BROTOX: Beyler için Botox zamanı!

Botox

Kadınlarla erkeklerin güzellik yarışı tam gaz devam ediyor. Ameliyatsız estetik, eskiden kimsenin bilmesinin istenmediği sırlar listesindeydi; oysa şimdi spor salonuna gitmek kadar normal kabul ediliyor.

Ve artık sıra erkeklerde!


ASPS* verilerine göre 2000 yılından itibaren rekor bir artış yaşandı. 2014 yılında ise tam yarım milyona yakın erkeğin Botoks yaptırdığını biliyor muydunuz?
Elbette o hep dalga geçilen süper kırışıksız, ütülenmiş suratlardan istemiyoruz. Ama genç görünmek, zinde ve aktif bir imaja sahip olmakla ilgileniyoruz.

Ve gerçekten sağlıklı, uzun bir ömür peşindeyiz.

Bu yüzden doktorlar hassas bir dengede çalışarak yüzümüzün kas yapısını dikkate alıp sadece yorgun ve huysuz gözükmemizden sorumlu çizgileri hedef alıyorlar.


Tam da bu noktada her naneye isim takan Amerikan toplumu zaman kaybetmeden yeni bir kelime ortaya attı: Brotox.

Amerikan argosunda ‘birader’ anlamına gelen ‘Bro' ve tedavinin asıl adı olan botoksun birleşiminden doğan Brotox, sadece Amerika’da değil, artık tüm dünyada erkekler için uygulanan botoks tedavisinin ismi olarak anılıyor.

Bu arada hemen genel bir kanıyı düzeltelim. Sadece estetik değil, psikolojik ve fiziksel faydalarını da göreceksiniz.

Mesela, alın mimiklerinizin oluşturduğu baskıdan özgürleşince kronik baş ağrınızdan eser kalmayacak. Sabah aynaya baktığınızda gördüğünüz dinlenmiş ifadeniz kendinize güveninizi artıracak.

Mutlu uyanan insan depresyona girer mi? Olumlu duygular tansiyonunuzun dengelenmesine bile yardımcı olacak.

Müşterileriniz ya da çalışma arkadaşlarınız ise yüzünüze bakıp evde sizin açınızdan işlerin çok iyi gittiğini düşünecek!

*American Society of Plastic Surgeons


Yayınlanma tarihi: 22/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Botox ile ilgili yazılar