Burun Estetiği Ankara Ameliyat Rehberi

Burun Estetiği

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.Ankara’da burun estetiği ameliyatı olmayı planlayanlar için “Ankara’da burun estetiği nasıl yapılır?”, “burun estetiği Ankara fiyatları” “Ankara’da burun estetiği yapan doktorların seçiminde dikkat edilmesi gerekenler?”, “Ankara devlet hastanelerinde burun estetiği kapsamları”nı bulacağınız bir rehber hazırladık. A’dan Z’ye “burun estetiği Ankara ameliyat rehberi”...

Ankara’da burun estetiği ameliyatı; “Açık burun estetiği ameliyatı” ve “Kapalı burun estetiği ameliyatı” adı altında toplanan 2 temel teknikle gerçekleştirilir. Planlanan burun estetiği ameliyatının hangi teknikle yapılacağını; kişinin burun yapısına, cilt kalınlığına, burun içi müdahalenin kapsamına bağlı olarak belirlenir.  

 


Burun ucu estetiği ise Ankara’da burun estetiği amaçlı uygulamalar arasında üst sıralarda yerini alır. Burun ucu estetiği ameliyatı burun estetiği ameliyatından bağımsız yani tek başına planlanabildiği gibi burun estetiği ameliyatı ile birlikte de yapılabilir. Her iki şekilde de burun ucu estetiği Ankara’da uygulanan ameliyatlardandır.

 

  Cerrahi uygulamanın yanı sıra ameliyatsız burun estetiği de Ankara’da en çok tercih edilen uygulamaların başında gelir. Büyük şehir olmanın avantajı ile Ankara’da burun estetiği yapan hastaneler ve burun estetiği yapan doktorların sayısı da bir hayli fazladır.

Burun estetiği doktor seçimi, estetik cerrahi uygulamalar arasında, en zor karar verilen ameliyatların başındadır, sizin için en doğru doktoru seçerken nelere dikkat etmeli, Ankara’da burun estetiği yapan doktorlar arasında sizin için en iyi burun estetiği doktorunu Ankara’da hangi kriterlere göre belirlemelisiniz?

Ankara’da Burun Estetiği Yapan Doktor Seçimi Nasıl ve Neye Göre Yapılmalıdır?

 

Burun estetiği ameliyatı yaptırmaya karar veren hemen herkesin ortak hedefi kendisi için en doğru ameliyatı planlayacak en iyi burun estetiği doktorunu bulmaktır. Ankara’da burun estetiği doktor seçim süreci de bu hedeften farklı ilerlemez.

Ankara’da burun estetiği doktor seçimi kriterlerine bakıldığında doktor referansları kadar kişinin kendini rahat ve güvende hissettiği, iyi iletişim kurabildiği doktorlara yöneldikleri görülmektedir. İşte bu nedenle Ankara’da en iyi burun estetiği doktoru kavramı kişiden kişiye farklılık gösterir.

Ankara’da burun estetiği yapan doktorlar arasında sizin için belirleyici olmasını sağlayacak seçim kriterlerini inceleyelim:
 

          1- Burun estetiği Ankara’da hem Kulak Burun Boğaz, hem de Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doktorları tarafından yapılır. İdeal olan her iki branş doktorunun birlikte hareket ettiği bir ameliyat planlanmasıdır. Ankara’da en iyi burun estetiği doktoru arayışınızda ameliyatı gerçekleştirecek doktorun cerrahi olduğu kadar estetik açıdan da uzman olmasını gözeterek kararınızı verin.

         2- İletişim, başarı ile sonuçlanacak bir burun estetiği ameliyatının olmazsa olmazıdır. Ankara’da burun estetiği yapan doktorlar arasında kaygı ve korkularınızı anlayan, deneyimleri ile sizi yönlendiren, uzmanlığını her türlü soru ve sorunlarınızı yanıtlamak için ortaya koymaktan çekinmeyen bir burun estetiği doktoru seçimi ameliyat esnası kadar öncesi ve sonrası süreçte de rahat etmenizi sağlayacaktır.

            3- Burun estetiği Ankara doktor arayışınızda, benzer ameliyatı geçirmiş kişilerden doktor önerileri almak işinizi kolaylaştıracaktır. Bir liste hazırlayın ve çevrenizden burun estetiği ameliyatınız için Ankara’da doktor önerilerinde bulunmalarını isteyin. Burun ameliyatı için doktor önerisi almak ve tercihlerinizi bu burun estetiği doktor önerileri arasından seçmek size yarı yarıya zaman kazandıracaktır.

           4- Her ameliyat risklidir ancak burun estetiği ameliyatı, yüz estetiği ve ifade ile doğrudan ilintili olduğu için ekstra risk taşır. Bu risk faktörlerini en aza indirgemek için ihtiyaç duyulan en önemli etkenlerin başında “güven” gelir. Ankara’da burun estetiği doktorları arasında iyi iletişim kurabileceğiniz ve güven duyabileceğiniz bir hekimle yol almak sürpriz sonuçların önüne geçilmesine yardımcı olur.

           5- Burun estetiği Ankara fiyat skalası semtten semte farklılık gösterir. Burun estetiği Ankara fiyatlarında en önemli adımı doktor ücretleri tutar. Ankara’da seçeceğiniz burun estetiği doktorunun hangi ilde, hangi semtte, hangi hastanede ameliyatı gerçekleştireceğine ek burun estetiği doktorunun ameliyat fiyatı, operasyon için ne kadarlık bir bedel ödeyeceğinizi ortaya koyar. Ankara’daki burun estetiği doktorlarının ameliyat fiyatları ile Antalya’daki burun estetiği doktorlarının ameliyat fiyatları arasında fark vardır.

          6- Burun estetiği Ankara doktor seçiminde doktorunuzdan operasyonu gerçekleştirdiği kişilerin ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası burun fotoğraflarını görmeyi talep edebilirsiniz.

Burun Estetiği Ankara Fiyatları ve Fiyatlandırmaya Etki Eden Unsurlar

 

Burun estetiği Ankara fiyatlarında, ücret politikasını belirleyen pek çok farklı unsur vardır. Gerçekleştirilecek ameliyatın yöntemi, burun estetiği ameliyatı için seçilen doktor, Ankara’da burun estetiği yapan hastane, Ankara’da burun estetiği yapan hastane bulunduğu ilçe gibi pek çok kriter burun estetiği Ankara fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olan faktörlerdir.

Burun estetiği ameliyatları ortalama 1,5 - 4 saat aralığında; çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Burun estetiği ameliyatının hangi tip anestezi altında gerçekleştirileceğinin burun estetiği Ankara fiyatlarına etkisi büyüktür. Genel anestezi altında planlanan burun estetiği ameliyatında genellikle 1 özel durumlarda ise 2 gece hastanede yatış söz konusu olmaktadır. Hastanede yatış süresi burun estetiği Ankara fiyatlarında belirleyici rol oynar.  
Burun estetiği Ankara fiyatlarına etki eden en önemli kriterlerden bir diğeri ameliyatın özel mi yoksa devlet hastanesinde mi, herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı ya da özel sağlık sigortası kapsamında mı yapılacağıdır. Bu detay ile ilgili bilmeniz gereken en önemli bilgi; estetik uygulamaların ne özel sigortalar ne de SGK tarafından karşılanmadığıdır.


SSK burun estetiği Ankara fiyatları eğer estetik amacıyla değil de sağlık sorunları nedeniyle zorunlu gerçekleştiriliyorsa tamamen SGK kapsamı altında yapılabilir. Müdahalenin burun içi değil de dış görüntüsünü düzeltmek amacıyla yapıldığı durumlarda SSK burun estetiği Ankara fiyatları sadece burun iç düzeltilmesini kapsam altına almakta, estetik cerrahi müdahalelerini kapsam dışında bırakmaktadır.

Özel sağlık sigortaları için de durum pek farklı değil. Kişinin özel sağlık poliçesi burun ameliyatını kapsayacak şekilde hazırlanmış olsa bile sınırlama SSK burun ameliyatı Ankara fiyat politikası ile aynı mantıkla hareket eder. Sinüzit, burun etleri gibi burun içine yapılan ameliyatı kapsayan özel sigortalar deviasyon söz konusu olduğunda poliçenin kapsamına göre bazı durumlarda ameliyatı sigorta kapsamında gerçekleştirirken bazen de sigorta kapsamı dışında bırakır. Burun estetiği ameliyatı ise tamamen kapsam dışındadır. Burun estetiği ameliyatı ile birlikte planlanan burun ameliyatlarında ise tıpkı SSK burun ameliyatı Ankara fiyat politikasında olduğu gibi özel sağlık sigortaları da sadece burun içi düzenlemesinin tamamını kapsam altına alır, estetik uygulamaların ödemesini fatura eder.

Burun estetiği Ankara özel hastane ve burun estetiği Ankara devlet hastanesi arasında burun estetiği fiyat farklılıkları da çok büyüktür. Burun estetiği Ankara ameliyatları estetik amaçla dahi yapılsa burun içi yapısal bozuklukların tedavisini de kapsar. Bu durumda devlet hastanesinde gerçekleştirilecek bir burun estetiği ameliyatı, burun ameliyatını da kapsayacağından belli bir bölüm (ameliyathane, gece yatış, KBB doktoru doktor ücreti gibi) masraflarınız SSK tarafından karşılanır. Bu durumda kişinin ödeyeceği burun estetiği Ankara fiyatı, kapsam dışı kalan estetik uygulamalar bütününü (estetik cerrah ve estetik cerrah tarafından ön görülen malzeme kalemleri) kapsayacaktır.

Burun estetiği Ankara fiyatları ilçelere göre farklılık gösterir. Bunun nedeni bölgelerin sosyo-ekonomik gücü ile doğrudan ilişkilidir. Biri diğerinden daha iyi ya da daha kötü diye değerlendirilemez.

Burun estetiği Ankara fiyatları ortalama 4000 TL -17000 TL arasında gerçekleştirilir.


Yayınlanma tarihi: 24/07/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar