Brezilya poposu nedir? Nasıl sahip olunur?

Popo Kaldırma

Brezilya, estetik ameliyatların popüler olduğu ve  ünlü plastik cerrahlara sahip bir ülke. Popo büyütme ameliyatlarının çok sık yapıldığı ülkede neredeyse bütün kadınların kalçaları büyük ve düzgün. İşte bu yüzden Brezilya poposu diye adlandıran bu popo şekli oldukça talep ediliyor!

1- Gittikçe popülerleşen Brezilya poposu; poponun kalkık ve yuvarlak hatlarda olmasıdır.

Brezilya Popo Estetiği

2- Brezilya poposunu elde etmek için poponun şeklini bozan ve popoyu aşağı çeken yağlar alınır. Yağların bir kısmından, kök hücreler ayrıştırılır ve kalan yağlarla karıştırılır. Hazırlanan hücre kokteyli, özellikle poponun üst kısımlarına verilir. Bu sayede, popo kalkık gösterilmiş olur.

3- Brezilya Popo Estetiğinde Liposuction ve lipofilling kullanılır.

brezilya poposu uygulaması

4- Kişinin yağ birikimi yeterli değilse, kalçaya silikon implant yerleştirilerek de Brezilya tarzı popo şekli elde edilir.
5- Brezilya poposunun sağlık açısından da birçok artısı var. Kötü kolesterolü düşürdüğü, iyi kolesterolü yükselttiği ile ilgili çalışmalar mevcut.

6- Oxford Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, Brezilya poposu denilen dolgun popo hatları ile ince bele sahip kişilerin, kalp, diyabet ve kronik hastalıklara karşı daha dirençli olduğu belirtildi.

7- Sadece estetikle değil egzersiz yaparak da Brezilya poposuna sahip olabilirsiniz.

8- Brezilya poposu denildiğinde ilk akla gelen ünlüler

nicki minaj
Nicki Minaj

jennifer lopez
Jennifer Lopez

ıggz azalea
Iggy Azalea


Yayınlanma tarihi: 19/06/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Popo Kaldırma ile ilgili yazılar