Burun estetiği doktor seçimi nasıl ve neye göre yapılmalıdır?

Burun Estetiği

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


Burun estetiği doktor seçimi, estetik cerrahi uygulamalar arasında, en zor karar verilen ameliyatların başında gelir.

Bu ameliyat yüzün anlam bütünlüğünün korunması esası ile tasarlanır. Kişinin estetik kaygılarını giderirken yaşam kalitesini yükselterek sağlık sorunlarını da ortadan kaldırmayı hedefler.


BURUN ESTETİĞİ YAPTIRANLAR - DENEYİMLERİ (214 Deneyim) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTORLARI (825 Doktor) 

BURUN ESTETİĞİ VİDEOLARI (8 Video) 

BURUN ESTETİĞİ DOKTOR SORU&CEVAPLARI (342 Soru&Cevap) 


Burun estetiği ameliyatında en iyi burun estetiği doktorunu nasıl seçmeli, seçim kriterlerinizi neye göre belirlemelisiniz? Burun estetiği ameliyatı yaptırmaya karar veren herkesin ortak hedefi kendisi için en uygun burun estetiği doktorunu bulmaktır.

Ameliyat öncesi kullanıcılar "iyi burun estetiğini kim yapar?", "doğru doktoru nasıl bulurum?" gibi sorularla arama motorlarını kullanırlar. Aynı zamanda ameliyat öncesi ve sonrası deneimlerini anlatan hastaların görüşlerini okurlar. 

Burun estetiği doktor seçim süreci kriterlerine bakıldığında doktor referansları kadar kişinin kendini rahat ve güvende hissetmesi de son derece önemlidir. Doktorla ilk görüşmemizde iyi iletişim kurabilmek çok önemlidir. İşte tam da bu nedenle en iyi burun estetiği doktoru kavramı kişiden kişiye farklılık gösterir.
 

Burun estetiği doktor seçimi konusunda Op. Dr. Ferruh Bingül'ün söylediklerine de bakalım:

Burun estetiği doktor seçimi kriterlerini inceleyelim:

1- Alanında uzman bir burun estetiği doktoru seçin:

Burun estetiği ameliyatları hem Kulak Burun Boğaz, hem de Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktorları tarafından yapılır. İdeal olan her iki branş doktorunun birlikte hareket etmesidir. 

En iyi burun estetiği doktoru arayışınızda seçeceğiniz doktorun cerrahi olduğu kadar estetik açıdan da uzman olmasını gözetin.  

2- Güçlü iletişim kurabileceğiniz bir burun estetiği en iyi doktoru seçmeye dikkat edin: 

İletişim, başarı ile sonuçlanacak bir burun estetiği ameliyatının olmazsa olmazıdır. Kaygı ve korkularınızı anlayan burun estetiği doktoru seçimi ameliyat öncesi ve sonrası süreçte rahat etmenizi sağlayacaktır.    

3- Referansları kuvvetli bir burun estetiği doktoru seçin: 

En iyi burun estetiği doktoru arayışınızda, benzer ameliyatı geçirmiş kişilerden doktor önerileri almak işinizi kolaylaştıracaktır. Bir liste hazırlayın ve çevrenizden burun estetiği ameliyatınız için doktor önerilerinde bulunmalarını isteyin. 

Burun estetiği için doktor önerisi almak ve tercihlerinizi bu burun estetiği doktor önerileri arasından yapmak size yarı yarıya zaman kazandıracaktır.

Öneriler arasında sizin için en iyi doktoru bulmak için de dikkat edilmesi gerekenler vardır. İyi referansa sahip her doktor sizin için en iyi burun estetiği doktoru olmayabilir. 

Her burun estetiği ameliyatı kişiye özel planlanır/planlanmalıdır. Burun estetiği ameliyatı için size önerilen doktorların size özel seçenekler sunabilecek donanımda olmasına dikkat edin. Burun estetiği doktorunun gerçekleştirdiği başarılı operasyon sayısı önemlidir. 

Ayrıca doktorun burun estetiği ameliyatına ilişkin süreçleri sizinle paylaşmadaki iletişim gücü çok önemlidir. Sorularınıza karşı sabrı, açıklayıcı ve bilgilendirici olması, kaygı ve korkularınızı gidermesi karşılıklı güven açısından önem taşır. 

Ayrıca burun estetiği için doktor önerisinde bulunan tanıdıklarınızın güven ve iletişim ile ilgili aktaracağı bilgileri dikkate almak gerekir.           

4- Güven duyabileceğiniz bir burun estetiği doktoru seçin:

Her ameliyat risklidir ancak burun estetiği ameliyatı, yüz estetiği ve ifade ile doğrudan ilintili olduğu için ekstra risk taşır. 

Bu risk faktörlerini en aza indirgemek için ihtiyaç duyulan en önemli etkenlerin başında “güven” gelir. Seçeceğiniz burun estetiği doktorları arasında güven duyabileceğiniz bir hekimle yol almak sürpriz sonuçların önüne geçilmesine yardımcı olur.

5- Burun estetiği doktoru seçiminde önemli kriter burun estetiği doktor fiyatları:

Burun estetiği ameliyatı fiyatları ilden ile, semtten semte farklılık gösterir. Bu fiyatlandırmada en önemli adımı doktor fiyatları tutar. 

Burun estetiği ameliyatının hangi ilde, hangi semtte, hangi hastanede gerçekleşeceğine ek burun estetiği doktorunun ameliyat fiyatı da sonucu etkiler.

Ankara'daki burun estetiği doktorlarının ameliyat fiyatları ile Antalya'daki burun estetiği doktorlarının ameliyat fiyatları arasında fark vardır. Diyarbakır’daki en iyi burun estetiği doktorunun ameliyat bedeline oranla İstanbul’daki en iyi burun estetiği doktorunun ameliyat fiyat daha yüksek olabilir. 

Hali hazırda yatılı bir ameliyat olduğundan burun estetiği ameliyatınızı planlarken bu durumu gözetebilirsiniz. Oturduğunuz şehirden farklı bir şehirde ameliyatınızın gerçekleşmesini düşünebilirsiniz.

6- Öncesi ve sonrası fotoğrafları burun estetiği doktoru seçiminde size fikir verecek: 

Burun estetiği doktor seçiminde doktorunuzdan operasyonu gerçekleştirdiği kişilerin ameliyat öncesi ve sonrası burun fotoğraflarını isteyebilirsiniz. 

İlk aşamada araştırmalarınızı internet üzerinden yapabilirsiniz. Ünlülerin burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarına bakmak ünlülerin burun estetiği doktorlarını araştırmak da bir yöntemdir.

Ünlülerin burun estetiği doktorları diğer doktorlara oranla biraz daha yüksek ücretli olabilir. Ancak fiyat konusunda sıkıntınız yoksa her türlü referansı internet ortamında tüm açıklığı ile bulabilirsiniz. Ünlülerin burun estetiği doktorları ile yol almak burun estetiği doktor seçimi için bir diğer seçenek olabilir.


Yayınlanma tarihi: 09/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar