Brezilya Poposuna Nasıl Sahip Olunur?

Brezilya Poposu (BBL) Estetiği

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Şamil Yazgan tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Brezilya Poposuna Nasıl Sahip Olunur?

Brezilya, estetik ameliyatların popüler olduğu ve birçok ünlü plastik cerraha sahip bir ülke.

Popo büyütme ameliyatlarının çok sık yapıldığı bu ülkede neredeyse bütün kadınların kalçalarının büyük ve düzgün olması sebebi ile Brezilya poposu diye adlandıran bu popo şekli dünyanın birçok ülkesinde de oldukça talep ediliyor!

BBL hakkında sorularımızı Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Şamil Yazgan’a sorduk:
Op. Dr. Şamil Yazgan whatsapp
“Brezilya poposu estetiği, vücut şekillendirme seçenekleri arasında büyük ilgi gören popüler bir işlemdir. Pek çok insan görünüşlerini geliştirmek için bu operasyonu talep ediyor.

BBL, kum saati figürüne sahip olmak isteyenlerin yöneldiği bir işlem.

Vücudun diğer bölgelerinden alınan saflaştırılmış yağ hücrelerinin, hacim veya kıvrım eksikliği olan kalça ve uyluk bölgelerinize aktarılmasıyla yapılır.

Selüliti azaltmaya ve daha düzgün bir kalça oluşturmaya da yardımcı olabilir.

Dediğim gibi genellikle karın, kalça, uyluk ve bel gibi önceden seçilmiş bölgelerdeki yağ hücrelerini çıkarmak için liposuction tekniklerini kullanıyoruz.

Toplanan otolog yağları daha sonra işliyor, saflaştırıyor ve en sağlıklı yağ hücrelerini çıkartıyoruz. Alınan yağ hücreleri, daha dolgun ve arzu edilen kalça hatlarına ulaşmak için doğru noktalarda doğru miktarlarda enjekte edilir.

BBL belinizden uyluklarınıza kadar yapılabilir, ancak en sık kalçaya yapılır. Size enteresan bir bilgi vereyim BBL’in o bölgedeki kasları güçlendirerek sırt ağrısını azalttığı bulunmuştur.

BBL’in Ömrü Ne Kadardır?

buttBBL'nin kalıcı olup olmadığı veya sonuçların ne kadar sürebileceği konusunda endişelerinizin olması doğaldır.

BBL sonuçları kişiden kişiye değişir ve popoya ameliyat sonrası ve iyileşme sürecinde nasıl bakıldığına bağlı olarak birkaç yıldan on yıla kadar sürebilir.

İşlem sırasında enjekte edilen yağ hücrelerinin yaklaşık yüzde 30-40'ı başlangıçta vücut tarafından doğal olarak emilir ve kalan yağ hücrelerini ömür boyu korur.

Ek yağ hücreleri kalçalarda yenilenerek uzun süre devam edecek hacim ve şekil artışına neden olur.

Uzun vadeli sonuçları en üst düzeye çıkarmak için BBL prosedüründen sonra sağlıklı bir kiloda kalmalısınız. Kilo verirseniz veya alırsanız, orantılı olarak küçülür veya değişirler.

Peki BBL Sonuçlarını Etkileyen Faktörler Nedir?

brazilian butt liftGenel olarak, uygun şekilde yapılırsa potansiyel olarak yıllar ve hatta on yıllara yayılacaktır. BBL her hastanın vücudunun benzersizliğine göre özelleştirilir ve uzun vadede BBL sonuçlarını birkaç faktör etkiler.

Plastik Cerrahın Becerileri: Deneyimli bir cerrah, mükemmel yağ entegrasyonunu sağlamak için doğru miktarlarda ve popodaki doğru yerlere saflaştırılmış yağ enjekte edecektir.

Bu da uzun süreli ve başarılı bir sonucun temelini oluşturacaktır.

Hasta Profili: Daha genç yaşta BBL uygulanan hastalar, 10 yıl veya daha uzun bir süre sonra bile genç bir görünüm elde etmeyi bekleyebilirler.

Sağlık koşulları, cilt tonu ve kalınlığı ve genetik yapı gibi diğer faktörler de uzun vadeli sonuçları etkileyecektir.

Sağlıklı Yaşam Tarzı: BBL sonuçlarının uzun ömürlülüğü çoğunlukla iyileşme aşamasındaki tedaviye bağlıdır.

Cerrahın bakım sonrası talimatlarını takip etmek ve dengeli bir diyetle sağlıklı vücut ağırlığını korumak, düzenli bir fitness rejimi ile aktif yaşam tarzı ve sağlıklı ve stressiz yaşam, 10 yıl veya daha uzun bir süre sonra bile mükemmel sonuçların maksimuma çıkarılmasına ve korunmasına yardımcı olacaktır.            
                             

8 Maddede Kısa Kısa BBL

bbl1- Gittikçe popülerleşen Brezilya poposu; poponun kalkık ve yuvarlak hatlarda olmasıdır.

2- Brezilya poposunu elde etmek için poponun şeklini bozan ve popoyu aşağı çeken yağlar alınır. Yağların bir kısmından, kök hücreler ayrıştırılır ve kalan yağlarla karıştırılır.

Hazırlanan hücre kokteyli, özellikle poponun üst kısımlarına verilir. Bu sayede, popo kalkık gösterilmiş olur.

3- Brezilya Popo Estetiğinde Liposuction ve lipofilling kullanılır.

4- Kişinin yağ birikimi yeterli değilse, kalçaya silikon implant yerleştirilerek de Brezilya tarzı popo şekli elde edilir.

5- Brezilya poposunun sağlık açısından da birçok artısı var. Kötü kolesterolü düşürdüğü, iyi kolesterolü yükselttiği ile ilgili çalışmalar mevcut.

6- Oxford Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, Brezilya poposu denilen dolgun popo hatları ile ince bele sahip kişilerin, kalp, diyabet ve kronik hastalıklara karşı daha dirençli olduğu belirtildi.

7- Sadece estetikle değil egzersiz yaparak da Brezilya poposuna sahip olabilirsiniz.

8- Brezilya poposu denildiğinde ilk akla gelen ünlüler

Kim Kardashian
kim kardashian bbl

Rihanna

Rihanna bbl

Kylie Jenner
kylie jenner bbl

Nicki Minaj
Nicki Minaj bbl

Linet
Linet bbl

 


Yayınlanma tarihi: 23/05/2022

-

Son Güncellenme: 10/06/2022

Başa Dön