estetiği once sonra

Önce Bu Sorulara Yanıt Verin

Burun estetiği olmak isteyenlerin öncelikle şu 3 konuyu derinlemesine incelemesi gerektiğini söyleyen Cihantimur, "Eğer burnunuz kemerli ya da yamuk olmasına rağmen tüm yüzünüzle uyum içerisindeyse, burnunuz solunum veya farklı bir problem yaratmıyorsa ve en önemlisi siz bu durumdan dolayı bir özgüven kaybı yaşamıyorsanız, gerçek anlamda burun estetiğine hiç gerek yok" dedi. Cihantimur ayrıca kliniklerine gelen hastalarına da aynı şekilde yönlendirme yaptıklarının altını çizdi.

Hayat Konforunuzu Düşünün

Burun estetiği yaptırmak isteyenlere önerilerde bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur, "Hayat konforunuzu düşünmelisiniz. Gerçek anlamda radikal bir burun estetiği yaptırmak istiyorsanız, belirttiğim maddeleri tekrar tekrar kendinize sorunuz. Burun hiçbir zaman gözler, cilt, saçlar ve dudaklar kadar ön planda olan bir organ değildir. Sadece ve sadece özgüven kaybı yaşadığınız noktada ve sağlık problemlerini hissettiğiniz anda burun estetiğini düşünmelisiniz" dedi ve diğer kontür düzeltmelerinde ise basit burun estetiğinin bir çözüm olabileceğini söyledi.

Kaynak: Habertürk


Yayınlanma tarihi: 21/08/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar