Burun Estetiği Programı İndirmek Faydalı mı? Burun Estetiği Photoshop Programı Nedir?

Burun Estetiği
Burun Estetiği tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.

Burun Estetiği Programı İndirmek Faydalı mı? Burun Estetiği Photoshop Programı Nedir?

Burun, bir yüzün en karakteristik noktalarındandır. İşte tam da bu nedenle burun estetiği ameliyatı ve burun estetiği programları ayrı bir önem taşır.

Kişinin burun yapısı ile ilgili yeniden şekillendirme yaparken yüzün karakteristik özelliğinin bozulmaması, kendi proporsiyonu içinde yüz ile en uyumlu burunun tasarlanması temel hedeftir.


BURUN ESTETİĞİ YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (501 Deneyim) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTORLARI (1081 Doktor) 

BURUN ESTETİĞİ VİDEOLARI (8 Video) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI (389 Soru&Cevap) 


Burun estetiği ameliyatına karar veren ve burun estetiği ameliyatını gerçekleştirecek doktoru belirleyen kişinin ameliyat sürecinden çok nihai sonuca odaklanmasının nedeni budur.

Burun estetiği doktor seçimi yazımızdan da okuyabileceğiniz üzere burun estetiği ameliyatı planlaması sürecinde doktorunuz sizin bu endişeli bekleyişinize cevap olarak bir simulasyon programı önerebilir.

Bu simulasyon ile burun estetiği öncesi ve sonrası görüntünüzü karşılaştırabilirsiniz. Burun estetiği öncesi sonrası fotoğraflar da etkilidir ama kendinizi o şekilde görmeniz size daha net bir yanıt verecektir.

Gelin “burun estetiği programı” diye bilinen bu simulasyondan bahsedelim.

Burun estetiği programı, burun estetiği ameliyatı planlanan kişiye burnunun alabileceği şekli optimum düzeyde sunar. Belli sınırlara sahiptir fakat genel durum hakkında fikir sahibi olmayı kolaylaştıracak bir programdır.

Burun estetiği programı, standart bir uygulama olup, burun estetiği ameliyatı sonrası ulaşılması hedeflenen burun formu ile ilgili ortalama bir fikir verebilir.

Birebir sonuç alınması bilgisayar programları ile teknik olarak imkansızdır. Ama sonuca en yakın görüntünün yakalanabildiği burun estetiği bilgisayar programları mevcuttur.

Burun Estetiği Bilgisayar Programı

Burun estetiği programıBurun estetiği programı ile burunun nihai görüntüsüne en yakın sonucun alınabilmesi için mutlaka bir 3D kamera ve 3D burun estetiği bilgisayar programı kullanılması gerekir.

“VECTRA® 3D Imaging and Sculptor™ Software” bu konuda özellikle Amerikalı Rhinoplasti Doktorları tarafından tercih edilen burun estetiği bilgisayar programıdır.

Kullanımı son derece kolay bir programdır. Burun estetiği ameliyatına karar veren kişinin büst çekimi 3D kamera aracılığıyla 360 derece kaydedilir.

Sculptor™ yazılımı ile manipule edilerek kişiye en uygun görüntü sağlanarak tasarım aşamasına geçilir. Bu aşamada kişinin karakteristik yüz görüntüsü korunarak burun üzerinde yapılacak değişiklikler tasarlanabilir.

Türkiye’de burun estetiği ameliyatı tarafından en çok tercih edilen uygulama “burun estetiği Photoshop programı”dır. Burun estetiği Photoshop programı ne yazık ki “VECTRA® 3D Imaging and Sculptor™ Software” yazılımı kadar ileri bir uygulama değil ve detaylı Photoshop bilgisinin yanı sıra program hakimiyeti gerektirdiği için bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir.

Burun Estetiği Photoshop Programı

Burun estetiği programıBurun estetiği Photoshop programı, kişinin profil görüntüsü üzerinde yeterli sonuç alınmasına olanak tanırken yüzün önden görünüşünde yetersiz kalabiliyor. 

Kıkırdak kalınlığı, deri kalınlığı gibi ameliyatın seyrine etki eden unsurlar Photoshop programına yansıtılamadığı için bu unsurların ameliyata etkisi de yaratılan simulasyon programında verilememiş oluyor. 

Bir diğer önemli detay da burun estetiği ameliyatının gözaltı, yanak, dudak gibi yüzün diğer yapılarına etkisinin de burun estetiği Photoshop programı ile verilemiyor olması. 

Sonuç olarak yüz bir bütün ve bu bütünün bir parçasındaki değişim diğer parçalar üzerinde de değişime yol açıyor. Bu durumda kişinin yapılan simülasyon görüntüsünden beklentisi yaklaşık sonuç olmalıdır.

Burun Estetiği Programı İndirme

estetik programlarıBurun estetiği ameliyatına karar verilmesinden sonra sonuç ile ilgili bilgi sahibi olmak için bilgisayarına ve cep telefonuna indirebileceği bazı pratik burun estetiği programı yazılımları da mevcut. 

Yani doktora gitmeden evvel evde kendi kendinize de burun estetiği ameliyat sonrası burnunuzun alabileceği görüntüye dair fikir sahibi olabilirsiniz. 

“Plastic Surgery Simulator” adlı yazılım-uygulama hem cep telefonunuza hem de bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir burun estetiği programı. 

Ücretsiz ve ücretli seçenekleriyle Android ve Apple destekli burun estetiği programı Plastic Surgery Simulator aracılığıyla burun estetiği ameliyatı sonrası burnunuzun olmasını hayal ettiğiniz şekli tasarlayabilirsiniz. 

Burnunuzun öncesi ve sonrası fotoğraflarını burun estetiği ameliyatınızı planladığınız doktorunuz ile görüşmenizde paylaşarak olasılık değerlendirmesi yapabilirsiniz. 

Burun estetiği programı ile ilgili bir diğer seçenek de online yararlanabileceğiniz web siteleridir. Estetik burun ameliyatı simulasyonu destekli “www.facetouchup.com” adresinde bir kaç basit adımla burnunuzun almasını istediğiniz son hali tasarlayabilir, uygulama öncesi ve sonrası fotoğrafınızın çıktısını alabilirsiniz. 


Yayınlanma tarihi: 08/06/2017

-

Son Güncellenme: 02/12/2021

Başa Dön