“Bu Saçlarla Evlenmek İstemiyorum” Diyenlere, Düğün Öncesi Saç Ekimi Dosyası

Saç Ekimi

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Saç Ekim Merkezi Emphair Hair Transplant tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

“Bu Saçlarla Evlenmek İstemiyorum” Diyenlere, Düğün Öncesi Saç Ekimi Dosyası

Düğün günü denilince aklımıza ilk olarak sevgi, neşe ve heyecan gelir ancak büyük güne hazırlanırken çok fazla stres ve organizasyonun olduğu da bir gerçek.

Sürekli planlanması ve dikkate alınması gereken pek çok şey bulunur. Üstelik hem erkekler hem de kadınlar için en büyük endişelerden biri, düğün günlerinde nasıl görünecekleridir.

Fotoğrafların ve tüm gözlerin üzerlerinde olacağı bilgisi, özellikle görünüşlerine güvenmiyorlarsa veya zamanla değişmeye başladıysa, birçok insanda endişe yaratıyor.

Düğün diyetleri son derece olağanken düğünden önce saç ekimi yaptırma konusunda kafa karışıklıkları olduğunu çok iyi biliyoruz. Düğün öncesi saç ekimi ayrıntılarını Emphair Saç Ekimi Merkezi’ne sorduk:

Emphair saç ekimi whatsapp butonu

“Saç ekimi, bildiğiniz gibi saç dökülmesi yaşayan kişilere yardımcı olabilen bir tedavi. Saç dökülmesinin bireyleri fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da etkilediğini biliyoruz çünkü özünde saç, kendimizi nasıl tanıdığımız ve tanımladığımızla bağlantılıdır.

Yaklaşan bir düğün merasimine hazırlık aşamasında, saç dökülmesi, kellik, seyreklik konusu büyük bir endişe kaynağı olabiliyor.

Düğün gününüzde kendinizi en iyi şekilde hissetmeniz önemli, bu yüzden saçla alakalı sorunlarınızı çözümlemek için saç ekimine başvurmanız son derece mantıklı. En önemli sorular da şunlar:


Düğünden Kaç Gün Önce Saç Ekimi Yaptırmalıyım?

düğün öncesi saç ekimi

Düğün öncesi saç ekiminin zamanlaması evet önemli. En çok yapılan ve en popüler saç ekimi yöntemleri dahlinde, saçların yeniden büyümesi, ekilen saçların çıkması ortalama 12 ay içinde gerçekleşir.

Ancak düğünden önce saç ekimi araştırması yapanlar unutmamalıdır ki hemen herkes farklı şekillerde ve zamanlarda iyileşir.

Özetle beklenen iyileşme süresinin vakadan vakaya farklılık göstereceğini unutmayın. FUE saç ekimi günümüzün geçerlilik kazanmış en iyi saç ekim yöntemidir.

Bunun nedeni, iz bırakmaması, daha az invaziv olması ve etkileyici, başarılı sonuçlar vermesidir. Bu sebeple düğünden en az 1 yıl önce saç ekimi uygulamanızı yaptırmanızı önerebiliriz.


Düğünden Önce Kadınlar Saç Ekimi Yaptırabilir Mi?

düğün günü

Elbette yaptırabilir. Saç dökülmesi herkes için duygusal bir travma olsa da kadınlar için ekstra bir yük olabiliyor çünkü güçlü sağlıklı saçlar, aslına bakarsanız güzellik standartları için geçerli bir kriter olarak kabul görüyor.

Bu nedenle birçok kadın düğünlerinden önce saç ekimini düşünür ve yaptırır. Kadınlar da erkekler gibi saç ekimi adaylığı için aynı kriterlere tabidir ve onlar için mevcut seçenekler saç dökülmesinin derecesine, saç tipine ve sağlığına bağlı olacaktır.

Örneğin, hormonal saç dökülmesi sebebiyle saçlarında incelme yaşayanlara, basit PRP enjeksiyonları uygun olabilir. Saça PRP, istenen alanlarda doğal olarak yeniden saçın büyümesini teşvik edebilir.


İllaki Saçlarımı Kestirmeli Miyim?

kadınlarda saç ekimi

Daha kapsamlı veya sağlam bir tedaviye ihtiyaç duyan kadınlar için tıraşsız saç ekimi düşünülebilir. Kafalarını tıraş ettirmek zorunda kalmadan açıklık kapatılabilir.

Tedavilerini mümkün olduğunca gizli tutmak ve fark edilemez olmasını isteyenler arasında özellikle popüler bir saç ekimi tekniğidir.

Tıraşsız saç ekimi FUE tekniği ile aynı prensiplere sahiptir. Sonuçları doğal görünür ve yeniden büyüme dönemi diğer tedavilerle aynı olmasına rağmen, saçlar çıkarken, mevcut saçlarla uzunluk açısından eşitsizlik gözlemlenir.

Bu sebeple zamanlamanın iyi yapılması ve sonucunun hastaya çok iyi aktarılması gerekir.”


Yayınlanma tarihi: 18/08/2021

-

Son Güncellenme: 22/10/2021

Başa Dön