Burun Estetiği Olanların Yorumları, Yaptıranlar, Pişman Olanlar

Burun Estetiği
Burun Estetiği tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Hülya Alkan tarafından yazılmıştır.

Burun Estetiği Olanların Yorumları 

1. @mcagici, Prof. Dr. Can Alper Çağıcı, Adana

"38 yaşında kemerli burun sebebi ile olduğum burun ameliyatım"

Karar aşaması :

38 yaşıma kadar kemerli burnumla iyi kötü geldim. Burnumu hiç sorun etmedim. Güzel değildi ama benimdi.

Burnu kemerli ama ameliyat olmayan ünlülerle kendimi avutuyordum. Barbra Streisand,, Tom Cruise, Merly Streep,Uma Thurman, Gérard Depardieu…Ama aklımın yerinde hep düzgün bir burunla nasıl görünürüm diye bir düşünce de vardı.

Yaşla birlikte burnumun sağa doğru eğildiğini fark ettim ve burun ucundaki kıkırdağım da büyümüştü. Gitgide burun ameliyatına sıcak bakmaya başladım.

Eşim senelerdir KBB uzmanıydı ve burun estetiği üzerine yoğunlaşmıştı. O da bu zamana kadar beni yönlendirecek bir yaklaşım içerisinde olmadı.

Eşimin hastalarının önce/sonra fotoğraflarını gördükçe “ben nasıl olurum acaba?” düşüncesi gelişmeye başladı. Ve yaptırdım sonuçtan da çok memnunum.

Ameliyat günü:

Ben ameliyattan çok sonrası için gergindim.

Ameliyattan çıkıp, odama gelişimi hayal mayal hatırlıyordum. Ağrım yoktu, uykuluydum ve burnum tıkalı gibiydi. Başımın yüksek olmasını özellikle istemiştim, kan genzime gitmesin diye. Kanamam da yoktu açıkçası. 

Uzun süre ısınmaya çaba harcadım. Elim,ayağım soğuktu, dolaşım az olunca parmağıma takılı olan aletten oksijenin az olduğunu görüyorduk. Bu yüzden arar ara maskeyle oksijen aldım.

Aynaya bakma ihtiyacı hiç hissetmedim. Çünkü yanıltıcı olacağını biliyordum. Yüzüme buz uygulaması yapamadım alerjim olduğu için. Normalde şişlik ve morartı olmaması için sık sık buz uygulamalısınız.

Tüm deneyimi görmek için tıklayınız


2. @flower23, Op. Dr. Metin Kerem, İstanbul

"Büyük değişim: Burun estetiğim ve çene implantım"

Karar aşaması

Bir çok kişiye olduğu gibi bana da bu site çok yardımcı oldu bu yüzden ben de deneyimimi ayrıca buradan paylaşıyorum. Öncesi fotoğrafımı sizinle paylaşıyorum.:))

30 Eylül 2017’de İstanbul’da Dr. Metin Kerem’le görüşmemde çok heyecanlıydım. Yüzümdeki iki şeyi düzelttirmek için sabırsızlanıyordum: Burnum ve çenem. 

Evet tahmin ediyorsunuz profilden fotoğraf çektirmekten nefret ediyordum, yanıma birinin oturmasından rahatsız oluyordum. Bali’de yaşıyorum normalde ve 8 günlüğüne İstanbul’daydım. Karar verdim ve tabi biraz gergindim.

Çok seviyorum burnumun yeni şeklini. 2. haftada bile geceleri hala burnum tıkalıydı. Çene implantım gayet iyi görünüyor. Kararımdan çok memnunum.Ameliyattan 1 gün sonra, tek kelime: Ahhh!!

Tek kelime: Ahhh ahhh! Suratım çok şişti. Bu şişliğin gitmesini bekleyemeyeceğim.

Şişliklerden zorlukla görebiliyorum. Aranızda bu şekilde olan var mı? Bu kadar kötü olacağını hiç düşünmemiştim.

Ameliyat iyi geçti oldu bitti, haberiniz olmuyor tabi. Ama acıyla uyandım ve sonrasında bir sürü ağrı kesici alarak, bu bir kaç günün üstesinden geldim.

Tüm deneyimi görmek için tıklayınız
Op. Dr. Metin Kerem burun estetiği whatsapp butonu


3. @RK1998, Op. Dr. Emre İlhan, İstanbul

"Op. Dr. Emre İlhan'a Rinoplasti Ameliyatım"

burun estetiğine nasıl karar verdim

Burun estetiği karar aşaması :

19 yaşından beri burnumun şeklini değiştirmek istemiştim. İstanbul’da Rinoplasti ameliyatı olamaya karar verdim. 

İlk günden Emre Bey'in doğru doktor olduğunu hissetmiştim yanılmadım. Emre Bey'in ve burun estetiği olanların yorumlarını araştırınca emin oldum.

Emre Bey her hastasıyla ameliyat öncesi en az 3 görüşme ve kişiye özel ameliyat planı yapıyor, bu zaman diliminde kurduğunuz iletişim çok ama çok önemli.

Emre Bey'in analizi, yönlendirmesi ve yaklaşımı ameliyat öncesi dönemde çok rahat olmamı sağladı..

Burun estetiği ameliyatı öncesi :

Ameliyathaneye alınmadan önce Emre Bey her hastasını mutlaka ziyaret ediyor, bu tüm heyecanımı hafifletmişti.

Burun estetiği ameliyatı sonrası:

Ameliyattan çıkıp kendime geldiğimde susuzluk dışında hiçbir sıkıntı çekmedim, su içtiğimde tam olarak kendimdeydim, hiçbir şekilde mide bulantısı yaşamadım, ağrı, sızı, acı hissetmedim zaten çok geçmeden Emre Bey yanıma geldi. 

Taburcu günüm (2.Gün) : 

Ertesi sabah yine doktorumun ziyareti sonrası taburcu oldum..

Hastane hakkında yorum yapmam gerekirse biz tüm imkanlardan ve çalışanlardan çok memnun kaldık, yemekler çok güzeldi özellikle hemşireler çok ilgiliydi çok iyi hissettirdiler hepsine tekrar teşekkürler..

Burun estetiği ameliyatından sonra 7. gün:

Alçım ve tamponlarım alındı o gün en keyifli günümdü çünkü hayatımda hiç almadığım kadar kaliteli nefes aldığımı, içime çektiğim oksijenin tadına vardığımı hissettim, bu daha önce hiç yaşamadığım bir duyguydu.

Operasyondan 14 gün sonra

Burun estetiği sonrası

İşte 14. güne ait fotoğraflar. Dün bandı çıkardık. Hala şişlik var. Bu arada istediğinizi sorabilirsiniz. Burnuma bayılıyorum. Günden güne iyileşiyor. Hala şiş ki bu çok normal ama inecek. 

Bantlarımı çıkarttık sonuç olarak mutluluğumun tarifi yok!! Kalın derili ve şuan normalden şiş burnumun oturması biraz zaman alacak biliyorum.

Burun estetiği ameliyatı sonucu olarak:

Hiçbir başarının sonucu tesadüf değildir, internette burun estetiği olanların yorumları sonuçlarında bile Emre bey diğer doktorlardan farkını açıkça belli ediyor zaten ilk görüşmede doğru yerde olduğunuzu bir kez daha anlıyorsunuz. Burun estetiği sonrası kendime bakmayı çok seviyorum.

Karar verme aşamasında burun estetiği olanların yorumları da çok etkili oldu.

Ben başından beri doktoruma çok güvendim hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri Op. Dr. Emre İlhan oldu, tekrar çok teşekkürler, darısı isteyen herkesin başına..

Tüm deneyimi görmek için tıklayınız


4. @OjemRujumRimelim, Doç. Dr.Haldun Kamburoğlu, Ankara 

"Burun Estetiği Deneyimim"

Ameliyat korkulduğu gibi bir şey değil, iyi bir hekim ve tam teşekküllü bir hastanede gönül rahatlığıyla ve güvenle operasyonunuzu yaptırabilirsiniz.Benim gibi burun estetiği olanların yorumları önemli.

Kasım 2014

Uzun yıllar olsam mı olmasam mı çelişkisinden ve burun estetiği olanların yorumlarını okuduktan sonra nihayet bir anda karar verip Kasım 2014 tarihinde burun estetiği   ameliyatı oldum.

Burun estetiği öncesinde karar aşaması: 

Ameliyattan ziyade doktor seçimi, burun estetiği olanların yorumları ve ameliyata karar verme süreci en zorlu olan kısım.

Çünkü saç kestirmek ya da kaş aldırmak hatta dudak dolgusu yaptırmak gibi geçici bir durum değil aksine suratınızın tam ortasında görünüşünüzü %100 etkileyen kalıcı bir değişim dolayısıyla karar vermesi oldukça zor ! Burun estetiği olanların yorumları hep aynı şekildedir.

Bu zor evreyi atlattıktan sonra peki en iyi hangi doktor yapabilir sorusuna yanıt aramaya başlıyorsunuz.

Ben bu konuda oldukça şanslıydım hiç çelişkide kalmadım, başka hekim araştırıp kafamı da karıştırmadım, bir sabah internette burun estetiği olanların yorumlarını okurken Hacettepe Üniversitesi Hastanesi‘nde ‘Burun Ameliyatı’ yaptıran bir hastanın yorumlarına denk geldim.

Hacettepe Üniversitesi’nin bende özel bir yeri vardır, görür görmez heyecanla okumaya devam ettim. Google’dan aratıp iletişim bilgilerine ulaştım tabii bu süreçte kendi kendime sürekli eğer ki ameliyatı olmam için doğru zaman ve doğru hekimse lütfen işler umduğumdan kolay olsun diyip duruyordum.

Doç. Dr. Haldun Kamburoğlu ile iletişime geçtim ve 2 gün sonraya randevu aldım.


Burun estetiği öncesi ilk muayene :

Muayene saatinden yarım saat önce hastaneye gittim ve doktorun diğer hastalarını görme şansım oldu.

1 hafta önce ameliyat olandan tutunda 3. ay kontrolüne gelen hastalarından burun estetiği olanların yorumlarını alma şansım oldu. Randevu öncesi kulis yapmak çok etkili oluyor eğer ki ameliyat olma planlarınız varsa mutlaka randevunuza erken gidip diğer burun estetiği  olanların yorumlarını mutlaka alın, konuşun !

Ve sıra bana geldi, doktor çok ilgili ve güler yüzlü karşılayıp her durumu, benim burnuma nasıl bir uygulama olabilceğini ve ameliyat sonrasını en ince ayrıntısına kadar anlattı.

Benim muayene olduğum esnada doktora bir telefon geldi ve bir hastası ameliyat tarihini ertelemek istedi :) diyorum ya ben bu süreçte çok şanslıyım randevuları 4 ay boyunca dolu olan doktor, vazgeçen hastanın gününe beni yazdı ve tam 1 hafta sonra ameliyat olacaktım.  Buraya kadar herşeyi sakin sakin atlattım.

Ameliyat öncesi :

Ameliyattan bir gün önce tavan yapan stres ve korku ile adeta sakinliğimin yerinde yeller esti. Acaba vazgeçsem mi? Ya kötü olursa ? Ya çok acırsa nasıl dayanırım gibi türlü türlü sorular sabaha kadar kafamı meşgul etti. Burun estetiği olanların yorumlarını okuduğumda aynı psikolojiler olduğunu anladım.

Ameliyat sonrası:

Sabah 8’de azıcık korku gözyaşlarıyla ameliyata girişimi, damar yolu açılırken beni hiç bir ilacın pıt diye uyutamayacağını söylediğimi hatırlıyorum ve hepsi bu! sonrası yok.

Bana açık teknik uygulandı. Genel anestezi altında olduğum için hiçbirşey hissetmedim. Uyandığımda hastane odasındaydım saat 14:00’dı ve yüzümde bir buz torbası vardı.

Yüzümde şişlikler ve özellikle göz altımda morluklar vardı. Bu durum bünyeden bünyeye değişebiliyor. Hatta şuanda doktorum yeni bir teknikle morluk olmadan ameliyatlar yapıyormuş ( burun estetiği olanların yorumlarında bunu okumamıştım )

Ben en ufak bir çarpmada bile hemen moraran özelliğe sahibim dolayısıyla böyle bir duruma da hazırlıklıydım. Ama yine de insan kendini böylesine şiş, mor ve sargılı görünce biraz endişeleniyor. Ameliyattan tam iki hafta sonra morluklardan eser kalmadı. Yüzümdeki şişlikler daha erken indi.

Bu arada arkadaşlarım ayılırken çok üşüyeceğimi söylediler hatta hazırlık yapıp yün çoraplar, polar pijamalar getirmiştim fakat ben böyle bir durum yaşamadım çünkü üzerimde sanki fırında ısıtılmış gibi sıcak battaniyeler vardı.

1 gece hastanede kaldım, hemşireler yarım saatte bir gelip tansiyonumu ölçüp kontrol ettiler ve sabaha kadar belirli aralıklarla ağrı kesiciler yaptılar. Ciddi bir ağrı yaşamadım. Ameliyat olduğum günün akşamı doktor kontrole geldi.

Burun estetiği sonrası taburcu günüm : (2. Gün)

En zor günüm ameliyat sonraki ilk gündü.

Sızıntıları çekmesi için ağzıma kadar gazlı bez sarılmıştı ve sabaha kadar sürekli değiştirdiler. Ağrı kesicilerden sonra yarım saat mışıl mışıl uyuyabildim. Bunu da sadece 3 kez yapabildim.

Uykusuz ve aç bir gece geçirdim.  Sadece zar zor bişeyler içebildim. Zaten narkozu vücuttan hızlıca atabilmek için sürekli su içmek gerekiyor hemşirelerde gelip gidip ne kadar su içtiğimi kontrol ediyorlardı.

Sürekli ağzı açık kaldığım için müthiş bir ağız kuruluğu yaşadığım zorla da olsa her fırsatta su içmeye çalıştım. Yanınıza iyi nemlendirme özelliği olan bir lip balm almanızda yarar var, hayatınızda göreceğiniz en şiddetli dudak kuruluğunu yaşıyorsunuz ( bu da burun estetiği olanların yorumlarıın yorumlarında okumadığım bir durum idi )

Ertesi sabah doktor yine kontrole geldi ve sargılarımı değiştirdi. Ameliyatımın nasıl geçtiğini anlattı, ameliyat sonrası neler yapmam gerektiğini de tekrar tekrar söyleyerek taburcu etti. 

Burun estetiği sonrası adım adım yeni burnum

Evdeki ilk günümü de ağrısız sızısız atlattım, sızıntılarda yok denecek kadar azdı fakat yemek yerken çok büyük zorluklar yaşadım. Sargılar yüzünden hiç birşeyi çiğneyemiyor ve ısıramıyordum. Çorba, meyve suyu ve meyve püreleriyle idare ettim. Tat duyusu diye birşey kalmadığı için sadece mecburiyetten neyi yiyip içebiliyorsam öyle devam ettim.

Burun estetiği ameliyatından 3 gün sonra tamponlar, 7 gün sonra da alçı çıktı. Burun üstü ve ucuna bantlar yapıştırıldı. 1 hafta boyunca da bantlı gezdim. Tamponların çıkacağı gün yine kısa süreli panik anları yaşadım, acıyacak diye müthiş bir korkum vardı ancak korktuğum gibi olmadı saniyeler içinde pıt diye çıktı hem de ağrısız sızısız.

O an yeniden nefes almanın yarattığı hazzı anlatamam  sanki dünyam aydınlandı. Ameliyat öncesi sol tarafımda nefes alma problemi vardı, şu anda iki taraftan da nefes alıp vermek müthiş! Tamponlar çıktıktan sonra burnumu sürekli deniz suyu spreyi ile temizledim ve kesi izi kalmaması için doktorumun verdiği kremi uyguladım. Kremi 1 ay boyunca günde iki kere uyguladım ve burnumda ameliyata dair hiç bir iz kalmadı.

Ameliyattan 4 gün sonra ilk kez duş aldım.

Gelelim burnumun görünüşüne, burun estetiği sonrası neredeyse her sabaha farklı bir burun ile uyandım. Zaman zaman moralim bozuldu, her depresyon anında soluğu doktorumun yanında aldım. Bu sürecin böyle olduğunu sabırlı olmam gerektiğini söyledi ( burun estetiği olanların yorumlarıın yorumları da bu şekilde idi )

Ödemler her bölgeden eşit inmediği için bir gün yanları şiş geniş bir burun, diğer gün ucu şiş ve nispeten kalkık bir burun başka bir gün sağı şiş solu inmiş bir burun ile güne başladım.

İlk zamanlar burun ucu epey yukarda ve kalkık oluyor zamanla forma girip iniyor ve şekilleniyor. Bence en önemli süreç bu ! Biz ameliyattan sonra sihirli değnek değsin hemen burnun oturmuş halini görelim istiyoruz fakat zaman ve sabır isteyen bir dönem. Sonuçta canlı bir dokuya müdahale ediliyor ve iyileşmesi zaman alıyor. burun estetiği olanların yorumlarıın yorumları dikkate alınarak beklentinizi gerçekçi tutmanız gerekiyor.

6 ay sonra 

Benim ameliyatımın üzerinden 6 ay geçti, ödemler büyük oranda indi ama tamamen şeklini bulması için biraz daha zaman gerekiyor.

Instagram hesabımdan sürekli görsel paylaşıyorum,  burnumun 1 yıl içinde nasıl görüneceğini oradan adım adım izleyebilir, aynı şekilde internetten diğer burun estetiği olanların yorumlarını da takip edebilirsiniz.

Sonuç olarak:

Özetle; ameliyat korkulduğu gibi bir şey değil, iyi bir hekim ve tam teşekküllü bir hastanede gönül rahatlığıyla ve güvenle operasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Önemli olan iyi bir hekim bulduktan sonra ne istediğinizi en ince ayrıntısına kadar ona anlatmak.

Ben sesimin asla değişmemesini (burundan tıslayarak konuşma vb. ), ifademinin değişmemesini ve nefes alıp verme problemimin düzelmesini özellikle rica ettim. Şanslıyım ki herşey istediğim gibi oldu.

Elinize hiç bir ünlünün ya da daha önce ameliyat olan birinin resmini alıp ben bu burnu istiyorum diyerek gitmeyin çünkü hepimizin kaşı, gözü yüzünün orantısı farklı. Gösterdiğiniz kişi ile aynı sonucu almanız ya da onun gibi görünmenizi beklemek yanlış olur.

Siz tam olarak ne istediğinizi ve istemediklerinizi anlatın, zaten bu aşamaya geldiyseniz, doktorunuza da güveniyorsunuz demektir. Kendinizi doktorunuza bırakın!

Estetik operasyonlara ön yargılı olmanın saçmalık olduğunu burun estetiği ameliyatımla anlamış oldum, aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissetmiyorsanız ya da sürekli bir yerlerinizi gizleme gereği duyuyorsanız yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen ve sizi mutsuz eden bu durumu değiştirmenin nesi kötü olabilir ki? Tabii ki abartmamak ve doğallıktan uzaklaşmamak şartıyla …

Ben ameliyatımı Hacettepe Üniversitesi Hastanesi‘nde oldum. Yani bir devlet hastanesi. Burun estetiği olanların yorumlarıın yorumlarında devlet hastanelerine mesafeli olunduğunu okuyorum. Hepsi için söylemiyorum fakat devlet hastanelerine karşı bu tür operasyonlarda ön yargılı olmamak lazım.

Her ayrıntıyı yazmadım çünkü yazı uzadıkça uzayacaktı, temel olarak en sık merak edilenleri paylaştım. Sorularınız olursa lütfen yorum bırakın ya da özel olarak e-posta gönderin, bu aşamada daha önce burun estetiği olanların yorumları oldukça yardımcı olabiliyor elimden geldiğince sorularınızı yanıtlamak isterim.


5. @chunlibeauty Op. Dr. Fatih Peker, İstanbul

"Burun estetiği ameliyatım ve sonrası"

Daha güzel ve işlevsel bir buruna sahibim artık daha ne isterim!

2012

Twitterdan takip eden arkadaşlarım yaşadığım süreci az çok biliyorlar ama detaylarıyla bloguma uzun uzun yazayım benim gibi sıkıntı çeken arkadaşlara yaşadığım süreci anlatayım istedim.. Nitekim bu aşamada burun estetiği olanların yorumlarının ne kadar önemli olduğunun farkındayım.

Burun estetiği öncesi karar aşaması: 

Bir çok doktorla görüştüm. Burun estetiği olanların yorumlarıın yorumlarını okudum. Doktorların ününe göre fiyat çok değişiyormuş onu öğrendim.. 17,oooTL diyende var 5,oooTL diyen de var..

Böyle kafa karışıklığıyla ortalıkta dolanırken doktor arkadaşlarımında tavsiyesi üzerine Etilerde bir hastanenin kapısını çaldık.. Prof. Dr. Fatih Peker beyle uzun bir görüşmenin ardından anlaşıp tarih belirledik. Ardından kan testimi yaptırıp evime döndüm..

Ameliyat öncesi:

Randevu günüm gelip çattığında heyecandan ölüp, bin kere karar değiştirdim.. Hastaneye adım atar atmaz kalbim ağzımdan fırlayacak gibi büyük bir heyecan içindeydim..

Bekleme odasında beklerken  Anestezi uzmanı ile kısa bir ön görüşme yaptık.. Daha sonra odadayken saat 9-9buçuk tu sanırım hadi sana bir serum bağlayalım dediler.. O serum neydi hala anlamış değilim odadan çıktığımı bile hatırlamıyordum.

Ameliyat sonrası:

Neyse gözümü tekrar aynı odada açınca (sanırım 12-12buçuktu saat) ben koluma bağlanan serumun hafif dalma etkisi yaptığını, kısa süreli uyuyup kalktığımı sandım.. Hatta ilk cümlelerimi gayet net hatırlıyorum ya ben niye uyudum ameliyat. olmayacak mıydım ne zaman olacağım dedim..

Çünkü gözümü kapadığımda da aynı oda, açtığımda da aynı oda geçen süre sanki 15-20 sn gibi gelmişti. :D Neyse dedim zorlama kendini olmuş bitmiş ve ölmemişim!  Ben hala işin ölmeme noktasındayım :) Acı  hissederim ağrım çok olur inanın gram düşünmedim tek düşüncem ya ölürsem? Tamam abarttığımı kabul ediyorum, ben de bilmiyorum bu kadar evhamlı olduğumu :)

Narkozun ben de tek etkisi uyandıktan sonra hissettiğim mide bulantısıydı.. Birşeyler yedikten sonra kendimi toparladım iyice açılayım diye biraz yürüyüş yaptırdılar bana..

Takriben 3bucuk gibi herşey normal düzene geçmişti.. Tek sıkıntım yüzümün şişmesiydi.. Onuda yarım saatte bir 15dk lık buz kompresi yaparak kontrol altına aldık..

Burun estetiği sonrası taburcu günüm (2. Gün)  

Bütün gece buz kompresi yaparak uyuyamayan  kardeşim Pınar’a teşekkür ediyorum :) Çıkmadan önce  doktorumuz bizi gördü her şey okey dedi reçetemizi verdi ve bizi taburcu etti.

Gün boyunca ve gece yine buz kompreslerine devam ettik. Ayrıca verilen ağrı kesici, antibiyotik ve burun fısfısını da alıp kullanmaya başladım.. 2. gün kendimi Piglete benzettim

Kardeşimin hediyesi Beyaz Çiceklerimi eve gelince çekebildim;

3. Gün

Çürük Sarı Elma ( Eşimin benzetmesi): Şişlerim ve morluklarım hayli inmiş buz kompresini yiter ya sıkıldım diye bırakmıştım.. 3. gün ılık bir duş aldım hastane kokusunu  üzerimden atıp normal giysilerime geçiş yaptım. Hatta kendimi daha iyi hissetmek için saçımı vs yaptım.. Bütün gün kardeşlerim ve eşimle gırgır şamata yaparak gecirdik :) Benim yüzümden eve tıkılı kaldılar :)

4. Gün

Öğlen silikon tamponlarımızı çıkarttırmak için hastaneye gittik.. Neyse ki acısız sızısız o da geçti gitti..

Tamponlar varken de iyi nefes alıyordum ancak çıkınca daha bir iyi almaya başladım.. Burun içim temizlendi kremlendi ve eve yollandık..

7. Gün

(Şu an burun ucum hayli yukarıda ama bu olağan bir şey burnumun oturması 1 seneyi bulacak :). Burn estetiği olanların yorumlarında da bunu okumuştum zaten ).

Bir hafta geçmişti artık yüzümüzde çok çok az bir şişkinlik var ancak morarma vs tamamen yok olmuştu..

Arkadaşımla hastaneye gittik Splint çıkarıldı ve dikişler alındı.. Alcı çıkınca burnuma kısa süreli bir baktım yüz benim yüzüm ama bu burun? nasıl farklı görünüyorum.. Alışmak biraz zaman alacak gibi düşündüm..

Sonra burnum şişmesin şekli otursun diye bantlandı.. Buda 5 gün kalacakmış.

8. Gün

Yani bugün sağlık sorunu olan, burnunun şeklinden hoşlanmayan arkadaşlarıma korkmak için hiç bir sebep olmadığını gönül rahatlığıyla söylüyorum :) 

Tüm deneyimi görmek için tıklayınız


Yayınlanma tarihi: 05/07/2017

-

Son Güncellenme: 24/03/2022

Başa Dön