Brezilya Popo Estetiği Ölümlerinin Ardından Kurul Harekete Geçti

Brezilya Poposu (BBL) Estetiği
Brezilya Poposu (BBL) Estetiği tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Brezilya Popo Estetiği Ölümlerinin Ardından Kurul Harekete Geçti

Florida Tıp Kurulu'nun bir hasta öldüğünde veya ciddi şekilde yaralandığında doktorların daha iyi kontrol ve disipline edilmesine izin veren değişikliklere ve yeni bir eyalet yasasına rağmen, BBL'lerden kaynaklanan ölüm oranları arttı.

Güney Florida, BBL gibi popüler prosedürü olmak için ülkenin dört bir yanından gelen kadınlar sayesinde estetik cerrahi başkenti oldu.

Ancak NBC 6 Müfettişlerinin yıllardır bildirdiği gibi, son beş yılda bu bölgede kozmetik cerrahi sonrası en az 19 kadın hayatını kaybetti.

Kasa Yağ Enjekte Edilmeyecek

bblMiami merkezli kurul onaylı plastik cerrah Dr. Pat Pazmiño, “2019 yılında, tüm ölümler nedeniyle, Florida Tıp Kurulu doktorların artık kasa yağ enjekte edemeyeceğini belirten bir kural koydu” dedi.

Pazmiño, " 2021'de Güney Florida'da sekiz kadın Brezilya popo estetiği ameliyatından sonra yağ embolisi nedeniyle öldü" dedi.

“Bunun nedeni, bu prosedürün hala çok popüler olması ve pandemiden sonra çok fazla bastırılmış talep olması.”

Rahatsız edici eğilime tepki gösteren Florida Tıp Kurulu, bu durumu önlemek için BBL ameliyatlarını cerrah başına günde üç ile sınırlayan bir acil durum emri yayınladı.

Ölen Kadın Günün Yedinci Hastasıydı

popo büyütmeGeçen yaz Dr. John Sampson tarafından BBL prosedürü uygulandıktan sonra ölen 33 yaşındaki bir kadının ölümüne, doktorun yorgunluğunun katkıda bulunmuş olabileceğine inanılıyor.

İncelemeler doktorun o gün sabah 6:32'de ameliyata başladığını, günün yedinci hastası olduğunu ve ameliyatının akşam 20:31'de başladığını söylüyor.

Pazmiño, "Brezilya popo estetiğinin tamamını yapan her cerrah, bunun zihinsel ve fiziksel olarak çok zorlayıcı bir prosedür olduğunu bilir." dedi.

Dr. Sampson, Cuma günkü duruşmada kurul önüne çıkmadı ve davası bir sonraki toplantıya alındı.

Kurula gönderilen bir mektupta avukatı Monica Felder, "...o gün performansını etkilemiş olabilecek koşulları inceledi" diyerek, "artık işlemlere akşam 18.00'den sonra başlamayı planlamayacağını" yazdı.

Başka bir durumda, kurul, Dr. Sergio Alvarez'in tıbbi lisansı üzerine bir yıllık denetimli serbestlik koydu, bu da onun gözlemci olması dışında BBL'leri gerçekleştirme kabiliyetini kısıtladı.

Lisansları İptal Edildi

kurul toplantısıAlvarez, 2019 yılında Danea Plasencia'ya BBL uygulayan doktordu. Genç anne, işlemin ardından yağ embolizminden öldü.

Devlet, Danea'nın gluteal kasına yağ enjekte ederek tıbbi uygulama hatası yaptığını savundu, tıp camiasının o sırada bildiği bir şey pulmoner embolilere neden olabileceğiydi.

Kurulun kararı sorulduğunda, avukatı Sean M. Ellsworth NBC 6'ya şunları söyledi: “Dr. Alvarez, kurul onaylı bir plastik cerrahtır. 6.000'den fazla BBL'yi başarıyla gerçekleştirdi. Bu, tüm kariyerindeki tek hataydı.” Ellsworth, kurulun kararına itiraz edeceğini söyledi.

Cuma günü onaylanan ve 90 gün sonra sona erecek olan acil durum kararnamesinde, kurul ayrıca cerrahların BBL uygularken kas içine yağ enjekte etmekten kaçınmak için ultrason teknolojisi kullanmasını zorunlu kıldı.


Yayınlanma tarihi: 10/06/2022

-

Son Güncellenme: 10/06/2022

Başa Dön