Brezilya popo estetiği nasıl yapılır?

Popo Kaldırma

Hülya Alkan tarafından yazılmış, Op. Dr. Mehmet Ersin Gönüllü tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Estetik cerrahi işlemlerinin günümüz dünyasında inkâr edilemeyecek derecede büyük bir yeri mevcut. Özellikle kadınlar vücutlarındaki beğenmedikleri orantısız ve deforme olan bölgeleri estetik cerrahi işlemleri ile düzeltmek için Estetik ve Plastik Cerrahlara yoğun bir şekilde başvuruyorlar.

Brezilya popo estetiği

Estetik cerrahinin alanı ise oldukça geniş. Her ne kadar genellikle burun ve meme cerrahilerinin yaygın olduğu düşünülse de, bunların yanında popo estetiği de gittikçe çok daha yaygın hale geliyor.

Brezilya popo estetiği ile hem gövde ve bel bölgesi inceliyor, hem de deforme, düz veya çukur olan popo bölgesinin hacmi arttırılarak daha yuvarlak hale getiriliyor.


Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiği konusunda temelde iki farklı uygulama ve bunların kombinasyonları mevcuttur. İlki silikon popo protezi ile, diğeri ise yağ enjeksiyonu ile yapılan işlemlerdir veya hastanın ihtiyacına göre bu iki işlemin kombinasyonu da uygulanabilmektedir.Brezilya popo estetiğinde temel işlem gövde ve bel bölgesinden liposuction ile yağ alınması ve alınan yağların saflaştırılarak popoya enjekte edilmesidir. Brezilya popo estetiği ameliyatı temelde vücut içi yağ transfer işlemidir. Vücudunuzda bölgesel olarak fazla olan cilt altı yağlı doku (sıklıkla karın, yanlar, sırt, bel, uyluk içi veya basenden) liposuction ile alınır.

Alınan yağ dokusu çeşitli işlemler sonucunda saf hale getirilir. Poponun cilt altı yağlı doku katmanlarına mikro damlalar halinde hastanın kendi yağ dokusu enjekte edilir. Yağ dokusu asla kas içine enjekte edilmez, bu sayede enjekte edilen yağların damar içine kaçması engellenmiş olur. Bu işlem sonucunda hem vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmuş; hem de dik,  dolgun ve daha yuvarlak kalçalara sahip olursunuz. 


Yağ transferi ile popo kaldırma

Brezilya popo estetiği esnasında yağları parçalayıcı ve cildi sıkılaştırıcı cihazlar kullandığında işlem süresi kısalır ve alınabilecek en iyi sonuca ulaşılır. Operasyonun yapıldığı gün hastalar hastanede yakın takip altına alınır ve ertesi gün taburcu edilir. Hastalar birkaç saat içerisinde yürüyebilir. Brezilya popo estetiği yaptıranlar, işlemden genellikle 7-10 gün sonra sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. 

Brezilya popo estetiğinde zaman içerisinde enjekte edilen yağ dokusunun bir kısmı erimektedir. İlk birkaç ayda eriyen kısım kaybolur, kalan kısım ise ömür boyu kalıcı olmaya devam eder. Zamanla karın ve bel bölgesindeki ödem azalır ve cilt sıkılaşır. Bu süreçte popo ve bel çevresi ölçüsü ideal orana ulaşır. Brezilya popo estetiği ameliyatından sonra ilk iki ay popoyu basınç ve travmadan korumak gerekir, bu esnada hastalar işleme özel BBL yastıkları kullanır, sonrasında ise bu tür önlemlere gerek kalmamaktadır.


Yayınlanma tarihi: 30/10/2019

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Popo Kaldırma ile ilgili yazılar