Burnunuzla barışık değil misiniz?

Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatlarında burun ucu kaldırılır veya indirilir. Burun ucu inceltilerek sivriltilir veya kalınlaştırılır. Sırtında çöküklük varsa dolgunlaştırılır, tam tersi kambursa fazlalıkları alınır. Delikleri normalden büyükse küçültülür ve asimetrik her sorun düzeltilir. En rahatsız edici görünüm burundaki eğrilik problemleridir, sağ ve sola eğrilikler varsa deviasyon ameliyatıyla bu sorun düzeltilir.Burun kemiği eğriliği, burnun içerisinde ortadaki kıkırdak kemik duvarın eğikliğidir. Bu eğrilik hastanın şikâyeti doğrultusunda, ancak burun ameliyatıyla düzeltilebilir.

BURUN YÜZ İLE UYUMLU OLMALI

İdeal bir rinoplasti operasyonunda, buruna mutlaka yüz ile uyumlu doğal bir şekil verilmeli ve hastanın rahat nefes alması sağlanmalıdır. Bütün bu estetik cerrahi işlemlerin sonrasında hastalar genel görünüşlerine dair büyük bir memnuniyet duymakta ve öz güvenlerinde bir artış görülmektedir. Üstelik bu durum, hastalarımızın sosyal ve iş yaşantılarında mutlaka olumlu katkılar ortaya koymaktadır.

Ankara’da rinoplasti ameliyatı yapan bir merkez olarak öncelikle belirtmeliyiz ki, rinoplasti ameliyatları estetik cerrahinin en zorlu ameliyatıdır. Bunun için, özellikle burun ameliyatları konusunda en iyi yöntem, kişiye özel planlama yapılmasıdır.

Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Özerk Demiralp


Yayınlanma tarihi: 09/04/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar